Samsung představuje novou řadu chytrých všestranných Blu-ray přehrávačů

Las Vegas, USA – 10. ledna 2012 – Přední světová společnost v oblasti digitálních médií a technologií digitální konvergence Samsung Electronics dnes oznámila, že do svých Blu-ray přehrávačů pro rok 2012 zavádí inovativní funkci Disc to Digital, která uživatelům pomůže převést jejich osobní kolekci DVD na digitální obsah, a usnadní jim tak sdílení tohoto obsahu na více zařízeních, ať už doma či na cestách. Tato služba je jednou z několika nových funkcí, které jsou v nové řadě přehrávačů Samsung k dispozici. Mezi další patří plnohodnotný internetový prohlížeč a velké množství webového obsahu a služeb prostřednictvím rozhraní Samsung Smart Hub. (TZ)

Mezi hlavní výrobky z kategorie 3D Blu-ray přehrávačů od tohoto předního výrobce a oceněného inovátora v oblasti spotřební elektroniky patří:

  • kompaktní přehrávač Blu-ray disků s rozměry jen o něco většími, než je velikost disku (model BD-ES6000),
  • přehrávač 3D Blu-ray disků se dvěma HDMI vstupy a zabudovaným Wi-Fi modulem (model BD-E6500).

Oba nové modely s přehráváním v rozlišení Full HD 1080p a novými způsoby přístupu k obsahu umístěnému na cloud serverech z několika zařízení poskytují prakticky neomezené možnosti zábavy.

„Tyto nové přírůstky v řadě Blu-ray přehrávačů navazují na tradici inovací společnosti Samsung a nabízejí spotřebitelům další možnosti, jak si maximálně vychutnat zážitek z domácí zábavy bez ohledu na zdroj obsahu,“ říká Sangchul Lee, senior viceprezident divize Visual Display společnosti Samsung Electronics. „Spotřebitelé mají nyní k dispozici nekonečný seznam možností připojení a služeb.“

Tyto 3D Blu-ray přehrávače budou k vidění v Centrální hale na stánku č. 12004 během Mezinárodního veletrhu spotřební elektroniky 2012 (International Consumer Electronics Show, CES), který se koná ve dnech 10. až 13. ledna 2012 v Convention Center v Las Vegas (LVCC).

Zdokonalené sdílení obsahu pomocí funkce Disc to Digital

Funkce Disk to Digital je požehnáním pro spotřebitele s rozsáhlou kolekcí DVD. Ti si nyní mohou zaregistrovat vlastnictví fyzických DVD a získat přístup k tomuto filmovému obsahu z různých zařízení, prakticky kdykoli a kdekoli – dokonce i z několika míst současně. Po vytvoření digitálních kopií a jejich přidání do „ultrafialové“ kolekce bude obsah k dispozici ke zhlédnutí prostřednictvím aplikace Flixster na portálu Samsung Smart Hub, jakož i na široké paletě připojených zařízení, jako jsou například chytré telefony, tablety, stolní počítače či chytré televizory. Spotřebitelé mají také možnost zakoupit tyto filmy v HD kvalitě a obsah digitální knihovny mohou sdílet s ostatními členy v rámci téhož účtu.

Inovativní funkce Blu-ray přehrávače v sofistikovaném provedení

Spotřebitelé se u nové stylové řady 3D Blu-ray přehrávačů Samsung mohou těšit na inovativní design bez ztráty výkonu. Přístroje jsou navrženy symetricky a ovládací prvky jsou umístěny uprostřed, aby byla jejich obsluha co nejsnadnější a nejpohodlnější. Luxusní přehrávače Samsung přicházejí také s centrálním vkládacím otvorem. Absence mechanických součástí rovněž umožňuje plynulejší a tišší zavádění a doba spuštění je kratší než jedna sekunda.

