Zachraňte New York v Crysis 2

Společnosti Electronic Arts Inc. a Crytek GmbH, mnohonásobně oceněná za svou sérii Crysis®, oznámily zahájení prodeje Crysis 2. Očekávaná FPS katapultuje hráče do skvěle vizuálně zpracovaných ruin New York City, které v roce 2023 zasáhne devastující útok mimozemšťanů. S pomocí bojové superkombinézy Nanosuit 2 budou rychlí, silní a neviditelní a pokusí se zachránit lidstvo před zničením. Crysis 2 je prvním titulem využívajícím nejmodernější multiplatformový herní engine společnosti Crytek s názvem CryENGINE®3, který umožňuje hraní v ohromujícím vysokém rozlišení, a to buď ve 2D nebo stereoskopickém 3D*. (TZ)

„Vývoj Crysis ve verzích pro konzole považujeme z hlediska Cryteku za obrovský úspěch,“ uvedl Cevat Yerli, výkonný ředitel společnosti Crytek. „Jsme nesmírně nadšeni ze skutečnosti, že přinášíme tuto vysoce kvalitní střílečku z vlastního pohledu hráčům na několika platformách a současně jim nabízíme další dimenzi hraní ve stereoskopickém 3D.“

Herní kritici na celém světě již nyní hodnotí Crysis 2 jako jednoznačný hit. Prozatím hra zaznamenala 15 skóre 90 a vyšší – za všechny uveďme recenze magazínů Official Xbox Magazine (Velká Británie) a PC Action (Německo), které Crysis 2 komentovaly slovy: „Úžasná, až vám z toho spadne čelist“, respektive „Bombastická střílečka se skvělou grafikou, inteligentními nepřáteli a vysoce motivujícím multiplayerem“.

V Crysis 2 zasáhne New York City série klimatických katastrof, následovaných epidemií, která v krátkém čase drasticky zredukuje místní populaci. Za této situace se v ulicích města objeví agresivní mimozemšťané a uvrhnou metropoli do ještě hlubšího chaosu a zkázy. Na tomto bitevním poli již hráči nebudou omezeni na pouhé střílení a vrhání granátů, ale budou moci využívat apokalyptické prostředí New York City jako virtuální „hřiště“ a proměnit se zde v ničivé zbraně. Hluboce propracovaný a výpravný scénář herního příběhu v režimu pro jednoho hráče pochází z pera uznávaného autora žánru sci-fi Richarda Morgana (Půjčovna masa).

Crysis 2 rovněž obsahuje vysoce dynamickou multiplayerovou kampaň, vyvinutou specializovaným dceřiným studiem Crytek UK. Tvoří ji celkem 6 herních módů a 12 map, rozprostírajících se na řadě známých lokalit New Yorku. Hráči se na nich pohybují nejen v klasické horizontální, ale také vertikální rovině, což jim dovoluje využívat zcela nové strategické postupy a útočit, nebo se bránit shora i zdola. Ústředním prvkem herního systému multiplayeru je pak kombinéza Nanosuit 2 se svými unikátními vlastnostmi.

Crysis 2 je na českém a slovenském trhu k dostání buď ve 2D nebo stereoskopickém 3D* ve verzích pro videoherní a zábavní systém Xbox 360®, počítačový zábavní systém PLAYSTATION®3  a PC. Další informace o Crysis 2 naleznete na www.ea.com/cz/crysis-2. Dění okolo hry můžete sledovat i na stránkách sociálních sítí pro české a slovenské příznivce titulů EA, konkrétně na Twitteru www.twitter.com/eaczech a Facebooku www.facebook.com/crysis.czsk.

*Hraní s plným 3D efektem si může vyžádat pořízení dodatečného hardwaru a příslušenství, které není součástí hry. Podrobnosti na obalu.

O Crytek GmbH

Crytek GmbH („Crytek“) je jedním z předních nezávislých světových studií, zabývajících se vývojem interaktivní zábavy. Jeho centrála sídlí v německém Frankfurtu nad Mohanem a další studia má v Kyjevě, Budapešti, Sofii, Soulu a Nottinghamu.

Tým Crytek tvoří vysoce kvalitní videohry pro PC a next-gen konzoly, které pohání jeho původní revoluční 3D herní technologie CryENGINE®.

Od svého založení v roce 1999, vytvořilo studio Crytek mnohonásobně oceněné tituly pro PC Far Cry®, Crysis® (nejlepší hra pro PC na E3 2007 a cena za nejlepší technologii na Game Developers Choice Awards 2008) a Crysis Warhead® (cena za nejlepší grafickou technologii na IGN Best of 2008 Awards).

Crytek, Crysis, Crysis Warhead a CryENGINE jsou registrovanými ochrannými známkami nebo ochrannými známkami Crytek GmbH ve Spojených státech amerických, Německu a/nebo dalších zemích.

Microsoft, Xbox a Xbox 360 jsou ochrannými známkami skupiny společností Microsoft. “PlayStation” je registrovanou ochrannou známkou Sony Computer Entertainment Inc. Všechny ostatní známky jsou majetkem svých příslušných vlastníků.

O Electronic Arts

Electronic Arts Inc. (EA), se sídlem v kalifornském Redwood City, je vedoucí světovou interaktivně-zábavní softwarovou společností. Společnost založená v roce 1982 celosvětově vyvíjí, publikuje a distribuuje interaktivní software pro videoherní systémy, osobní počítače a internet. Electronic Arts dodávají své produkty na trh pod čtyřmi značkami: EA SPORTS™, EA™, EA SPORTS BIG™ a POGO™. Ve fiskálním roce 2010 EA ohlásili tržby ve výši $3,7 miliardy a vydali 27 titulů, jichž se prodal více než milión kopií. Domovskou a online herní stránkou EA je www.electronicarts.cz. Pro více informací o produktech EA a kompletní texty tiskových zpráv, prosíme, navštivte www.electronicarts.cz.

Tagged