Trend Micro rozšiřuje své portfolio pro Mac – nyní nabízí i podporu pro Lion, nový Mac OS 10.7

Podle služby Retail Tracking Service skupiny NPD Group je nejprodávanějším bezpečnostním produktem pro Mac v amerických maloobchodech Trend Micro Smart Surfing [for Mac]. Tento špičkový produkt je globálně dostupný a nyní jej mohou využít další uživatelé platformy Mac, protože se právě objevila nová, rozšířená verze pro Mac OS 10.7 neboli Lion. (TZ)

Infrastruktura Trend Micro™ Smart Protection Network™ využívaná v rámci řešení a služeb Trend Micro, včetně Trend Micro Smart Surfing, kombinuje jedinečnou technologii kontroly reputace z cloudu a odlehčenou architekturu klienta pro zajištění okamžité a automatické ochrany informací, kdekoli se připojíte. Trend Micro Smart Surfing je nejprodávanějším produktem pro Mac v americké maloobchodní síti a Apple prodá po světě odhadem víc než 14 milionů přístrojů, takže lze očekávat, že nová verze získá značný podíl na trhu.

Popularita i tržby spojené s platformou Mac rostou a spolu s nimi roste i zájem počítačových pirátů o její uživatele. Mezi poslední epidemie patří trojské koně a falešné antiviry jako Mac Defender a MacGuard.

„Už před tímto náporem byli uživatelé počítačů Mac ohroženi celou záplavou webových hrozeb, jako je phishing, pharming a sociální inženýrství,“ říká Natalie Severino, vedoucí maloobchodního marketingu Trend Micro z oddělení Marketingu produktů a služeb.

„Na rozdíl od virů a trojských koní se tyto webové hrozby nezaměřují na operační systémy, ale na koncového uživatele. Naším cílem zůstává ochránit spotřebitele před ztrátou osobních dat a citlivých informací ve všech operačních systémech.“

Přínosy produktu Smart Surfing [for Mac]:

Surfování po webu bez obav

 • Blokuje v e-mailových i jiných zprávách odkazy, které vedou na nebezpečné webové stránky.

 • Chrání před phishingem, který z vás může vylákat důvěrné informace.

 • Brání webovým serverům v instalaci nebezpečného softwaru na váš Mac.

Správa online aktivit vašich dětí

 • Omezuje přístup k Internetu podle kategorií obsahu.

 • Kontroluje přístup k webům umožňujícím chat a další komunikaci.

 • Umožňuje blokovat specifické webové servery.

Nezbytná ochrana pro váš Mac

 • Brání před viry, červy, trojskými koni a dalšími každodenními bezpečnostními hrozbami.

 • Chrání před spywarem a jiným škodlivým softwarem.

 • Zahrnuje bezplatné automatické aktualizace, takže drží krok s novými hrozbami.

Jako jediná antimalwarová technologie, která dokáže korelovat jednotlivé hrozby a identifikovat jejich role v komplexním útoku, chrání Smart Protection Network uživatele tímto způsobem:

 • Technologie kontroly reputace webových stránek blokuje škodlivé adresy URL související s útoky.

 • Technologie kontroly reputace souborů rozpoznává škodlivé soubory (např. MacCinema a FullMovies) a brání jim ve spuštění na nakaženém systému.

V USA vzrostl tržní podíl produktu Trend Micro Smart Surfing [for Mac] v červnu na 90,9 %. Jedná se o nejprodávanější bezpečnostní produkt pro Mac v amerických maloobchodech*.

*Zdroj: NPD Group/Retail Tracking Service (United States), kategorie Bezpečnostní software, Mac OS, červenec 2009 – červen 2011

O společnosti Trend Micro

Trend Micro Incorporated (TSE:4704), globální leader v oblasti zabezpečení z cloudu, pomáhá pomocí svých řešení pro zabezpečení internetového obsahu a správu hrozeb pro podniky i jednotlivce vytvářet bezpečný svět pro výměnu digitálních informací.  Jsme průkopníkem zabezpečení serverů s více než 20 lety zkušeností, dodáváme špičkové zabezpečení pro klienty, servery i z cloudu, které odpovídá potřebám našich zákazníků a partnerů, rychleji zastaví nové hrozby a chrání data ve fyzickém a virtualizovaném prostředí i v prostředí cloudu.  Naše špičkové technologie, produkty a služby pro zabezpečení z cloudu cloud computingu založené na infrastruktuře Trend Micro™ Smart Protection Network™ zastaví hrozby tam, odkud pocházejí – na internetu – a jsou podporovány více než tisícovkou odborníků z celého světa.

Další informace o společnosti Trend Micro Incorporated a jejích produktech a službách jsou k dispozici na webu http://www.trendmicro.cz/. Tato zpráva Trend Micro i další oznámení jsou k dispozici na adrese http://trendmicro.mediaroom.com/ a v rámci kanálu RSS na adrese www.trendmicro.com/rss.  Nebo sledujte naše zprávy na Twitteru (@TrendMicro).