The Sims Medieval vstupují na trh

Ujměte se vlády ve svém království! Společnost Electronic Arts dnes oznámila zahájení prodeje titulu The Sims Medieval. Zcela nová samostatná série ve verzi pro PC/Mac poskytne hráčům prostředky k tomu, aby si vytvořili hrdiny, vydali se s nimi na výpravy, založili si království a začali psát vlastní příběhy plné dramat, lásky a humoru. (TZ)

„Naše komunita hráčů vždy toužila po přenesení simíků do jiného období, a to se nyní v The Sims Medieval stává skutečností,” uvedl Scott Evans, generální manažer studia The Sims. „The Sims Medieval je nová samostatná hra, která má v jádru zachovány základní prvky série The Sims, ale současně hráčům přináší zajímavé novinky, díky nimž mohou začít psát vlastní epické středověké příběhy.“

Hráči se v období středověku vrhnou na nové hrátky se životem, jaké dosud nepoznali. V průběhu budování a rozvoje vlastního království si vytvoří simíky-hrdiny různého původu a zaměření, například rytíře, bardy, čaroděje, kováře či špióny. Hraní za každého z hrdinů je odlišné, protože hráč řídí nejen jeho „profesní“ život, ale také jej provází rozličnými dobrodružstvími na výpravách. Mezi další nové herní prvky patří diplomacie se sousedními zeměmi či středověké tresty.

Rámec herního systému tvoří výpravy – každá výprava představuje novou situaci a možnost zvolit si přesně toho hrdinu, o němž se hráč domnívá, že dobrodružství zvládne nejlépe. Po zvolení výpravy se rozhodne pro způsob jejího řešení a určí hrdinu, který se na ni vydá. Například v případě výpravy The Witch is Back (Čarodějnice se vrací) si může čarodějnici, která zavítala do království, vzít král za ženu. Pakliže je však žádoucí čarodějnici zabít, pak je vhodné vybrat za hrdinu čaroděje, špióna či rytíře. Pokud je ale třeba zbavit ji pouze síly, potom je to úkol vhodný pro kněze, lékaře či opět čaroděje. Nabídka desítek výprav a množství variant jejich řešení poskytuje hráčům prostor pro nalezení naprosto jedinečných způsobů jak psát příběhy vlastních středověkých legend.

Vše v The Sims Medieval je koncipováno tak, aby zapadlo do rozsáhlého středověkého světa, ať už jde o herní systém na bázi výprav, dobové předměty jako meče, mučidla a trůny nebo atraktivní postavy, pohybující se v originálně výtvarně pojatém prostředí. Hráči si mohou podle vlastních představ upravit každého nového hrdinu, který do jejich království přibude, až do takových detailů, jako jsou povahové vlastnosti, včetně těch zásadně negativních. Postupně se s postavami ve hře sblíží nejen díky společně prožitým dobrodružstvím na hrdinských výpravách, ale také při řešení každodenních povinností, jako jsou léčení nemocných, obchodování s exotickým zbožím či kování zbroje.

Titul The Sims Medieval obdržel věkové hodnocení PEGI 12+ a je nyní v prodeji na českém i slovenském trhu ve verzi pro PC/Mac. Další informace o The Sims Medieval naleznete na oficiální stránce www.TheSimsMedieval.com nebo lokální produktové stránce http://www.ea.com/cz/games/the-sims-medieval.

O The Sims

Revoluční značka titulů The Sims, která hráčům umožňuje tvořit a ovládat virtuální postavičky na počítačích, slaví v letošním roce 10. výročí své existence a od své premiéry v roce 2000 zaznamenala neuvěřitelných 125 miliónů prodaných kopií. Její tituly byly v minulých sedmi letech přeloženy do 22 různých jazyků, prodávají se v 60 zemích světa a rychle se staly univerzálním herním a kulturním fenoménem. The Sims 3 se od jejich vydání v červnu 2009 prodalo ve verzi pro PC/MAC více než 5 miliónu kusů, což z nich učinilo komerčně nejúspěšnější hru pro PC roku 2009 v Evropě a Severní Americe. Zájem fanoušků dokládá více než 130 miliónů stažení uživateli vytvořeného obsahu, který mj. zahrnuje simíky, domy a další příběhy. Komunitní stránky The Sims3 na www.thesims3.com uvítají každý měsíc šest miliónů unikátních návštěvníků, zaznamenají na 300 stažení obsahu každou minutu, k dnešnímu dni na ně lidé nahráli na 2 miliónů položek a každou hodinu zde přibude 20 videí. Sponzorovaný kanál The Sims 3 na serveru YouTube patří mezi 5 nejsledovanějších (více než 29 miliónů shlédnutých videoklipů). Na oficiálních stránkách The Sims 3 www.thesims3.com najdete kompletní přehled tvorby hráčů. Adresa oficiálního kanálu The Sims na YouTube je http://www.youtube.com/user/TheSims. Hra The Sims 3 je aktuálně dostupná ve verzích pro PC, Mac, iPhone®, iPod touch® a mobilní zařízení, od podzimu 2010 budou k dostání verze i pro Nintendo DS™, počítačový zábavní systém PlayStation®3, videoherní a zábavní systém Xbox 360® a zábavní systém Wii™. V roce 2011 bude následovat verze pro Nintendo 3DS.

O Electronic Arts

Electronic Arts Inc. (EA), se sídlem v kalifornském Redwood City, je vedoucí světovou interaktivně-zábavní softwarovou společností. Společnost založená v roce 1982 celosvětově vyvíjí, publikuje a distribuuje interaktivní software pro videoherní systémy, osobní počítače a internet. Electronic Arts dodávají své produkty na trh pod čtyřmi značkami: EA SPORTS™, EA™, EA SPORTS BIG™ a POGO™. Ve fiskálním roce 2010 EA ohlásili tržby ve výši $3,7 miliardy a vydali 27 titulů, jichž se prodal více než milión kopií. Domovskou a online herní stránkou EA je www.electronicarts.cz. Pro více informací o produktech EA a kompletní texty tiskových zpráv, prosíme, navštivte www.electronicarts.cz.

Tagged