Nové verze produktů Trend Micro Deep Security 8 a SecureCloud 2 dále urychlují virtualizaci celého odvětví a cestu ke cloudu

Společnost Trend Micro Incorporated (TYO: 4704; TSE: 4704), vedoucí dodavatel  zabezpečení virtualizace a serverů,  představila na konferenci VMworld® 2011 novou verzi produktu Deep Security 8 a Secure Cloud 2. Ty dále upevňují její vedoucí pozici jako přední oborové platformy pro zabezpečení serverů – ve fyzických a virtuálních prostředích i v prostředí cloud computingu.  (TZ)

Díky zbrusu novému monitorování integrity bez agenta, funkci určené specificky pro virtuální prostředí VMware vSphere®  5, kontrole integrity hypervizorů a dalším inovacím z cloudu, zmírní Deep Security 8 překážky pro zavádění monitorování integrity souborů v celém datovém centru a pomůže organizacím zajistit vyšší úroveň ochrany dat a dodržování předpisů bez dalších nákladů a komplikací.

Deep Security 8

Produkt Trend Micro Deep Security si již získal jméno jako špičková nabídka pro zabezpečení serverů a virtualizovaných prostředí na trhu.  Trend Micro představuje platformu pro zabezpečení serverů, která v jediném integrovaném řešení nabízí antimalware, firewall, IDS/IPS, ochranu webových aplikací, monitorování integrity a kontrolu protokolů, a nyní rozšiřuje svou vedoucí pozici a inovace ještě dál díky produktu Deep Security 8 a jeho novým funkcím:

Pro fyzické servery:

 • Automatické vytváření seznamu povolených událostí z cloudu a možnost konfigurace důvěryhodných událostí zjednodušují monitorování integrity a zpřístupňují tuto technologii mnohem širší skupině zákazníků.
 • Antimalware využívající agenty umožňuje organizacím rozšířit ochranu Deep Security i na fyzické servery s operačními systémy Windows a Linux.

Pro virtuální servery:

 • Monitorování integrity souborů bez klienta prostřednictvím stejného virtuálního zařízení Deep Security Virtual Appliance, které zajišťuje antimalware bez agenta a prevenci narušení bez agenta ve virtuálním prostředí, odstraňuje návaly kontrol integrity a podstatně zjednodušuje provoz.
 • Flexibilní architektura nasazení umožňuje vybrat virtuální počítače (VM), které mají být nastaveny s nepovinnými agenty, zajišťujícími koordinaci s virtuálním zařízením pro dodatečnou obranu do hloubky.
 • Monitorování integrity hypervizorů s pomocí technologie Intel TPM/TXT je jedním z prvních dostupných řešením na trhu, které sleduje, zda není napaden hypervizor.
 • Podpora produktů VMware vSphere 5 a VMware vShield™  Manager 5, s rozhraním VMware vShield Endpoint Security API 2, umožňuje také zpětnou kompatibilitu s produktem VMware vSphere 4.1 s VMware vShield 1.0.

Pro virtuální desktopy:

 • Antimalware s agentem pro lokální režim VDI umožňuje průběžně optimalizovanou ochranu virtuálních desktopů, které se přesouvají mimo hranice datového centra a zpět.
 • Využívá funkce kontroly reputace webů k ochraně uživatelů před přístupem k nakaženým webům.
 • Pro prostředí virtuálních desktopů chráněných antimalwarem bez agenta Deep Security nyní Deep Security nabízí volitelné upozorňování koncových uživatelů (End-user Notifier), které může zasílat výstrahy ohledně malwaru místo plnohodnotného antimalwarového agenta.

Pro cloud servery:

 • Integrace Deep Security 8 s produktem SecureCloud 2 viz níže.

Cena a dostupnost produktu Deep Security 8

Organizacím stačí koupit licence jen na ty bezpečnostní komponenty, které právě potřebují na specifických serverech – přidání modulu se provádí jednoduchým přepnutím pomocí licenčního klíče. Nová verze Trend Micro Deep Security 8 bude dostupná v prosinci letošního roku. Cena začíná na 880 € za server pro všechny moduly.

Úplná ochrana z cloudu s Deep Security 8 a Trend Micro™ SecureCloud 2
Společnost Trend Micro byla prvním dodavatelem zabezpečení určeného pro soukromé i veřejné cloudy a průkopníkem trhu se zabezpečením platforem pro virtualizaci a infrastrukturu cloudu VMware.  Deep Security je platforma pro zabezpečení serverů, která nabízí bezpečný kontejner pro aplikace a servery v cloudu a SecureCloud dále rozšiřuje funkce Deep Security pomocí šifrování a ochrany dat, které tyto servery a aplikace využívají. SecureCloud je řešení pro ochranu dat z cloudu a správu šifrovacích klíčů podle stanovených zásad, které usnadňuje šifrování a ochranu dat ve fyzickém a virtualizovaném prostředí i v prostředí cloud computingu. Umožňuje prostě rychlejší osvojení cloudu, větší úsporu nákladů a lepší dodržování předpisů. S touto novou verzí mohou zákazníci a prodejní partneři Deep Security využít výhod integrovaného balíku s funkcemi správy klíčů podle stanovených zásad a šifrování SecureCloud.

Deep Security a SecureCloud společně vytvářejí kontextový rámec, který reaguje na neustále se měnící stav dynamického datového centra. SecureCloud například komunikuje s Deep Security pomocí informací o stavu zabezpečení z Deep Security, a tak zajišťuje, že budou šifrovací klíče vydávány pouze serverům, které mají v době, kdy vyžadují přístup k zašifrovaným datům, aktualizovanou ochranu.  Pokud kontrola integrity prováděná produktem Deep Security odhalí pokus o spuštění ze strany VM se zastaralou nebo nedostatečnou ochranou, případně zjistí, že byl nějaký VM nakažen útokem, SecureCloud adaptivně zareaguje a zablokuje přístup daného VM k datům – odepře mu šifrovací klíč a označí danou akci, aby administrátor zajistil nápravu.

