Alcatel-Lucent obohatil ústřednu OmniPCX o nové multimediální funkce

Společnost Alcatel-Lucent uvedla na trh novou generaci pobočkové telekomunikační ústředny OmniPCX Office Rich Communication Edition (RCE). Ta je určena pro malé a středně velké firmy a nabízí uživatelům – v kanceláři i na cestách – plynulou, konzistentní komunikaci napříč různými médii a koncovými zařízeními: ať už jde o hlasové hovory, konferenční hovory nebo integraci s počítačem. Součástí jsou i nástroje pro týmovou spolupráci, které umožňují efektivní sdílení dokumentů. (TZ)

„Multimediální ústředna poskytuje v reálném čase informace o uživatelích včetně jejich dostupnosti a statusu, dále nabízí podporu vícekanálové komunikace včetně hlasových hovorů, textových zpráv a konferenčních hovorů a nástroje podporující týmovou práci,“ říká Miloslav Kapeš, manažer prodejních kanálů společnosti Alcatel-Lucent.

OmniPCX Office RCE je osazena novým výkonnějším procesorem, který podporuje mnoho funkcí bez nutnosti používat pevný disk. Svým uživatelům nabízí IP telefonii (VoIP) v základním funkčním nastavení, což přispívá k pohodlnější komunikaci a rozšiřuje možnosti využití.

Propojuje služby pevné a mobilní komunikace

Bohatá komunikační výbava nabízí konferenční hovory a plynulé přesměrovávání hovorů ze stolního telefonu na bezdrátové telefony, aniž by při tom došlo k přerušení hovoru. Lze tak propojit mobilní telefony i telefony provozované v síti LAN. Funkce pro týmovou spolupráci umožňují uživatelům sdílet dokumenty a společně na nich pracovat, a to při použití jakéhokoli zařízení.

„To vytváří zcela nové příležitosti pro spolupráci a lepší podporu zákazníků. Instalace ústředny je navíc velmi snadná,“ dodává Miloslav Kapeš. Firmy tak mohou snížit telekomunikační náklady a zároveň získat pokročilé funkce telefonického centra, například routing a reporting.

Podpora protokolu SIP je samozřejmostí

OmniPCX Office Rich Communication Edition podporuje protokol SIP, a to včetně produktového řešení Alcatel-Lucent My IC Phone. Tento inteligentní stolní telefon se může pochlubit vysokým uživatelským komfortem: integruje v sobě totiž funkce osobního počítače, telefonu a mobilních zařízení.

OmniPCX Office RCE je součástí balíku Alcatel-Lucent Communication Solutions, který zároveň nabízí širší škálu kompatibilních zařízení. Ta zahrnují také nové přístupové body kompatibilní se standardem 802.1n a rodinu telefonů Alcatel-Lucent OmniTouch 8100 WLAN.

Ústředna je dostupná ve čtyřech konfiguracích

Nová ústředna je dostupná ve čtyřech konfiguracích podle velikosti firmy: od 10 do 200 uživatelů. Nejnovější verze OmniPCX Office RCE je optimalizována pro malé a středně velké firmy. „Tomu odpovídá i cena: zákazník zaplatí za to, co skutečně potřebuje, ovšem zároveň má možnost řešení snadno rozšířit, pokud jeho firma roste,“ uzavírá Miloslav Kapeš.

Malé a středně velké firmy rovněž ušetří tím, že jednu platformu lze použít pro několik oddělení nebo obchodních jednotek, a to díky optimalizované architektuře, jež eliminuje potřebu zvláštních hlasových funkcí po IP. Velkou výhodou je možnost řešení jak hlasové části, tak komplexní datové infrastruktury od jednoho výrobce a tím využití všech technických výhod pramenících z jednotné platformy.

***

O společnosti Alcatel-Lucent

Alcatel-Lucent (Euronext Paříž a NYSE: ALU) je osvědčeným celosvětovým partnerem poskytovatelů služeb, firem a strategických odvětví, jako je obranný průmysl, energetika, zdravotnictví, doprava i státní správa. Společnost nabízí koncovým uživatelům řešení v oblasti hlasové, datové i video komunikace. Společnost je lídrem v segmentu pevných, mobilních a konvergovaných širokopásmových sítí, IP a optických technologií, aplikací a služeb. Alcatel-Lucent využívá obrovských vědeckých zkušeností společnosti Bell Labs, jedné z největších výzkumných firem v odvětví komunikací. Alcatel-Lucent působí ve více než 130 zemích světa, je nejzkušenější globální firmou ve svém odvětví a působí jako lokální partner s globálním dosahem. V roce 2009 dosáhla společnost Alcatel-Lucent příjmů ve výši 15,2 miliardy eur, sídlí ve Francii a její ústředí se nachází v Paříži. Více informací o společnosti Alcatel-Lucent najdete na internetové stránce http://www.alcatel-lucent.com, novinky si můžete přečíst na blogu na adrese http://www.alcatel-lucent.com/blog, případně nás můžete sledovat na Twitteru (http://twitter.com/Alcatel_Lucent).