Trend Micro SafeSync for Business umožňuje majitelům malých podniků chránit, sdílet a synchronizovat data na dálku

Společnost Trend Micro Incorporated (TSE: 4704), globální leader v oblasti zabezpečení internetového obsahu, dnes představila produkt Trend Micro™ SafeSync for Business™, který má i těm nejmenším firmám pomoci bezpečně ukládat, spravovat a využívat digitální soubory odkudkoli a kdykoli a zvýšit produktivitu díky sdílení souborů mezi spolupracovníky a klienty. (TZ)

SafeSync for Business využívá zabezpečenou technologii z cloudu, má uživatelům umožnit snadný přístup a sdílení všech jejich dat a zajistit jejich ochranu, ukládání a aktualizaci na různých počítačích a mobilních přístrojích prostřednictvím inovativní synchronizační technologie. Navíc SafeSync udržuje v cloudu další aktuální kopii, k níž lze přistupovat z libovolného přístroje s přístupem na web a kterou lze použít v případě selhání či ztráty hardwaru. SafeSync vás zbaví nutnosti manuálně přesouvat soubory z jednoho PC na druhé, což je časově náročné a také náchylnější ke ztrátě dat. Výsledkem je kvalitnější organizace dat a schopnost snadno a rychle sdílet a zálohovat digitální soubory. Více informací na: http://emea.trendmicro.com/emea/products/sb/safesync-for-business/index.html

Podle posledního průzkumu Trend Micro jen 12 % malých firem nepoužívá při podnikání inteligentní telefony a 43 % podniků tvrdí, že nejméně jeden ze  zaměstnanců používá pro přístup k  IT systémům tablet. „Víme, že většina majitelů malých podniků pracuje s různými přístroji a nemá server, který by jim pomohl při ochraně a zálohování citlivých dat,“ konstatuje Dan Conlon, vývojář a šéf technického oddělení Trend Micro. „Jsme rádi, že jim můžeme nabídnout cenově dostupné a snadno ovladatelné řešení pro ochranu souborů, které je nebude brzdit, ať už jsou v kanceláři, doma nebo na cestách.“

Charakteristiky produktu

S produktem SafeSync for Business získají uživatelé průběžné aktualizace a vylepšení a malé podniky budou chráněny před ztrátou dat, protože SafeSync for Business může nahradit nebo doplnit stávající systémy zálohování.

Pomocí sdílených složek mohou firmy také lépe zajistit interní i externí spolupráci. Funkce sdílení umožňuje zaměstnancům podělit se o své soubory se spolupracovníky a klienty, kdykoli a kdekoli. Nejenže to zvýší produktivitu, ale také odstraní potřebu nákladného a komplikovaného vybavení pro ukládání přímo na pracovišti, která může některé malé podniky odradit od použití serverů. Průzkum Trend Micro také zjistil, že 42 % podniků s 3 – 10 osobními počítači prý vůbec nemá souborové servery.

Charakteristiky produktu SafeSync for Business:

 • Bezpečné uložení, zálohování a synchronizace dat online
 • Přístup k souborům, jejich úpravy a uspořádání kdykoli a kdekoli
 • Sdílení souborů za účelem týmové spolupráce – souborový server jako služba
 • Žádná omezení velikosti souborů a oprávnění ke složkám
 • Jeden účet pro více uživatelů – jedna licence pro celou společnost
 • Průběžná, automatická synchronizace souborů – nezpomaluje PC
 • Streaming videa a hudby pro kompatibilní přenosné přístroje
 • Centralizovaná správa pro administrátory
 • Okamžité a bezpečné sdílení odkazů s třetími osobami – podpora externího sdílení souborů a složek
 • Obnova smazaných souborů s neomezenou správou verzí
 • Plná podpora OS Windows a Mac
 • Podpora přístrojů iPhone/iPad a OS Android
 • Podpora všech přístrojů s přístupem na web
 • Snadné nastavení a používání
 • Přístup k nejnovějším datům ze všech osobních datových přístrojů

„Prostřednictvím sdílení a ochrany dat umožňuje Trend Micro SafeSync [for Business] našemu podniku větší různorodost a dynamiku,“ prohlašuje Robert Box ze společnosti RadioWorks. „Nyní můžeme plně využít novou generaci výpočetní techniky, dál zdokonalit své podnikání a zároveň si být jistí, že už nikdy nezažijeme ten hrozný pocit spojený se slovy ‚Ztratil jsem iPad.‘“

Průzkum Trend Micro také upozornil na skutečnost, že téměř polovina (45 %) malých podniků nemá žádné formální metody zálohování svých přístrojů. Trend Micro SafeSync for Business je určen k nepřetržitému zabezpečení uživatelských souborů prostřednictvím synchronizace změn, které uživatelé provádějí, mezi všemi jejich osobními přístroji s datovým přístupem a úložištěm v cloudu.

Dalšími výhodami pro uživatele této služby jsou snadná obnova dat, jednoduché okamžité sdílení, vzdálený přístup z libovolného přístroje s přístupem na web, zabezpečení atd. Všechny tyto funkce zvyšují produktivitu a to se cení, protože výsledky průzkumu ukázaly, že podle majitelů firem lze externí sdílení dat považovat za nejdůležitější prvek pro zajištění „efektivnějších obchodních procesů“.

Cena a dostupnost

Produkt SafeSync for Business je okamžitě dostupný v celé Evropě. V současnosti je k dispozici anglická, španělská, italská, francouzská a německá jazyková verze. Ceny začínají na 66,00 € za jednoho uživatele (50 GB) na rok a s rostoucím objemem licencí klesají.

Dan Conlon, tvůrce produktu SafeSync for Business, poskytl interview odbornému publicistovi Davidu Courseymu.

O společnosti Trend Micro

Trend Micro Incorporated (TSE:4704), globální leader v oblasti zabezpečení z cloudu, pomáhá pomocí svých řešení pro zabezpečení internetového obsahu a správu hrozeb pro podniky i jednotlivce vytvářet bezpečný svět pro výměnu digitálních informací.  Jsme průkopníkem zabezpečení serverů s více než 20 lety zkušeností, dodáváme špičkové zabezpečení pro klienty, servery i z cloudu, které odpovídá potřebám našich zákazníků a partnerů, rychleji zastaví nové hrozby a chrání data ve fyzickém a virtualizovaném prostředí i v prostředí cloudu.  Naše špičkové technologie, produkty a služby pro zabezpečení z cloudu cloud computingu založené na infrastruktuře Trend Micro™ Smart Protection Network™ zastaví hrozby tam, odkud pocházejí – na internetu – a jsou podporovány více než tisícovkou odborníků z celého světa.

Další informace o společnosti Trend Micro Incorporated a jejích produktech a službách jsou k dispozici na webu http://www.trendmicro.cz/. Tato zpráva Trend Micro i další oznámení jsou k dispozici na adrese http://trendmicro.mediaroom.com/ a v rámci kanálu RSS na adrese www.trendmicro.com/rss.  Nebo sledujte naše zprávy na Twitteru (@TrendMicro).