Diskus se stal autorizovaným distributorem značky Exponent

Diskus se stal autorizovaným distributorem značky Exponent pro distribuci příslušenství pro výpočetní techniku. Jedná se především o organizéry, podstavce pod tiskárny a monitory, držáky, zásobníky, pořadače, úložné boxy pro flash paměti a paměťové karty a další. (TZ)

Diskus bude do svého portfolia zařazovat produkty Exponent postupně. Nejdříve to bude ucelená řada od organizérů/podstavců pro menší laserové nebo inkoustové tiskárny s 1 zásuvkou na bílý papír, až po podstavce se čtyřmi zásuvkami pro různé druhy papírů do velikosti A3 pro těžké multifunkční laserové tiskárny / kopírky / skenery až do 40 kg hmotnosti. Různé typy papíru tak lze ukládat přímo pod tiskárnu a nezabírají další místo.

Kromě toho, že Exponent World nabízí praktická řešení pro kanceláře a domácí kanceláře, nabízí především dobře vypadající produkty se špičkovým designem za přijatelnou cenu.

Exponent, značka příslušenství pro výpočetní techniku a kanceláře má již 30ti letou tradici. EXPONENT WORLD SRL, se sídlem v Manzanu (Udine) na severovýchodu Itálie v této tradici pokračuje tím, že nabízí inovativní řešení a nápady pro organizaci kanceláří i domácností. EXPONENT WORLD SRL byl vytvořen dvěma průmyslovými výrobními podniky ze severovýchodu Itálie, specializovaných už 30 let na výrobu vstřikovaných plastových výrobků a dvěma partnery s dlouhodobými zkušenostmi v oblasti vývoje produktů, marketingu a prodeje. Dnes se EXPONENT WORLD může spolehnout na flotilu 24 vstřikovacích lisů na výrobní ploše 4.000 m2 a skladovacích prostor o rozloze 10.000 m2. Know-how týmu EXPONENT WORLD zaručuje pokračování historie úspěchu značky Exponent a rozvoj vysoce kvalitních inovativních produktů s designem „Made in Italy“.

Produktovým manažerem značky je Zdeněk Máčel. Další informace na našem e-shopu.

O skupině DISKUS

DISKUS, spol. s r.o. ČR byla založena v roce 1991. Od svého vzniku se naše firma profilovala na trhu jako specialista na distribuci paměťových médií. V současnosti je hlavním předmětem činnosti distribuce produktů pro ukládání dat, prodej IT příslušenství, spotřebního materiálu a spotřební elektroniky. V souladu s vývojem IT trhu naše firma neustále posiluje svou pozici rozšiřováním svého portfolia a služeb. Nezanedbatelnou součástí Diskus spol. s r.o. je také divize ITreklama, která nabízí široké portfolio USB produktů vhodných pro reklamní účely. Roční obchodní obrat firmy je 300 mil Kč.

Naším cílem je poskytovat kvalitní výrobky a služby, které vychází z pochopení potřeb obchodních partnerů a individuálního přístupu k nim. Kromě B2B e-shopu, který svou funkčností umožňuje zákazníkům pohodlné vyhledávání a objednávání zboží, poskytuje naše firma svým zákazníkům v rámci propracovaného systému marketingové podpory také nástroje pro rozvíjení vlastního obchodování. Hlavní devizou společnosti je výborně zvládnutá logistika, zkušenosti v oblasti zahraničního obchodu a dlouhodobě dobré obchodní kontakty s dodavateli.

Kromě investic do rozvoje podniku společnost také investuje do vzdělávání svých zaměstnanců. DISKUS je zakládajícím členem České asociace pro DSMP a členem Česko-německé obchodní komory. V podnikání důsledně zastává ekologické principy a podporuje recyklaci veškerého technického odpadu.

Obchodní skupina Diskus v současnosti zahrnuje tyto firmy:

Distribuční firmy DISKUS spol. s r.o. s divizí IT Reklama (se sídlem v Praze a pobočkou v Ostravě), DISKUS s.r.o. Slovensko (se sídlem v Partizánském a pobočkou v Bratislavě), DISKUS Polska Sp. z o. o. (se sídlem v Krakově) a servisní společnost DISKUS Dataservis, spol. s r.o.

DISKUS, s.r.o. SK se byla založena v roce 1994 a má stejné zaměření a cíle jako její starší česká sesterská firma Diskus spol. s r.o.  Roční obrat firmy dosahuje 6 mil EUR.

Diskus o.z.p. PL byla založena v roce 2006. Firma se specializuje na distribuci a servis datových médií a na dodávku služeb pro IT centra velkých firem. Roční obrat firmy dosahuje PL 2010 17 mil PLN.

Diskus dataservis, spol. s r.o. byla založena v roce 2006. Firma se zabývá lisováním a malonákladovou expresní výrobou a potiskem CD, DVD a Blu-Ray disků. Novinkou v nabídce je výroba, potisk a kopírování USB Flash disků a SD Card. Roční obrat firmy je kolem 100 mil Kč.