Nejpopulárnějšími videi českého internetu jsou seriály TV Nova

Uživatelé, kteří na internetu sledují česká videa, nejčastěji vyhledávají seriály TV Nova. Červnovou statistiku nejhledanějších videí vede turecký seriál Tisíc a jedna noc s podílem 28 %. Vyplývá to z červnové statistiky portálu Najdivideo.cz, který vyhledává a třídí veškerý videoobsah z českých serverů. (TZ)

Populární jsou i další seriály českých obrazovek. Ulice s 20% podílem obsadila druhou pozici, následují Ptáci v trní, které nyní vysílá TV Prima. Lidé již v předstihu hledají také českou minisérii Hop nebo Trop, kterou bude reprízovat Česká televize. Nejhledanějším celovečerním snímkem na portálu Najdivideo.cz byly v červnu Lidice.

„Seriály jsou dlouhodobě nejpopulárnější kategorií na Najdivideo.cz. Žebříček ale jasně ukazuje, že uživatelé hledají také aktuální videa z tak mimořádných událostí, jako bylo úspěšné české finále Wimbledonu nebo boxerské klání Klička a Hayeho,“ uvedl Marek Šolc, spolumajitel serveru Najdivideo.cz

Server Najdivideo.cz uživatelům umožňuje vyhledat zábavná, vzdělávací, zpravodajská, hudební a další videa z různých českých serverů, které publikují videoobsah.

Najdivideo.cz – žebříček nejhledanějších výrazů (červen 2011, TOP 10)

Výraz Podíl ze všech hledaných výrazů
Tisíc a jedna noc 28 %
Ulice 20 %
Ptáci v trní 14 %
Kličko vs Haye 9 %
Hop nebo trop 5 %
Lidice 3 %
4teens 2 %
Dr. Ludsky 1 %
Wimbledon 2011

(Kvitová vs. Šarapovová)

0,7 %
Plechová kavalerie 0,3 %
Ostatní videa 17 %

O Najdivideo.cz

Najdivideo.cz je server, který umožňuje vyhledávání videí z českých videoportálů a YouTube z jediného místa. Najdivideo.cz denně prohledává 90 portálů různého zaměření – především zpravodajské, vzdělávací, IT, sportovní a hudební servery. Uživatelům Najdivideo.cz umožňuje vyhledávat videa v různých kategoriích, například zpravodajství, seriály, filmy, hudba. Server byl založen v roce 2009. Provozuje jej firma MEM Technologies.