Praha 22. 3. 2017 – Dotykové a magnetické senzory namísto tradičních klíčů a zámků, které jsou v případě únikových her běžné. V Praze otevřel nový escape room EscapeX, který se odlišuje od ostatních právě využitím technologií. Technologickým partnerem vývoje celého systému obsluhujícího místnosti, ze kterých musí do 60 minut najít hráči cestu ven, je vývojářské studio STRV. Na první hře s názvem Pragueception pracoval jeden z předních vývojářů STRV Jindra Doležy, který v Praze provozuje také dílnu pro nadšence do elektroniky – The Cave. Vývoj a instalace technologií zabraly na 300 hodin a celá stavba trvala takřka půl roku. (TZ)
Hra Pragueception je inspirována filmem Inception. Stejně jako ve filmu, i v pražském EscapeX, který je nedaleko Václavského náměstí (Opletalova 6), se účastníci stávají trénovanými agenty, zloději myšlenek
a do hry vstupují po připojení k tajemnému kufříku. „Naším cílem bylo propojit filmový svět s unikátním zážitkem, který umocňují technologie. Troufám si tvrdit, že se nám podařilo vytvořit zážitek, jenž se díky technologiím značně odlišuje od běžných únikových her, kterých jsou jenom v Praze již desítky. Kromě technologického partnera v podobě STRV jsme spolupracovali se specialisty z filmového průmyslu, aby i zážitek ze samotného prostředí, hudby, zvukových efektů a samotných hádanek byl maximálně realistický,“ říká David Malúš, spoluzkladatel EscapeX. Tvůrci hry nyní pracují na dalších dvou hrách, které vzniknou taktéž ve spolupráci s The Cave a STRV.
Pro postup hracími místnostmi slouží nejrůznější senzory, které nutí hráče hledat jiné cesty, než jsou zvyklí
z ostatních únikových her. Celou hru řídí centrální systém. Ten monitoruje aktivitu hráčů i funkčnost všech elektronických zařízení (především Arduino a Raspberry Pi). Hráči jsou po dobu hry vybaveni, jako správní agenti, vysílačkami, kterými mohou v případě nutné potřeby dostat nápovědu z velína. Celkovou náročnost hry hodnotí její architekti jako nadprůměrnou.
„Ačkoliv je naší hlavní prioritou soustředit se na vývoj pro americké firmy, moc rádi jsme v případě EscapeX vyskočili z denní rutiny a pomohli technologicky zajistit tento unikátní escape room. Do čela jsme postavili Jindru, který je jedním z technicky nejschopnějších lidí v STRV. Super bylo také testování hry Pragueception, kterého se účastnila řada našich lidí, což vytvořilo unikátní možnost netradičních teambuildingů,“ říká Lubo Smid, spoluzakladatel a COO STRV.
Více o STRV
STRV je jednou z předních českých technologických společností, která se věnuje vývoji mobilních a webových aplikací. Historie společnosti začala už v roce 2004 a do poloviny roku 2014 působila na trhu pod názvem uLikeIT. Hlavní strategií společnosti, za kterou stojí spoluzakladatelé David Semerád, Lubo Smid, Pavel Zeifart a Martin Šťáva, je rapidní růst v USA, kam se vedení společnosti přesunulo roku 2012. Hlavní pobočkou je v současné době Los Angeles, další kanceláře se nacházejí v San Francisku a New Yorku. Nejdůležitější část firmy ovšem stále sídlí v Praze a Brně. Strategickým plánem STRV je nadále obsazovat americký trh se zachováním vývojářského centra v České republice, které se bude
v následujících měsících rapidně rozšiřovat. V dubnu 2016 se STRV přestěhovalo do nových kanceláří v Karlíně, které firmě nabízejí prostor pro další personální růst.
Mezi nejvýznamnější mobilní aplikace společnosti, se kterými se může český zákazník setkat, patří například Ordr nebo sociální síť Surge. Ze světových referencí stojí za zmínku aplikace pro společnosti SparkNetworks, Caviar nebo ClassDojo. Více o společnosti naleznete na www.strv.com.