Nápadně jasný: Sharp představuje displej s vysokým jasem

Praha, 13. října 2011. Ať už je potkáte na železničních nádražích nebo na letištích, v nákupních centrech nebo na sportovních akcích, na všech těchto místech jsou monitory využívány pro zobrazování informací nebo videosekvencí. Na většině těchto míst panují vzhledem k jejich povaze nepříznivé světelné podmínky. Zejména v jasném osvětlení bývá obsah obrazovky jen velmi obtížné viditelný. „Vyvinuli jsme nové displeje PNV602 s vysokým jasem speciálně pro použití ve velmi osvětleném prostředí,“ říká Peter Heins, ředitel výzkumu a vývoje produktů společnosti Sharp Electronics Europe. „S mimořádně vysokým jasem 1 500 kandel na metr čtvereční a působivou barevnou hloubkou nabízí tento monitor vysoce kontrastní a dobře prosvětlený kvalitní obraz i při jasném slunečném světle. Rozlišení obrazovky 1366 x 768 pixelů zajišťuje optimální kvalitu obrazu, a to i při pohledu zblízka.“ (TZ)

Postavte si velký displej…

Tyto displeje mají úhlopříčku 152 cm a lze je stavět kaskádovitě, takže jsou ideální pro použití ve velkých videostěnách, nebo pro e-signage zobrazovače a reklamní tabule. S rámečkem o šířce pouhých 6,5 mm mezi jednotlivými monitory nabízí výsledný displej téměř jednolitý obraz bez rušivých dělicích linek. Monitory jsou volitelně k dispozici se zrcadlovými rámy. Odraz obsahu displeje na zrcadlové rámy dělá rámečky – a tedy i přechody mezi jednotlivými monitory – téměř neviditelné.

Local dimming pro vysoký kontrast

Sharp PN-V602 využívá tzv. local dimming, tedy lokální stmívání jednotlivých LED v místě, kde je třeba dosáhnou sytější černé barvy. Tato funkce zajišťuje vynikající kontrastní poměr a extrémně vysoký jas spolu s mimořádně nízkou spotřebou energie. Lokální stmívání umožňuje podle potřeby zapínat a vypínat jednotlivé LED. Například diody v místech obrazovky zobrazující momentálně tmavý obraz se automaticky vypnou, čímž může být dosaženo úspory energie 30 až 40 procent, podle zobrazovaného obsahu. Lokální stmívání přináší obraz s velmi vysokým kontrastem, sytou černou a zářivě bílou barvou.

Výkonný v každém směru

Dlouhá životnost a vysoká spolehlivost PN-V602 i při nepřetržitém provozu znamená, že monitor poskytuje nejenom špičkovou kvalitu, ale je také velmi úsporný. Od počátečních fází výroby klade Sharp velký důraz na efektivitu: displeje jsou vyráběny v ultramoderní továrně Sharpu v japonském Sakai. Díky této továrně se japonský technologický koncern stal první společností na světě, která dokáže vyrábět mateřská skla 10. generace o rozměrech 2,88 x 3,13 metrů, a vyrábět z nich LCD displeje pro profesionální monitory.