Převážné většině firem, které se setkaly s problémy v oblasti IT bezpečnosti, se nepodařilo kvůli tlaku vyvíjenému třetími stranami udržet tyto incidenty v tajnosti, což ve výsledku vedlo i k ohrožení firemní reputace. Vyplývá to z průzkumu Global Corporate IT Security Risks 2013, který pro Kaspersky Lab vypracovala společnost B2B International. (TZ)
Zveřejnění informací týkajících se incidentů v oblasti IT bezpečnosti bývá mnohdy nevyhnutelné a většina společností mu nemůže uniknout. Průzkum odhalil, že průměrně 44 % společností, které postihl únik dat, je nuceno tento incident oznámit klientům. Dále se zjistilo, že 34 % firem uvědomilo své obchodní partnery, 33 % informovalo dodavatele, 27 % věc nahlásilo úřadům a 15 % muselo oznámit podrobnosti médiím.
Velké společnosti jsou častěji nuceny nahlásit třetím stranám podrobnosti o problémech s IT bezpečností. Tyto organizace musí v první řadě uvědomit úřady, klienty a média. Potřeba zveřejnit takové informace je pochopitelně spojena s rizikem, protože může dojít k poškození pověsti firmy. Neobvyklé není ani to, že je zveřejnění spojeno s finančními ztrátami v podobě pokut stanovených ze strany úřadů nebo náhrad za případné související ztráty, které utrpěli klienti a obchodní partneři.
Úřady, smluvní závazky klientům a partnerům či další faktory často firmám neumožňují, aby informace o úniku dat zůstaly důvěrné. Jediným způsobem, jak se vyhnout škodám, tak fakticky zůstává prevence. Problémům s IT bezpečností lze zabránit – a to prostřednictvím bezpečné, chráněné IT infrastruktury. Spolehlivou strategií, jak ochránit bezpečnost IT infrastruktury, je především využívání pokročilé bezpečnostní platformy jako například Kaspersky Endpoint Security for Business. Tato platforma poskytuje anti-malwarovou ochranu proti komplexním cíleným hrozbám a hrozbám v reálném čase napříč celou podnikovou IT infrastrukturou – fyzickou, mobilní i virtuální – společně s řízením bezpečnostních systémů, kontrolními a šifrovacími nástroji. Taková úroveň zabezpečení pomůže spolu s informováním zaměstnanců o IT hrozbách vybudovat základy pro akční plán, který zajistí nejvyšší možnou ochranu firemní infrastruktury.
Další informace o Kaspersky Endpoint Security for Business najdete zde.
O společnosti Kaspersky Lab
Kaspersky Lab je největším soukromě vlastněným poskytovatelem koncových bezpečnostních řešení na světě. Společnost se řadí mezi čtyři největší prodejce bezpečnostních řešení pro koncové uživatele.* Již 16 let patří Kaspersky Lab mezi přední inovátory v oblasti informačních technologií a poskytuje efektivní digitální bezpečnostní řešení zákazníkům, malým a středním firmám i velkým podnikům. Aktuálně společnost působí v bezmála 200 zemích a oblastech a poskytuje ochranu více než 300 milionům uživatelů. Více informací o společnosti Kaspersky Lab najdete na www.kaspersky.cz.
*Společnost zařadil na čtvrté místo žebříček „IDC Worldwide Endpoint Security Revenue by Vendor, 2012“. Žebříček vyšel ve zprávě „IDC Worldwide IT Security Products 2013-2017 Forecast and 2012 Vendor Shares – August 2013“ a řadil poskytovatele software podle zisku z prodeje koncových bezpečnostních řešení v roce 2012.