Trend Micro spojuje síly se společností VMware a nabízí řešení VMware vShield Endpoint pro zabezpečení virtualizovaných prostředí a prostředí cloudu bez agenta

Společnost Trend Micro Incorporated (TYO: 4704;TSE: 4704), platinový sponzor konference VMworld a technologický partner roku společnosti VMware#, na konferenci VMworld® 2011 oznámila rozšíření dohody se společností VMware, v jejímž rámci uvede na trhu zjednodušené, ale komplexní a integrované řešení pro zabezpečení virtualizovaných prostředí. Trend Micro nabízí kombinovaný balíček s produktem VMware vShield™, obsahující v rámci jediné nabídky Trend Micro™ Deep Security a antimalware bez klienta se softwarem VMware vShield Endpoint™. (TZ)

Před uzavřením této dohody museli zákazníci, kteří si přáli využít funkcí VMware vShield, získat software VMware vShield samostatně od společnosti VMware. Nyní bude Trend Micro jedním z prvních dodavatelů poskytujících zákazníkům zjednodušené licence, nasazení a podporu pro integrovaná řešení VMware vShield Endpoint, dostupné u společnosti Trend Micro a dodavatelů společných řešení Trend Micro – VMware.

Podle podmínek nové dohody:

  • Bude Trend Micro poskytovat VMware vShield Endpoint jako OEM a nabízet kombinované řešení s Trend Micro Deep Security, ochranou proti malwaru pro virtualizovaná datová centra VMware bez potřeby agenta. Deep Security zajišťuje pokročilou ochranu pro virtualizované systémy a nejnovější verze obsahuje antimalware bez agenta a moduly IDS/IPS, ochrany webových aplikací, firewallu, monitorování integrity a kontroly protokolů.
  • Toto kombinované řešení dále zdokonaluje schopnosti existujícího produktu Trend Micro Deep Security bez agenta, ať už jde o ochranu proti malwaru, firewall nebo IDS/IPS, díky přidání nového monitorování integrity souborů na bázi produktu VMware vShield.
  • Zákazníci získají integrovaný software a podporu.
  • Dohoda umožní oficiálním distributorům Trend Micro prodávat tento balík zákazníkům, kteří chtějí maximalizovat své investice do produktů VMware a šetřit výkonem a pamětí svých serverů, a umožní jim konsolidovat na jednotlivých serverech více virtuálních počítačů. Trend Micro zajistí oficiálním distributorům výlučnou podporu.

Před rokem uvedla společnost Trend Micro na trh integrovanou nabídku založenou na nových technologiích VMware vShield.  Toto řešení již ocenily stovky společných klientů, kteří si zakoupili jediný zatím dostupný antimalware bez agenta pro ochranu statisíců virtuálních počítačů na serverech i desktopech v existujících prostředích VMware.  Díky této nové dohodě Trend Micro ve spolupráci se společností VMware dále rozšiřuje své inovace v oblasti zabezpečení a nabízí zákazníkům výhody na úrovni dodávek a prodejních kanálů.

Podpůrné citace:

Parag Patel, viceprezident pro globální strategické aliance, VMware
„Zákazníkům společnosti VMware přináší zavedení řešení Trend Micro, která využívají API VMware vShield™, vyšší efektivitu a konsolidaci, lepší ochranu a bezproblémové dodržování předpisů. Touto novou dohodou společnosti VMware a Trend Micro upevňují integraci svých technologií, aby zákazníkům umožnily bezpečnější práci v modernějším prostředí.“

Wael Mohamed, výkonný viceprezident pro firemní strategii, Trend Micro
„V rámci této nové dohody prohlubuje Trend Micro svůj vztah se společností VMware a zajišťuje ještě užší integraci dvou předních oborových řešení do kombinovaného bezpečnostního balíku určeného přímo pro prostředí VMware. Díky produktu VMware vShield Endpoint™ může Trend Micro nabídnout odpovídající řešení podnikům, které chtějí využít nákladové úspory virtualizace a zároveň potřebují ochranu před rafinovanými, cílenými útoky.“

O produktu Trend Micro Deep Security
Deep Security nabízí v jediném řešení detekci a prevenci narušení, firewall, monitorování integrity, kontrolu protokolů a antimalware bez agenta a pomáhá předcházet narušení bezpečnosti dat a zajistit kontinuitu podnikání. Toto dynamické, centrálně spravované řešení navíc podporuje dodržování důležitých norem a předpisů, jako např. PCI, FISMA či HIPAA.

Deep Security využívá informace o hrozbách z infrastruktury pro zabezpečení z cloudu Trend MicroTM Smart Protection NetworkTM. Tato inovace nové generace kombinuje propracované technologie kontroly reputace z cloudu s odbornými znalostmi výzkumných pracovníků TrendLabsSM a zajišťuje okamžitou ochranu před nejnovějšími hrozbami.

Podpůrné materiály:

  • Společnost Trend Micro v poslední době posílila svou vedoucí pozici v oblasti zabezpečení virtualizovaných prostředí díky nové verzi Deep Security 8.0.
  • Zpráva organizace Tolly Group uvádí, že Trend Micro Deep Security se svou architekturou antimalwaru bez agenta je při využívání klíčových systémových prostředků ve virtuálních prostředích až 11krát účinnější než konkurenční řešení. Tatáž zpráva dále uvádí, že Deep Security dokáže ve srovnání s těmito řešeními podporovat více než trojnásobnou hustotu virtuálních počítačů. Plné znění zprávy naleznete zde.
  • V testu Clear Choice Test (Jasná volba) časopisu Network World Magazine se produkt Trend Micro Deep Security v kategorii zabezpečení pro virtuální prostředí umístil jako první z pěti testovaných produktů pro zabezpečení virtualizace. Příslušné oznámení naleznete zde.
  • Další informace o nejnovějších inovacích společnosti Trend Micro v oblasti zabezpečení virtualizovaných prostředí naleznete na našich stránkách zde.
  • V blogu Cloud Security naleznete nejnovější diskusi o tom, kam směřuje cloud a co je v sázce.

O společnosti Trend Micro

Trend Micro Incorporated (TSE:4704), globální leader v oblasti zabezpečení z cloudu, pomáhá pomocí svých řešení pro zabezpečení internetového obsahu a správu hrozeb pro podniky i jednotlivce vytvářet bezpečný svět pro výměnu digitálních informací.  Jsme průkopníkem zabezpečení serverů s více než 20 lety zkušeností, dodáváme špičkové zabezpečení pro klienty, servery i z cloudu, které odpovídá potřebám našich zákazníků a partnerů, rychleji zastaví nové hrozby a chrání data ve fyzickém a virtualizovaném prostředí i v prostředí cloudu.  Naše špičkové technologie, produkty a služby pro zabezpečení z cloudu cloud computingu založené na infrastruktuře Trend Micro™ Smart Protection Network™ zastaví hrozby tam, odkud pocházejí – na internetu – a jsou podporovány více než tisícovkou odborníků z celého světa.

Další informace o společnosti Trend Micro Incorporated a jejích produktech a službách jsou k dispozici na webu http://www.trendmicro.cz/. Tato zpráva Trend Micro i další oznámení jsou k dispozici na adrese http://trendmicro.mediaroom.com/ a v rámci kanálu RSS na adrese www.trendmicro.com/rss.  Nebo sledujte naše zprávy na Twitteru (@TrendMicro).