První výročí Norton Everywhere přináší nová partnerství a technologie

Tým Norton společnosti Symantec (Nasdaq: SYMC) slaví první výročí iniciativy Norton Everywhere, která posouvá technologie Norton za hranice osobních počítačů. U této významné příležitosti Norton představuje nová partnerství a vylepšení produktů, pomáhající týmu Norton chránit uživatele bez ohledu na lokalitu, zařízení nebo způsob použití. Norton oznámil partnerství s OneWifi, Hi-Tech Sound, The WiFi Company, KDDI Corporation a T-Mobile Austria a společnostem poskytuje mobilní řešení Norton pro ochranu zákazníků. Navíc Norton odhalil vylepšení pro Norton Mobile Security a také novou mobilní aplikaci pro Norton Online Family. (TZ)

„Představení Norton Everywhere minulý rok znamenalo důležitý krok směrem k budoucnosti našeho obchodu zaměřeného na domácí uživatele,“ říká Janice Chaffin, prezidentka spotřebitelských produktů společnosti Symantec. „Dostali jsme se do éry, která překračuje hranice osobních počítačů. Proto jsme se vydali novou cestou, která rozšiřuje naši produktovou nabídku o mobilní produkty a zároveň kombinuje naše technologie s tradičními značkami, takže pomáháme chránit ještě více lidí na více místech. Reakce trhu je velmi pozitivní, a proto budeme i v příštím roce vytvářet nová partnerství a přinášet nové technologie tak, aby nejdůvěryhodnější značka v počítačové bezpečnosti ochránila mobilní a Wi-Fi uživatele po celém světě.“

Nová partnerství

  • OneWifi, Hi-Tech Sound a The WiFi Company – Norton podepsal partnerství s OneWifi, Hi-Tech Sound a The WiFi Company a poskytuje službu Norton DNS zákazníkům, kteří používají Wi-Fi v předních řetězcích s potravinami a občerstvením ve Spojených státech. Norton DNS chrání uživatele, kteří otevírají nebezpečné nebo nevhodné webové stránky a poskytuje bezpečnější, spolehlivější a rychlejší internet. Technologie Norton Safe Web poskytuje celou řadu základních bezpečnostních služeb, jako je blokování phishingu nebo identifikace známých infikovaných webových stránek, takže předchází náhodnému stahování malwaru a spywaru.
  • KDDI Corporation – KDDI je jedna z největších telekomunikačních společností v Japonsku a nyní nabízí tablety se systémem Android spolu se softwarem Norton Mobile Security.
  • T-Mobile Austria – T-Mobile Austria je členem skupiny Deutsche Telekom. Deutsche Telekom je jedna z celosvětově největších telekomunikačních společností s více než 128 miliony mobilních zákazníků, 36 miliony pevných linek a přibližně 17 miliony širokopásmových linek (k 31. březnu 2011). Skupina poskytuje produkty a služby pro fixní síť, mobilní komunikaci, internet a IPTV pro koncové uživatele a ICT řešení pro firemní zákazníky. Deutsche Telekom působí ve více než 50-ti zemích a po celém světě má více než 240 000 zaměstnanců. Skupina vykázala příjmy 62,4 miliard EUR ve fiskálním roce 2010 – z toho více než polovinu mimo Německo (k 31. prosinci 2010).

„Zařízení se systémem Android jsou stále populárnější, takže se zvyšuje i šance, že se stanou terčem počítačových zločinců nebo že dojde k jejich ztrátě či kráděži,“ říká Maria Zesch, Marketing Director T-Mobile Austria. „Jsme velmi rádi, že T-Mobile Austria nabízí zákazníkům možnost zabezpečit chytré telefony i tablety produkty Norton, takže data uživatelů budou v bezpečí jak před tradičními tak i počítačovými zločinci.“

Kromě těchto celosvětových partnerství je produkt Norton Mobile Security k dispozici i u vybraných prodejců po celém světě. Například v Japonsku produkt nabízí 17 hlavních obchodních řetězců.

Produktové a technologické novinky

  • Norton Mobile Security pro Android 2.0 Beta – Novinka chrání uživatele, kteří pracují ze svých chytrých telefonů s e-maily před phishingem. Phishing se snaží zneužít důvěřivosti uživatelů a vylákat citlivá data a osobní informace. Počítačoví zločinci k tomu využívají podvodné e-maily, vydávající se za zprávy od legitimních společností. Kvalitní bezpečnostní software je základem, protože phishing se nevyhýbá telefonům, tabletům nebo tradičním PC a Macům. Norton Mobile Security také přináší funkce pro vzdálené určení polohy zařízení nebo možnost zařízení na dálku zablokovat či vymazat. Nastavení služby je rychlé a velmi jednoduché, uživatelé mohou svá zařízení se systémem Android lokalizovat, zablokovat nebo smazat v případě ztráty nebo krádeže textovou zprávou. Navíc lze take blokovat nechtěné hovory nebo textové zprávy. Novinka využívá výkonný systém ochrany Norton před malwarem. Norton Mobile Security má na Android Marketu více než 300 000 stažení a hodnocení 4 z 5 hvězdiček.
  • Norton Online Family To Go Beta – Norton Online Family se může pochlubit více než jedním milionem nových uživatelů od roku 2010 a rodičům dává větší svobodu a více možnosti, jak mít pod kontrolou pohyb svých dětí na internetu kdykoli a kdekoli. Norton Online Family To Go je nová mobilní aplikace, umožňující rodičům pomocí Norton Online Family prohlížet online aktivity svých dětí a spravovat bezpečnostní pravidla pro každé dítě z iPhone, iPod touch nebo iPad. Další operační systémy budou podporované v průběhu tohoto roku. Nová mobilní aplikace umožňuje rodičům:
  • Získávat upozornění z Norton Online Family
  • Zobrazit, jaké stránky děti navštívily, co hledaly a s kým chatovaly
  • Nastavit a spravovat pravidla každého dítěte včetně webových prohlížečů, time monitoring, monitoringu IM chatu a sdílení osobních informací

Cena a dostupnost

Norton Mobile Security 2.0 Beta je k dispozici ke stažení jako 21-denní trialverze na Android Marketu.

Norton Online Family To Go Beta lze bezplatně stáhnout v anglicky mluvících zemích z iTunes nebo App Store. Verze pro Android Market bude dostupná v následujících týdnech.

O produktech Norton společnosti Symantec

Produkty Norton společnosti Symantec chrání spotřebitele před počítačovou kriminalitou pomocí technologií, jako je antivirová ochrana, ochrana před spywarem a ochrana před phishingem, a současně mají nízké nároky na systémové prostředky. Společnost poskytuje také služby, například zálohování online, vyladění počítače a ochranu rodiny online. Staňte se fanouškem týmu Norton v síti Facebook na adrese www.facebook.com/norton a sledujte náš mezinárodní informační kanál @NortonOnline na webu Twitter. PR pro Velkou Británii můžete sledovat na webu Twitter na adrese twitter.com/nortonpruk

O společnosti Symantec

Společnost Symantec zaujímá světové prvenství v poskytování softwaru, zařízení a služeb, díky nimž mohou podniky i jednotliví zákazníci důvěřovat připojení ke světové síti. Společnost svým zákazníkům poskytuje software a služby zaměřené na předcházení bezpečnostních rizik a rizik týkajících se dostupnosti, dodržování norem a výkonu, a pomáhá jim tak chránit jejich infrastrukturu a informační zdroje a procesy. Společnost Symantec má ředitelství ve městě Mountain View v Kalifornii a pobočky ve více než 40 zemích. Další informace jsou k dispozici na adrese www.symantec.com.