Novinky a vylepšení

SecureCloud 2 nabízí také významná vylepšení, včetně nového šifrovacího agenta s certifikací FIPS 140-2. Vládní úřady a firmy, které musí dodržovat nejvyšší bezpečnostní standardy, vyžadují u šifrovacích produktů certifikaci FIPS (Federal Information Processing Standards). Body propojení nového produktu Deep Security Manager (DSM) navíc umožňují produktu SecureCloud dotazy na DSM a shromažďování informací o serverech, které chrání. Administrátoři produktu SecureCloud mohou na těchto nových informacích založit zásady a zdokonalit pravidla určující, které servery mají přístup k šifrovacím klíčům. To zvyšuje celkovou bezpečnost a nabízí další validační kritéria, na něž se dotazuje operační prostředí Deep Security.

Cena a dostupnost produktu SecureCloud 2

SecureCloud je dodáván jako pohodlné hostované řešení typu SaaS, a to bezplatně na dvouměsíční zkušební období nebo jako lokální softwarová aplikace. Tradičnímu cenovému modelu zabezpečení odpovídá nákup stálých licencí, ale je zde i možnost předplatného. Aktuální verzi produktu SecureCloud lze v současnosti zakoupit nejen u prodejních a distribučních partnerů Trend Micro, ale i u zprostředkovatelů cloudů a poskytovatelů služeb. Produkt SecureCloud 2 bude dostupný v prosinci letošního roku. Lze jej zakoupit samostatně nebo spolu s produktem Deep Security 8 v rámci balíku Total Cloud Protection.

Cena začíná na 60 € za klíč na jeden měsíc jako SaaS služba.

Parag Patel, viceprezident VMware pro globální strategické aliance
„Trend Micro a VMware pokračují ve spolupráci a dále rozšiřují své snahy zajistit zákazníkům průlomové nabídky v oblasti zabezpečení. V rámci spolupráce na nejnovějších vylepšeních produktů VMware vSphere® a VMware vShield™ dokáže Trend Micro nabídnout širokou ochranu pro virtualizovaná prostředí, zvýšit efektivitu provozu a zajistit dodržování předpisů, a tak umožní zákazníkům s důvěrou vykročit do dalších etapy jejich cesty ke cloud computingu.“

Podpůrné materiály pro Deep Security a SecureCloud

 • Společnost Trend Micro získala první místo v kategorii zabezpečení serverů v testu IDC zde.
 • Společnost Trend Micro byla označena za leadera na trhu se správou zabezpečení virtualizovaných prostředí zde.
 • Zpráva organizace Tolly Group uvádí, že Trend Micro Deep Security, se svou antimalwarovou architekturou bez agenta, je při využívání klíčových systémových prostředků ve virtuálních prostředích až 11krát účinnější než konkurenční řešení. Tatáž zpráva dále uvádí, že Deep Security dokáže ve srovnání s těmito řešeními podporovat více než trojnásobnou hustotu virtuálních počítačů. Úplné znění zprávy naleznete zde.
 • V testu Clear Choice Test (Jasná volba) časopisu Network World Magazine se produkt Trend Micro Deep Security umístil v kategorii zabezpečení pro virtuální prostředí na prvním místě z pěti testovaných produktů pro zabezpečení virtualizace. Oznámení naleznete zde.
 • Trend Micro byla první společností, která uvedla na trh antimalware bez agenta pro prostředí VMware.
 • Jediný bezpečnostní produkt ve své třídě s certifikací Common Criteria EAL 3+.
 • Další informace o tom, jak dokáže Trend Micro zabezpečit vaši cestu ke cloudu.
 • Příručka Trend Micro CEO Whitepaper  “A Brave New (Security) World”
 • Samostatné příručky Whitepaper týkající se soukromého, veřejného a hybridního cloudu.
 • V blogu Cloud Security naleznete nejnovější diskusi o tom, kam směřuje cloud a co je v sázce.

O společnosti Trend Micro

Trend Micro Incorporated (TSE:4704), globální leader v oblasti zabezpečení z cloudu, pomáhá pomocí svých řešení pro zabezpečení internetového obsahu a správu hrozeb pro podniky i jednotlivce vytvářet bezpečný svět pro výměnu digitálních informací.  Jsme průkopníkem zabezpečení serverů s více než 20 lety zkušeností, dodáváme špičkové zabezpečení pro klienty, servery i z cloudu, které odpovídá potřebám našich zákazníků a partnerů, rychleji zastaví nové hrozby a chrání data ve fyzickém a virtualizovaném prostředí i v prostředí cloudu.  Naše špičkové technologie, produkty a služby pro zabezpečení z cloudu cloud computingu založené na infrastruktuře Trend Micro™ Smart Protection Network™ zastaví hrozby tam, odkud pocházejí – na internetu – a jsou podporovány více než tisícovkou odborníků z celého světa.

Další informace o společnosti Trend Micro Incorporated a jejích produktech a službách jsou k dispozici na webu http://www.trendmicro.cz/. Tato zpráva Trend Micro i další oznámení jsou k dispozici na adrese http://trendmicro.mediaroom.com/ a v rámci kanálu RSS na adrese www.trendmicro.com/rss.  Nebo sledujte naše zprávy na Twitteru (@TrendMicro).