Nové podnikové řešení Trend Micro pro mobilní přístroje pomáhá při konzumerizaci IT

Trend Micro Incorporated (TYO: 4704;TSE: 4704), globální leader v oblasti zabezpečení z cloudu, pomáhá organizacím přijmout konzumerizaci a plně využít její obchodní potenciál.  Soukromý život je stále provázanější s pracovním a zaměstnanci využívají při práci vlastní tablety, inteligentní telefony a PC spotřebitelské třídy – bez ohledu na interní předpisy zaměstnavatelů. (TZ)

Konzumerizace IT přináší jedinečný mix strategických a provozních výzev. Absence plánovaného přístupu ke konzumerizaci vede ke vzniku bezpečnostních i finančních rizik a pro správu IT je přímo noční můrou. Navzdory těmto rizikům představuje konzumerizace IT pro organizace všech velikostí velkou příležitost k růstu produktivity, zvýšení pružnosti podnikání a spokojenosti zákazníků i zaměstnanců.

Nedávný průzkum Trend Micro mezi respondenty odpovědnými za firemní IT(1) přinesl několik významných poznatků o postupu konzumerizace v prostředí firemních IT:

  • 74 % respondentů již umožňuje zaměstnancům používat k pracovním aktivitám soukromé přístroje. Většina koncových uživatelů jim dává přednost, protože se snadněji ovládají, nabízejí větší komfort a umožňují kombinovat práci s osobním životem.

  • Polovina řídicích pracovníků v IT odpověděla, že by firmy měly zajistit plnou podporu pro vlastní přístroje zaměstnanců, ovšem s výhradou: 79 % si myslí, že by zaměstnanci měli mít povinnost instalovat do svých mobilních přístrojů řešení pro zabezpečení mobilních zařízení.

  • 80 % respondentů má za to, že přítomnost firemních dat na mobilním přístroji zvyšuje riziko útoku na tento přístroj.

  • 69 % respondentů se shodlo, že je zabezpečení mobilních přístrojů jednou z klíčových komponent pro ochranu jejich prostředí IT z mobilních přístrojů zaměstnanců, a 71 % respondentů považuje kombinaci zabezpečení mobilních přístrojů a správy mobilních přístrojů za nejúčinnější způsob, jak se vypořádat s bezpečnostními a manažerskými výzvami konzumerizace.

„Tlak na povolení a podporu různých přístrojů, které si kupují sami zaměstnanci, přináší pro IT nové výzvy,“ varuje Cesare Garlati, hlavní vedoucí odboru konzumerizace společnosti Trend Micro. „Díky Trend Micro Mobile Security 7 mohou pracovníci IT začít tyto výzvy řešit a umožnit svým podnikům plně využít výhod konzumerizace.“

Jako leader v oblasti konzumerizace IT umožňuje Trend Micro organizacím využít aktivní přístup k ochraně, správě a zabezpečení mobilních přístrojů a firemních dat na nich uložených.

Trend Micro Mobile Security 7 pro velké i malé podniky rozšiřuje ochranu za hranice tradičních PC a zabezpečuje data na širokém spektru spotřebitelských mobilních přístrojů, ať už jsou to přístroje s OS Android™, iPhony nebo iPady. Díky prevenci hrozeb, ochraně dat a správě mobilních přístrojů z jediného bodu kontroly umožňuje Trend Micro Mobile Security 7 organizacím chránit data, omezit incidenty spojené se ztrátou dat a snížit provozní náklady na správu mobilních přístrojů ve vlastnictví zaměstnanců.

Klíčové funkce Trend Micro Mobile Security 7:

Centralizovaná správa z jediné konzoly, která nabízí osvědčený, spolehlivý a rozšiřitelný rámec pro centrální správu a umožňuje správu zabezpečení a konfigurace osobních počítačů i mobilních přístrojů z jediné konzoly.

Správa mobilních zařízení zajišťuje centralizovanou registraci, poskytování a odebírání oprávnění pro přístup k síti a k aplikacím a kritický přehled o přístrojích a jejich stavu, a nabízí tak administrátorům IT aktivní kontrolu a omezení nákladů na podporu.

Ochrana dat umožňuje v případě ztráty či odcizení přístroje uzamčení a vymazání firemních dat na dálku, nabízí zamykání funkcí kamer, modulů Bluetooth® a čteček SD karet a zajišťuje inventarizaci přístrojů a sledování jejich aktuální polohy.

Zabezpečení mobilních zařízení nabízí ochranu proti malwaru s využitím informací poskytovaných z cloudu infrastrukturou Trend Micro™ Smart Protection Network™, firewall/IDS, filtrování a protokolování volání a zpráv a vynucuje použití hesel při zapínání přístrojů.

Široká podpora platforem zajišťuje bezproblémové zabezpečení napříč platformami, nezávisle na formě přístroje pro: Android, iOS, Windows a Symbian.

Trend Micro doporučuje firmám využít strategický přístup ke konzumerizaci, který zahrnuje zapojení řídicích pracovníků a podnikatelských jednotek do přípravy zásad konzumerizace, vypracování plánu, jenž jasně definuje, které technologie jsou podporovány a které jsou pouze tolerovány či dokonce zakázány, a nasazení podnikové infrastruktury pro zabezpečení a dodržování předpisů, centralizovanou správu a kontrolu nákladů.

Trend Micro Mobile Security 7 je k dispozici jako samostatné řešení pro podniky, jako plug-in produktu Trend Micro™ OfficeScan™, nebo v rámci těchto bezpečnostních sad: Trend Micro™ Enterprise Security for Endpoints Advanced, Trend Micro™ Enterprise Security for Endpoints & Mail Servers a Trend Micro™ Enterprise Security Suite.

Podniková řešení, která vhodně doplňují Trend Micro Mobile Security 7: Trend Micro OfficeScan, řešení Trend Micro™ Virtual Desktop Security, Trend Micro™ Endpoint Encryption a Trend Micro™ Data Loss Prevention.

O společnosti Trend Micro

Trend Micro Incorporated (TSE:4704), globální leader v oblasti zabezpečení z cloudu, pomáhá pomocí svých řešení pro zabezpečení internetového obsahu a správu hrozeb pro podniky i jednotlivce vytvářet bezpečný svět pro výměnu digitálních informací.  Jsme průkopníkem zabezpečení serverů s více než 20 lety zkušeností, dodáváme špičkové zabezpečení pro klienty, servery i z cloudu, které odpovídá potřebám našich zákazníků a partnerů, rychleji zastaví nové hrozby a chrání data ve fyzickém a virtualizovaném prostředí i v prostředí cloudu.  Naše špičkové technologie, produkty a služby pro zabezpečení z cloudu cloud computingu založené na infrastruktuře Trend Micro™ Smart Protection Network™ zastaví hrozby tam, odkud pocházejí – na internetu – a jsou podporovány více než tisícovkou odborníků z celého světa.

Další informace o společnosti Trend Micro Incorporated a jejích produktech a službách jsou k dispozici na webu http://www.trendmicro.cz/. Tato zpráva Trend Micro i další oznámení jsou k dispozici na adrese http://trendmicro.mediaroom.com/ a v rámci kanálu RSS na adrese www.trendmicro.com/rss.  Nebo sledujte naše zprávy na Twitteru (@TrendMicro).