eReading nabídne Škvoreckého i první video-knihu pro iPad

První česká video-kniha pro tablety iPad vznikla spoluprací nakladatelství Carpe diem a portálu s elektronickými knihami eReading.cz.

“Díky novým technologiím jsme udělali další krůček. Ačkoli se mnohým může zdát nevýznamný, my za ním vidíme spoustu práce i obrovský posun ve vývoji knih,“ komentoval uvedení video-knihy Martin Lipert. Interaktivní kniha „Afrikou na dohled” provede čtenáře severem Afriky po stopách Hanzelky a Zikmunda očima Michala Huvara. Kniha je dostupná zdarma ke stažení na portálu eReading.cz. (TZ)

Portál eReading.cz také nadále pokračuje v rozšiřování portfolia profesionálně redigovaných placených knih. Poprvé tak mohou čtenáři v České republice vybírat z  nabídky více než 1 000 současných e-knih v češtině.

Nejnovějším příspěvkem je téměř kompletní dílo Josefa Škvoreckého. „Jedná se o nejkomplexnější uvedení díla zahrnující romány, povídky, eseje, dramatická i básnická díla jednoho z nejvýznamnějších českých spisovatelů,“ uvedl k rozšíření nabídky na eReading.cz Lipert.

Portál tak zařadil mezi své tituly např. Prima sezónu, Tankový prapor, Mirákl nebo Příběh inženýra lidských duší, ale i detektivky, které Škvorecký napsal se svou ženou Zdenou Salivarovou-Škvoreckou, a také kompletní osudy poručíka Borůvky.

eReading.cz při získávání nových knih nezanedbává ani další kategorie. Populárně naučnou literaturu tak nyní rozšířilo i kompletní dílo Ivo Tomana zaměřující se na motivaci a osobní rozvoj.

eReading.cz

Projekt eReading vznikl 5. září 2010 a dává si za cíl nabídnout českému čtenáři legální a cenově výhodnou e-knihu, jaká je již několik let k dispozici čtenářům v zahraničí, kde zaznamenává exponenciální nárůst v popularitě.