Norton Mobile Security Lite zdarma chrání mobilní telefony před zloději i škodlivým kódem

Android Market je stále populárnější a doposud z něj bylo staženo více než 6 miliard aplikací. Uživatelé si možnost stahovat kdykoli a cokoli zamilovali. Zároveň by ale měli být ostražití, protože podle zprávy Internet Security Threat Report společnosti Symantec došlo meziročně ke čtyřnásobnému nárůstu unikátních škodlivých kódů ohrožujících telefony se systémem Android. Navíc nedávný průzkum týmu Norton ukázal, že 36 % uživatelů v USA již někdy přišlo o svůj mobilní telefon, ať již šlo o ztrátu nebo krádež. Proto je důležitější než kdy dříve chránit mobilní zařízení. (TZ)

Norton představil Norton Mobile Security Lite, bezplatnou bezpečnostní aplikaci pro chytré telefony se systémem Android. Norton Mobile Security Lite kombinuje bezpečnostní funkce v případě ztráty nebo krádeže s nejsilnější ochranou proti škodlivému kódu na trhu. Novinka dává uživatelům pocit bezpečí, pokud dojde ke ztrátě nebo ukradení telefonu nebo pokud telefon ohrožuje škodlivý kód.

„Na chytrém telefonu dnes můžeme poslouchat oblíbené hudební stanice, soutěžit ve střílení ptáků z praku nebo dělat účetnictví on-line. Aplikace Norton ochrání uživatele při práci i zábavě,” říká Patrick Müller, Consumer Sales Account Manager, Norton. „Norton Mobile Security Lite chrání citlivé osobní informace a poskytuje základní ochranu od nejdůvěryhodnější bezpečnostní společnosti, což znamená, že telefon je v bezpečí a uživatelé jsou bez starostí.”

Norton Mobile Security Lite

Norton Mobile Security Lite bezplatně chrání mobilní telefony se systémem Android. Mezi nejdůležitější funkce patří:

  • Ochrana před zloději – Umožňuje na dálku uzamknout ukradený nebo ztracený telefon prostřednictvím textové zprávy a brání cizím lidem v prohlížení osobních informací nebo používání telefonu.
  • Ochrana před škodlivým kódem – Kontroluje všechny soubory a stažené updaty aplikací a automaticky detekuje a odstraňuje hrozby bez zpomalení systému.
  • Automatické aktualizace LiveUpdate – Automaticky stahuje a instaluje bezpečnostní aktualizace, takže uživatelé jsou vždy o krok před počítačovými zločinci.

Novinka je zatím k dispozici v angličtině, francouzštině, italštině, němčině a španělštině. Uživatelé, kteří touží po dalších bezpečnostních funkcích, jako je možnost na dálku najít telefon nebo vymazat zařízení, blokovat nežádoucí hovory nebo textové zprávy nebo blokovat phishingové stránky, si mohou upgradovat bezplatnou verzi na plnou verzi Norton Mobile Security za 749 Kč / rok.

O produktech Norton společnosti Symantec

Produkty Norton společnosti Symantec chrání spotřebitele před počítačovou kriminalitou pomocí technologií, jako je antivirová ochrana, ochrana před spywarem a ochrana před phishingem, a současně mají nízké nároky na systémové prostředky. Společnost poskytuje také služby, například zálohování online, vyladění počítače a ochranu rodiny online. Staňte se fanouškem týmu Norton v síti Facebook na adrese www.facebook.com/norton a sledujte náš mezinárodní informační kanál @NortonOnline na webu Twitter. PR pro Velkou Británii můžete sledovat na webu Twitter na adrese twitter.com/nortonpruk

O společnosti Symantec

Společnost Symantec zaujímá světové prvenství v poskytování softwaru, zařízení a služeb, díky nimž mohou podniky i jednotliví zákazníci důvěřovat připojení ke světové síti. Společnost svým zákazníkům poskytuje software a služby zaměřené na předcházení bezpečnostních rizik a rizik týkajících se dostupnosti, dodržování norem a výkonu, a pomáhá jim tak chránit jejich infrastrukturu a informační zdroje a procesy. Společnost Symantec má ředitelství ve městě Mountain View v Kalifornii a pobočky ve více než 40 zemích. Další informace jsou k dispozici na adrese www.symantec.com