Nejhledanějším videem českého internetu byla Česko-Slovenská Superstar

Uživatelé, kteří na internetu sledují česká videa, nejčastěji vyhledávají seriály tuzemských televizních stanic. Mezi seriály byla v květnu nejpopulárnější Ordinace v růžové zahradě, celkově byl nejúspěšnější pořad Česko-Slovenská Superstar, který má mezi všemi vyhledávanými videi podíl 25 %. Vyplývá to z květnové statistiky portálu Najdivideo.cz, která vyhledává a třídí veškerý videobsah z českých serverů. (TZ)

Mezi českými i zahraničními seriály, které mohou diváci na tuzemských televizních stanicích sledovat, měli internetoví uživatele největší zájem o ty, které běží na TV Nova. V tomto žánru byla v květnu nejvyhledávanější Ordinace v růžové zahradě, která se v celkové statistice všech videí umístila na třetím místě s podílem 18 %. V první desítce souhrnného žebříčku jsou i další seriály TV NOVA – Ulice, Tisíc a jedna noc a Comeback. Mezi nejpopulárnější videobsah na českém internetu se řadí i seriály TV Prima a České televize. Cesty domů se v květnu umístily na čtvrtém místě s podílem 11 %, pořad 4teens obsadil devátou příčku. Po seriálech jsou druhou nejhledanější kategorií na serveru Najdivideo.cz filmy (14% podíl), následují hudební klipy (10 %).

„Projekt Najdivideo.cz je koncipován jako lokální internetová služba sdružující video obsah. Každý měsíc do naší databáze přibyde 5000–6000 českých videí. V případě, že přidáme nový zdroj videí, číslo se zvýší několikanásobně,“ řekl Menef Khalife spolumajitel serveru Najdivideo.cz.

Server Najdivideo.cz uživatelům umožňuje vyhledat zábavná, vzdělávací, zpravodajská, hudební a další videa z různých českých serverů, které publikují videoobsah. Dle dubnové statistiky společnosti Netmonitor nejčastěji portál Najdivideo.cz navštěvují lidé ve věku  45–54 let, tato věková skupina má podíl 19,9 %. Návštěvníci pocházejí především z Moravskoslezského kraje (13,88 %), Středních Čech (11,42 %) a Prahy (10,76 %).

Najdivideo.cz – žebříček nejhledanějších výrazů, květen 2011, TOP 10)

Výraz Podíl ze všech hledaných výrazů
Superstar 2011 25 %
Iveta Bartošová 20 %
Ordinace v růžové zahradě 18 %
Cesty domů 11 %
Ulice 10 %
Tisíc a jedna noc 5 %
Simpsonovi 4 %
4teens 4 %
Comeback 2 %
Kriminálka Anděl 1 %

Najdivideo.cz – žebříček nejhledanějších kategorií, květen 2011, TOP 10)

Výraz Podíl ze všech hledaných výrazů
Seriály 35 %
Filmy 14 %
Hudba 12 %
Erotika 10 %
Zábava 6 %
Online televize 6 %
Zpravodajství 5,5 %
Sport 4 %
Bulvár 3 %
Zajímavosti 2,5 %

O Najdivideo.cz

Najdivideo.cz je server, který umožňuje vyhledávání videí z českých videoportálů a YouTube z jediného místa. Najdivideo.cz denně prohledává 90 portálů různého zaměření – především zpravodajské, vzdělávací, IT, sportovní a hudební servery. Uživatelům Najdivideo.cz umožňuje vyhledávat videa v různých kategoriích, například zpravodajství, seriály, filmy, hudba. Server byl založen v roce 2009. Provozuje jej firma MEM Technologies.