DataScript doplňuje nabídku školení pro IT specialisty

DataScript s.r.o., odborné vzdělávací a tréninkové centrum, rozšiřuje nabídku certifikovaných školení o kurzy k nejnovější verzi podnikového Linuxu Red Hat Enterprise Linux 6 (RHEL 6). Red Hat v souvislosti s vydáním RHEL 6 provedl restrukturalizaci portfolia kurzů tak, aby ještě více odpovídalo současným potřebám systémových administrátorů. DataScript je jediným autorizovaným školicím partnerem Red Hatu na území České republiky. (TZ)

Jednou ze zásadních novinek je úprava platnosti certifikace, která již nebude svázána s verzemi RHEL, ale platí po dobu tří let. S každou další certifikací se platnost prodlužuje na následující tři roky.

V souvislosti s uvedením nové verze operačního systému RHEL 6 se v portfoliu výkonnostních certifikací Red Hat objevila i nová certifikace Red Hat Certified System Administrator (RHCSA). Stejně tak jako u ostatních Red Hat certifikací, se i v tomto případě jedná o ryze praktickou a výkonnostně orientovanou certifikaci, která respektuje potřeby dnešních systémových administrátorů.

Nová certifikace RHCSA nahrazuje certifikaci Red Hat Certified Technician (RHCT) a umožní systémovým administrátorům zvládnout klíčové úkoly vyžadované v dnešním IT prostředí. Vznik této certifikace ovlivnily i výsledky celosvětového výzkumu držitelů Red Hat certifikací, ze kterého vyplynula potřeba nové certifikační úrovně, zaměřené více na reálné zhodnocení schopností dnešních systémových administrátorů. Certifikace RHCSA je nezbytnou podmínkou pro složení certifikace Red Hat Certified Engineer (RHCE).

„Nové kurzy a certifikace reagují na aktuální potřeby manažerů, kteří hledají kvalifikované odborníky, schopné řešit reálné problémy při každodenní administraci systémů, využívajících různé technologie,“ dodává Iveta Babulenková, ředitelka společnosti DataScript. „IT specialistům vychází vstříc i platnost certifikace na určité časové období s možností prodloužení.“

Více informací k nové certifikaci RHCSA naleznete na stránkách:
www.europe.redhat.com/training/certification/rhcsa/ a
www.europe.redhat.com/training/course/EX200.

Nabídka kurzů střediska DataScript pro RHEL 6 je k dispozici na adrese:
www.datascript.cz/courses/32.

O společnosti DataScript

DataScript s.r.o., dceřiná společnost Servodata a.s., je autorizovaným poskytovatelem IT kurzů a certifikací k softwarovým produktům EMC, Microsoft, Oracle, Red Hat a Symantec. Ve vlastních školicích prostorách poskytuje řadu vysoce odborných a respektovaných IT kurzů, specializovaných technologických školení i certifikací IT specialistů, systémových administrátorů a techniků. V nabídce nechybí ani speciální tréninky určené ke zvýšení profesionálních dovedností a schopností odborných pracovníků. DataScript klade důraz nejen na dokonalou teoretickou přípravu a odborné znalosti, ale rovněž i na jejich praktické využití a řešení konkrétních situací.
Více informací najdete na www.datascript.cz.