Nové AuditPro7? O několik tahů napřed…

V úterý 15. března přesně v poledne zveřejní společnost truconneXion na svém webu novou verzi programu AuditPro pod pořadovým číslem 7. Po úvodním betatestování se tak dostane do rukou zákazníkům nejenom v České republice aplikace, u níž lze pouhým pohledem na kritické ukazatele v „řídicím panelu“ zjistit nejzávažnější problém společnosti a jedním klepnutím získat například přehled o největších surfařích na sociálních sítích či informaci o reálné hodnotě softwaru, který firma vlastní, ale nepoužívá.

Právě maximální jednoduchost, přehlednost a především vnitřní inteligenci nového produktu založenou na předem definovaných kritických událostech staví společnost truconneXion jako základní charakteristiky nové verze svého klíčového produktu, díky němuž dosavadní lídr trhu získá ještě větší náskok před konkurencí. „AuditPro7 je jeden z mála IT nástrojů vůbec, který komplexně řeší problematiku SAM, a to s naprosto minimálními nároky na čas, znalosti a přípravu jeho uživatele. V rámci nově navrženého ovládacího a prezentačního rozhraní má uživatel v reálném čase na jedné obrazovce ucelený přehled o všem podstatném, co se děje ve firemní síti, a to hned z několika pohledů, které jsou klíčové pro efektivní rozhodování o IT,“ popisuje novou verzi programu Robert Kleiner, ředitel pro strategický rozvoj společnosti truconneXion, podle něhož jde o myšlenkově a vizuálně největší změnu v rámci více než desetiletého vývoje původního softwaru AuditPro.

Robert Kleiner dokládá, že novinka AuditPro7 se v základním přístupu posunula ještě dále. „To, co nabídne AP7, už není pouhé ,user friendly solution‛, ale skutečné proaktivní řešení problematiky. AuditPro 7 totiž sleduje důležité události na síti za vás a v okamžiku, kdy je třeba zareagovat, je sám předloží odpovědné osobě k řešení. Takže lze například vědět – míra nelegality softwaru XY na naší síti dosáhla 10 %, uživatel Standa Vlk právě překročil hranici 95 % zaplnění svého disku nebo hraje zakázanou hru 50 minut denně. Jinými slovy to nové je, že se jedná o živý organismus, který neustále sleduje důležité skutečnosti týkající se efektivity uživatelů či správy a využívání HW/SW.“ Společnost truconneXion tak předkládá schéma, které není obvyklé nejen v oboru SAM, ale ani v počítačích obecně. Oprávněná osoba nemusí neustále klikat na důležité reporty, jestli jí něco neuniká – program AuditPro7 sám oznámí, že nastala důležitá událost, a předloží celý její kontext.

Navíc: některá obecně uznávaná schémata řešení v podniku, například ISO 19770 na řešení problematiky SAM, jsou přímo součástí vnitřní inteligence AuditPro7. Není proto potřeba jako doposud dlouze plánovat, co vše je třeba udělat, abychom byli ISO kompatibilní. Program obsahuje přímo kompletní výčet kroků, které je třeba zabezpečit, abychom mohli být certifikováni. Ty úkony, které jdou uvnitř organizace automatizovat, samostatně vyřeší – například čtvrtletní report stavu softwaru. Jiné zkrátka vhodným způsobem připomene (například povinnost jmenovat SAM manažera) a vysvětlí, co to znamená.

Aplikace pro firmy od 10 do 10 000 osobních počítačů

Zatímco dříve byli s programem schopni pracovat pouze správci sítí a kvalifikovaný IT personál, díky AuditPro7 společnost truconneXion nabízí efektivní nástroj, se kterým mohou pracovat a spravovat jej přímo manažeři firem mimo okruh IT odborníků. Cenná data o provozu firmy ve formě jasných a graficky propracovaných reportů tak budou snadno přístupná i společnostem ze segmentu malých firem, a to už od velikosti deseti osobních počítačů. TruconneXion zdůrazňuje, že robustnost aplikace umožňující nasazení ve firmách, v nichž je například v chodu i více než deset tisíc PC, zůstává zachována. Zavedení produktu je dokonce snazší než kdykoli předtím. „Instalační wizzard  používá vlastní ,inteligenci‛ a nastaví optimální fungování s ohledem na prostředí zákazníkovy sítě. Nasadit AuditPro tak zvládne v podstatě i laik. Pro ty, kteří chtějí podrobně definovat každý krok implementace, je samozřejmě možné nastavit takzvaný ruční režim, ale domníváme se, že v 90 % případů k tomu nedojde a instalace proběhne naprosto typizovaně,“ vysvětluje Martin Hnízdil, marketingový manažer firmy truconneXion.

Pro stávající zákazníky i nové zájemce o produkt AuditPro, který od 15. března bude možné nakupovat prostřednictvím webu, obchodníků firmy truconneXion či její partnerské sítě, připravila společnost truconneXion sérii bezplatných webinářů, k nimž se lze zaregistrovat na webu AuditPro.cz. „AuditPro bude k dispozici nejenom v české a slovenské verzi. Lokalizovanou verzi budou moci využívat také zákazníci na polském, ruském a maďarském trhu, kde všude patří AuditPro k nejrozšířenějším produktům v oboru specializovaného SAM. Předpokládáme, že s novou verzí budeme schopni oslovit další trhy, proto připravujeme mutaci ve španělštině a němčině, ale zvažujeme například i čínštinu,“ předestírá plány na další expanzi AuditPro Martin Hnízdil ze společnosti truconneXion. Aktuálně je v provozu 900 tisíc licencí AuditPro. V České republice má AuditPro 70% podíl.

O produktu AuditPro – www.auditpro.cz

AuditPro je původní český nástroj pro správu licencí a evidenci počítačů. Umožňuje ve velmi krátké době zavést efektivní správu softwaru, hardwaru i veškerého ostatního majetku tak, aby probíhala s minimálním úsilím a maximálně šetřila prostředky firem. Přináší rovněž unikátní informace o skutečném využití používaných IT zařízení a softwarových aplikací konkrétním uživatelem.

Díky nástroji AuditPro obdržela technologická společnost truconneXion prestižní ocenění Partner roku 2010 pro střední a východní Evropu v kategorii Software Asset Management (SAM) od společnosti Microsoft.

O společnosti truconneXion – www.txn.cz

Společnost truconneXion, a. s., poskytuje déle než šestnáct let profesionální IT služby společnostem z nejrůznějších sektorů. Společnost je od svého vzniku koncipována jako moderní organizace, která se dokáže velmi pružně přizpůsobit specifikům trhu a dynamice vývoje informačních technologií.