Adastra pomáhá občanskému sdružení Cesta domů

Praha, 1. března 2012 – Mezinárodní konzultační a softwarová společnost Adastra financovala natočení spotu pro občanské sdružení Cesta domů, které poskytuje péči umírajícím lidem doma a zároveň usiluje o to, aby se zlepšil vztah lidí k umírání a překonalo se vytrvalé odsouvání smrti a všeho, co ji připomíná, daleko od života a hluboko do podvědomí. Připomenout, že umírání není neobvyklé a je naopak jednou z nejpřirozenějších věcí v našem životě, je prvořadým úkolem nového spotu. Ten můžete shlédnout na www.umirani.cz. (TZ)

Spot se objevuje od února tohoto roku ve vysílání České televize i v kinech mezi ostatními, zpravidla dosti odlišnými spoty. „Televize je plná dětí na hřišti, které jedí jogurty. My nenabízíme jogurty – nabízíme zastavení se, zamyšlení a pak řešení: informace, rady, povzbuzení. Pan režisér Krofta nabídl tuto cestu a my jsme na ni kývli“, říká Martina Špinková, ředitelka občanského sdružení Cesty domů.

Spot finančně zajistila společnost Adastra, produkčně jej zaštítila společnost Partnership Pictures, agenturně Jaroslav Novotný z České produkční a režijně Jan Krofta. Oba pánové vytvořili námět, který skrze objektiv kamery zachytil Milan Chadima. O zvuk se postarala společnost Soundsquare. Tvůrčí pracovníci a agentura se vzdali nároku na honorář a společně s Adastrou podpořili Cestu domů v jejím úsilí.

„Podpořili jsme Cestu domů, protože se toto téma dotýká každého z nás a pro svou citlivost bývá často tabu. Tím, že jsme pomohli natočit televizní spot, chceme na činnost tohoto občanského sdružení upozornit a podpořit ho v dalším pokračování,“ říká Ondřej Frydrych, generální ředitel Adastra Česká republika

Práci sdružení ocenil také pan arcibiskup Mons. Dominik Duka OP, který v lednu tohoto roku předal Cestě domů Zlatou medaili sv. Anežky České za obětavou a chápající pomoc lidem, kteří se rozhodli pečovat o své těžce nemocné a umírající rodinné příslušníky v jejich vlastních domovech. Pana arcibiskupa oslovily příběhy rodin v knize Malé dobré zprávy, kterou vydala Cesta domů na podzim roku 2011.

Více informací o občanském sdružení Cesta domů naleznete na: www.cestadomu.cz

O občanském sdružení Cesta domů

Cesta domů poskytuje odbornou péči umírajícím lidem a jejich blízkým, kteří o ně pečují. Zároveň se snaží přispívat ke společenským a legislativním změnám, které umožní zlepšení péče o umírající lidi v naší zemi. Cesta domů provozuje v Praze domácí hospic, poskytuje odborné poradenství osobně, telefonicky i prostřednictvím internetu, zaměřuje se také na tzv. odlehčovací služby v domácnostech klientů, propůjčuje pomůcky, nabízí služby veřejné paliativní knihovny, věnuje se ediční a edukační činnosti a také provozuje pro pozůstalé klub Podvečer a web Vzpomínky.

O společnosti Adastra

Adastra Group je mezinárodní konzultační společnost, která dodává špičková softwarová řešení pro váš business. Technologicky nezávislá řešení odrážejí rozsáhlé zkušenosti firmy načerpané z realizace stovek projektů, například pro společnosti Ahold, Allianz, Bank of Montreal, Barclays Bank, Bell Canada, Cetelem, Česká pojišťovna, ČSOB Pojišťovna, DHL, Dresdner Bank, Generální ředitelství cel, GTS Novera, Komerční banka, Orange Slovensko, Telefónica O2, Tipsport, Vodafone, Volkswagen AG a další.

Více informací na www.adastra.cz a www.adastragrp.com.