Boxee Box od D-Linku nyní podporuje češtinu a lokální jazyky dalších 10 evropských zemí

D-Link dnes oznámil významnou aktualizaci firmwaru produktu Boxee Box, která kromě arabštiny, hebrejštiny, turečtiny a ruštiny zahrnuje také podporu pro češtinu a další lokální jazyky jako němčinu, francouzštinu, italštinu, španělštinu, švédštinu, dánštinu, nizozemštinu, portugalštinu, finštinu a polštinu. Tento update zlepšuje uživatelské prostředí, přidává možnosti úprav osobních knihoven médií a přináší jeden z nejrychlejších dnes dostupných prohlížečů internetu pro TV. Sada vylepšení zajišťuje, že Boxee Box i nadále určuje měřítka toho, co vše může internetová TV nabízet. (TZ)

D-Link Boxee Box: Multimediální kostka pro digitální obývákKdyž začneme u prohlížeče, mezi nejzajímavější vylepšení patří urychlení jeho spouštění a načítání stránek, aktualizovaná podpora HTML 5, jednodušší navigace mezi webovými stránkami, nová sekce „Oblíbené“, rychlejší zařazování webových stránek mezi „Oblíbené“ a nová sekce „Historie“ pro rychlejší procházení dříve navštívených stránek. Změny provedené v obrazovkovém menu (OSD) vylepšují uživatelské rozhraní pomocí „Vyhledávacího posuvníku“, který umožňuje přesnější rychlé přehrávání vpřed/vzad, funkce „Hledání“ při přehrávání hudby a zmenšení plochy OSD na obrazovce tak, aby zbylo více místa na přehrávaný obsah. Pro sjednocení uživatelského prostředí ve všech aplikacích a při sledování filmů nebo TV programů na Boxee Box bylo odstraněno ovládání hlasitosti, aby uživatelé mohli ovládat hlasitost přímo na svém TV přijímači nebo A/V systému, stejně jako to teď dělají při používání Blu-ray přehrávačů nebo herních konzolí.

Společnosti D-Link a Boxee představily také nové funkce pro sdílení a kategorizaci obsahu. Nové menu „Sdílet“ umožňuje uživatelům, aby si zvolili, zda budou jejich zprávy sdíleny přes Facebook, Twitter anebo Tumblr, a nová knihovna trailerů ve filmové knihovně umožňuje snadno zhlédnout nejnovější filmové upoutávky. Nová podpora pro NFO soubory znamená, že uživatelé mohou nyní například doplnit k domácím videím vlastní obrázky a informace, upravovat popisy žánrů filmů a TV programů, aby se v nich lépe orientovali, a také měnit způsob označování a zobrazování epizod TV pořadů.

Aleš Pícl, výkonný ředitel D-Link ČR a SR, říká: „D-Link a Boxee se snaží o neustálé vylepšování multimediálního centra Boxee Box s cílem poskytovat rostoucímu počtu evropských zákazníků výjimečné a přizpůsobitelné uživatelské prostředí, které se postupem času zdokonaluje. To se nyní projevilo i lokalizací do češtiny. Hledáme také další způsoby, jak umožnit zákazníkům využívat Boxee Box na maximum, ať už přidáváním nových funkcí, rozšířenou nabídkou lokálního obsahu i služeb nebo inovacemi uživatelského rozhraní.“

Kompletní seznam vylepšení uživatelského rozhraní a funkcí je k dispozici na: http://blog.boxee.tv.

Pro více informací o společnosti D-Link, prosím, navštivte www.dlink.cz nebo www.facebook.com/dlinkcz.

O společnosti D-Link

D-Link je jedním z předních světových poskytovatelů síťové infrastruktury, který dodává inovativní, vysoce výkonné a intuitivní produkty pro podniky i spotřebitele. Již 25 let D-Link navrhuje, vyvíjí a vyrábí síťová a bezdrátová řešení, síťová úložiště dat a zařízení pro IP dohled, které získaly několik ocenění. D-Link nabízí své rozsáhlé řady síťových produktů pro organizace a spotřebitele, globální sítě partnerů a poskytovatele služeb. D-Link si uvědomuje význam přístupu, správy, zabezpečení, sdílení dat a tvorby digitálního obsahu. Je průkopníkem mnoha IP technologií dodávaných do plně integrovaných digitálních domácností a přináší cenné zkušenosti do podnikových sítí. Pro více informací navštivte www.dlink.cz a stránku na sociální síti Facebook www.facebook.cz/dlinkcz.