Dotykové ovládání FIFA 12 na Nintendo 3DS

Společnost Electronic Arts dnes oznámila, že její nový titul EA SPORTS™ FIFA 12, jehož vydání je plánováno na letošní podzim, nabídne dosud nejautentičtější a technicky nejvyspělejší fotbalovou simulaci na platformě Nintendo 3DS™, doplněnou o bohatou nabídku funkcí. FIFA 12 pro Nintendo 3DS bude obsahovat více než 500 oficiálně licencovaných klubů, nové dotykové ovládání a vůbec první 3D pouliční fotbal. S celkem osmi herními režimy půjde o největší nabídku funkcí ve fotbalové hře od EA SPORTS pro přenosná zařízení. (TZ)

Vyběhněte na hřiště s hvězdami, jako jsou například Kaká z Realu Madrid nebo Wayne Rooney z Manchesteru United, a pomocí zcela nového volitelného systému ovládání na dotykové obrazovce se staňte obávaným kanonýrem. Nové ovládání umožňuje přesné zamíření označením konkrétního místa v brance z pohledu hráče na dolní obrazovce a následně vyslání precizní střely. Na dotykové obrazovce se ovládá i zakřivení dráhy letu míče a síla střely při rozehrávání standardních situací, z nichž budou padat krásné góly, které dovedou váš tým ke slavným vítězstvím.

„Postavili jsme náš vývojářský tým před náročný úkol vytvořit inovativní funkce a vlastnosti, které by vytěžily ze systému fotbalové hry FIFA na 3DS maximum. Výsledkem je nové dotykové ovládání a zakřivené hřiště v režimu Street, na němž všechny 3D prvky doslova oživnou,“ řekl Matt Prior, producent FIFA 12 pro Nintendo 3DS. „Když zkombinujete tyto věci a mnoho dalších inovací s autentickými hráči a dresy pro nadcházející sezónu, získáte nejlepší fotbal na Nintendo 3DS, jaký tu bude k dostání.“

Ve 3D režimu pouličního fotbalu si budou hráči moci vybrat buď reálné superhvězdy světové kopané, nebo si vytvořit vlastní virtuální dvojníky. Dominantou zcela nového herního prostředí je originální zakřivené hřiště a jedinečný pohled dolní kamery, který maximalizuje 3D. Hráči si tak budou moci vychutnat kompletní hloubku prostoru a pohyb fotbalistů se všemi dostupnými 3D efekty. Postavy fotbalistů budou navíc oblečeny do posledních modelů streetové módy. V režimu bude možné hrát vyhecované duely 5 proti 5 v různých exotických lokalitách (ulice, ale i kryté prostory), které autenticky odrážejí atmosféru pouličního fotbalu. V režimu Be A Pro se hráči budou navíc moci vydat s vlastním vytvořeným hráčem na cestu pouličními turnaji, hrát za své oblíbené týmy či reprezentační výběry a stát se příštími fotbalovými legendami.

FIFA 12 pro Nintendo 3DS bude disponovat plně autentickým herním režimem 11 proti 11, onlinovými zápasy 1 na 1, turnajovým režimem s více než 50 reálnými světovými soutěžemi a propracovaným režimem kariéry s možností hrát za tým nebo jej koučovat. Mezi další důležité prvky patří výše zmíněný 3D pouliční fotbal či oblíbené režimy Be A Pro a trénink. Dokonalou vizuální stránku hry zajistí výběr z devíti různých úhlů kamer snímajících dění na hřišti.

FIFA 12 vyjde ve verzi pro platformu Nintendo 3DS letos na podzim. Titul vyvíjí pod značkou EA SPORTS studio EA Canada se sídlem v kanadském Burnaby. Věkové hodnocení PEGI dosud nebylo uděleno.

EA SPORTS™ je přední značkou v oblasti interaktivního sportovního softwaru na světě. Vycházejí pod ní komerčně nejúspěšnější videoherní série, v nichž nechybí přední interaktivní technologie, globální videoherní soutěže a nejmodernější digitální herní prvky. Značka EA SPORTS otevírá bezprostřední přístup ke sportovním emocím v řadě špičkových simulací, jako jsou Madden NFL Football, fotbalová FIFA, hokejová NHL®, basketbalová NBA LIVE, NCAA® Football, golfová Tiger Woods PGA TOUR®.

Další informace o EA SPORTS – novinky, videa, blogy, fóra, fantasy ligy a herní komunity – naleznete na www.easports.cz, kde můžete sdílet, diskutovat a soutěžit. Své názory na hru můžete vyjádřit na komunitní facebookové stránce EA SPORTS na http://www.facebook.com/easports.czsk.

O Electronic Arts

Electronic Arts Inc. (EA), se sídlem v kalifornském Redwood City, je vedoucí světovou interaktivně-zábavní softwarovou společností. Společnost založená v roce 1982 celosvětově vyvíjí, publikuje a distribuuje interaktivní software pro videoherní systémy, osobní počítače a internet. Electronic Arts dodávají své produkty na trh pod čtyřmi značkami: EA SPORTS™, EA™, EA SPORTS BIG™ a POGO™. Ve fiskálním roce 2010 EA ohlásili tržby ve výši $3,7 miliardy a vydali 27 titulů, jichž se prodal více než milión kopií. Domovskou a online herní stránkou EA je www.electronicarts.cz. Pro více informací o produktech EA a kompletní texty tiskových zpráv, prosíme, navštivte www.electronicarts.cz.

Tagged