Canon získal tři prestižní ceny EISA 2011 – 2012

Canon, světový lídr v oblasti digitálního zpracování obrazu, získal tři prestižní ocenění od asociace EISA (European Imaging and Sounds Association). Zrcadlovka Canon EOS 600D se stala „Evropským fotoaparátem 2011 – 2012“, videokamera LEGRIA HF M41 vyhrála v kategorii „Evropská videokamera 2011 – 2012“ a teleobjektiv řady L EF 70-300mm f/4-5.6L IS USM zvítězil v kategorii „Evropský profesionální objektiv 2011 – 2012“. Ocenění jsou důkazem vysoké kvality fotoaparátů a videokamer Canon. (TZ)

Ceny EISA uděluje odborná porota složená z více než 50-ti redaktorů prestižních časopisů z 20-ti zemí. Oceňované produkty kombinují pokročilé technologie, funkce a design s jejich využitím v reálném životě. Porota v letošním roce ocenila tři produkty Canon, které zvítězily ve svých kategoriích.

„Canon cítí povinnost vyvíjet produkty, s kterými lidé snadno zachytí své příběhy v nejlepší možné kvalitě,“ říká Steve Marshall, Product Marketing Director, Consumer Imaging Group, Canon Europe. „Ocenění EISA jsou vyznamenáním pro naše fotoaparáty i video produkty a poukazují na špičkovou kvalitu, kterou produkty Canon přináší amatérům i profesionálům.“

Evropský fotoaparát 2011 – 2012: Canon EOS 600D

Canon EOS 600D je perfektní volbou pro ctižádostivé fotografy, kteří hledají kombinaci vynikající kvality obrazu a jednoduchého použití. EOS 600D patří na vrchol základní řady zrcadlovek Canon EOS. 18Mpix CMOS snímač, pokročilý 14bitový obrazový procesor DIGIC 4, Full HD video a celá řada kreativních režimů pro fotografování umožňují ještě tvořivější, zábavnější a vzrušující zachycení příběhů.

Porota EISA k ocenění Canon EOS 600D uvedla: „Canon EOS 600D je fotoaparát za velmi dobrou cenu, který je nabitý funkcemi a lze přizpůsobit potřebám fotografa. Vysoké rozlišení a nízký šum i při vysokém ISO z fotoaparátu dělají výjimečně zajímavý model pro amatérské fotografy. Tato nová generace EOS nabízí Full HD video, pohodlnější držení, konektor pro externí mikrofon, bezdrátové ovládání blesku, vysoký dynamický rozsah, výklopný LCD displej a mnoho dalších funkcí, které usnadňují používání fotoaparátu i začátečníkům a umožňují působivé zachycení obrazu.

Evropská videokamera 2011 – 2012: Canon LEGRIA HF M41

LEGRIA HF M41 je určena uživatelům, kteří touží po profesionální kvalitě. LEGRIA HF M41 využívá senzor HD CMOS Pro, který byl dříve pouze u profesionálních videokamer Canon, a proto vyniká i při špatném osvětlení a detaily jsou vždy dokonale prokreslené. Canon HD videoobjektiv je vybaven clonou pro měkké rozostření pozadí a 10x optickým zoomem, což uživatelům umožňuje natáčet předměty z různých ohniskových vzdáleností. Výklopný dotykový LCD displej, režim Story Creator, Filmové filtry a technologie Smart Auto poskytují nové možnosti zachycení videa a zachycení výjimečně kvalitních snímků s lehkostí.

Porota EISA k ocenění pro Canon LEGRIA HF M41 dodává: „Canon LEGRIA HF M41 je špičková kompaktní kamera, takže je ideální pomocník pro natáčení kvalitních videí za téměř jakýchkoli podmínek. Kamera disponuje LCD displejem i tradičním hledáčkem. Je vybavena přehledným menu a všemi důležitými automatickými i manuálními funkcemi, které si jen uživatel může přát, včetně plně manuálního záznamu zvuku a možnosti připojení externího stereo mikrofonu. Automatické zaostřování je velmi rychlé a dva sloty pro SD karty rozšiřují vestavěnou 32 GB paměť, takže se uživatel nemusí obávat, že by došlo místo pro nahrávání. Kvalita obrazu je na velmi vysoké úrovni i kvůli mimořádně nízké úrovni šumu, a to i za špatných světelných podmínek.“

Evropský profesionální objektiv 2011 – 2012: Canon EF 70-300mm f/4-5.6L IS USM

Objektiv reaguje na rostoucí poptávku po vysoce výkonných a mobilních teleobjektivem se zoomem. EF 70-300mm IS USM f/4-5.6L je lehký, kompaktní a univerzální. EF 70-300mm IS USM f/4-5.6L patří do oblíbené profesionální řady L a je ideální pro profesionály a pokročilé amatéry, kterým poskytuje možnost fotit portréty, přírodu a akční snímky s výjimečnou kvalitou detailů. Ohnisková vzdálenost 70 až 300 mm nabízí výjimečnou flexibilitu a efektivní optická stabilizace obrazu umožňuje fotografovat s minimálním rozostřením s rychlostí závěrky až 4x delší, než je obvyklé. Povrchová úprava objektivu Canon Super Spectra potlačuje záblesky a brání vzniku stínů a zaručuje nejvyšší možnou kvalitu obrazu a minimalizuje potřebu složitých úprav fotografií.

Porota EISA komentovala ocenění pro Canon EF 70-300mm f/4-5.6L IS USM slovy: „Canon EF 70-300mm F4-5.6L IS USM je úžasný teleobjektiv se zoomem, který kombinuje vysokou kvalitu obrazu s extrémně odolnou konstrukcí a překvapivě kompaktními rozměry. Teleobjektiv stanovuje novou úroveň pro tento oblíbený rozsah přiblížení svým výkonem profi autofocusu a nejnovější generací stabilizace obrazu, která je ale ještě dostupná fotografickým nadšencům. Kvality objektivu potvrzuje i rozsah zoomu, který odpovídá pevné ohniskové vzdálenosti objektivů, což zaručuje velmi dobrý výkon i při nastavení největší clony. Teleobjektiv disponuje i vysokou odolností před vlhkostí a prachem.“

– KONEC –

O společnosti Canon Europe

Společnost Canon Europe je dceřinou společností japonské společnosti Canon Inc., předního světového inovátora a poskytovatele fotografických a zobrazovacích technologií.

Společnost Canon, Inc., byla založena v roce 1937 a již více než 70 let úspěšně působí v oblasti výzkumu a vývoje optických systémů. Canon v minulém roce slavil padesáté výročí své obchodní přítomnosti v Evropě.

Další informace o společnosti Canon Europe jsou k dispozici na webové adrese  www.canon-europe.com.

O asociaci EISA

EISA, založená v roce 1982, je přední evropská asociace zaměřená na spotřební technologie, která uděluje své vlastní ocenění. Ocenění uděluje odborná porota složená z více než 50-ti redaktorů prestižních foto, video, audio, domácí kino a mobilních časopisů z 20-ti evropských zemí.

Více informací o asociaci EISA najdete na webové adrese:
http://www.eisa.eu/