Spotřebitelé si nyní pomocí Blu-ray přehrávačů značky Samsung snadno obohatí a zkvalitní svůj současný zážitek ze sledování televize nejnovějšími službami a typy obsahu. Řada luxusních 3D Blu-ray přehrávačů poskytuje přístup k rozhraní Samsung Smart Hub, kde lze jednoduše vyhledávat a používat aplikace Samsung. Blu-ray přehrávače značky Samsung budou v roce 2012 nově nabízet plnohodnotný internetový prohlížeč a možnost vychutnat si různorodý obsah. Jsou také vybaveny Wi-Fi modulem pro možnost výběru připojení a pro pohodlný přístup k nejrozmanitějšímu webovému obsahu.

Sdílení obsahu mezi více zařízeními usnadňuje nová řada Blu-ray přehrávačů s certifikací DLNA. Blu-ray přehrávače pro rok 2012 budou navíc podporovat technologii Wi-Fi Direct, která umožňuje přímé a snadné připojení Wi-Fi zařízení bez nutnosti bezdrátového přístupového bodu.

Bez ohledu na původní rozlišení zdrojového materiálu dokáže výkonný videoprocesor 3D Blu-ray přehrávačů pro rok 2012 převádět DVD, starší obsah, který není v HD rozlišení, a dokonce i streamované video s nižším rozlišením do formátu Full HD 1080p. Podporuje také celou řadu zvukových formátů včetně Dolby Digital Plus / TrueHD a DTS-HD Bitstream Outputs. Funkce BD Wise Plus u přístrojů pro rok 2012 bez ohledu na zvolený režim automaticky upravuje nastavení televizoru tak, aby vždy zajistila optimální obraz.

Kompaktní Blu-ray přehrávač

Všestranný 3D Blu-ray přehrávač Samsung BD-ES6000, který je jen nepatrně větší než Blu-ray disk, obsahuje v kompaktním provedení nejnovější videotechnologie a možnosti konektivity. Díky této vyváženosti mezi technologiemi a špičkovým designem se jedná o perfektní doplněk jakéhokoli pokoje, kde záleží na prostoru, ale kde je zároveň požadována vynikající kvalita přehrávaného videa.

Model BD-ES6000, u něhož je minimalismus doveden do krajnosti, avšak bez obětování výkonu, se může pochlubit čtvercovým tvarem a stylovým vícevrstevným vzorem v horní části.

3D Blu-ray přehrávač se dvěma HDMI vstupy

Tenký a stylový 3D Blu-ray přehrávač Samsung BD-E6500 nabízí úchvatné přehrávání 2D a 3D obsahu a přináší vám Hollywood až téměř domů. Dva HDMI vstupy optimalizují připojení k televizoru, protože k BD-E6500 umožňují připojit více než jedno zařízení, např. set-top box či herní konzoli, a ta pak společně k televizoru prostřednictvím pouze jednoho HDMI výstupu. Tím se minimalizuje počet potřebných kabelů, prostor určený pro domácí zábavu je tak ušetřen změti drátů a místnost působí útulným dojmem.

BD-E6500 se dodává v dvoubarevném provedení, které ještě zvýrazňuje jeho štíhlost. Vrchní část přehrávače má elegantní povrchovou úpravu v podobě pianové černi, zatímco spodní část má vzhled vysoce kvalitního kovu. Jasné, ale decentní osvětlení Mystic Blue slouží jako elegantní zvýraznění, které sjednocuje obě části dohromady.

Renesance multipanelového zobrazení

Samsung představuje novou aplikaci pro dálkové ovládání, kterou je možno stáhnout do chytrých telefonů s operačním systémem Android nebo Apple. Aplikace pro dálkové ovládání, která byla dříve k dispozici pouze pro televizory Samsung, umožňuje uživatelům na Blu-ray přehrávačích pro rok 2012 lépe ovládat a vyhledávat obsah. Funkce MovieNote také nabízí okamžitý přístup k podrobným informacím o filmech, na které se právě dívají, včetně popisu děje a biografických údajů o hercích a režisérovi.

Pokud je takový chytrý telefon připojen ke stejné domácí síti jako Blu-ray přehrávač značky Samsung, mohou uživatelé svůj Blu-ray přehrávač lehce ovládat telefonem a pomocí jeho QWERTY klávesnice snadno zadávat potřebné údaje.

Rodiče budou také moci využívat službu Samsung Kids pro přístup k rozmanitému vzdělávacímu obsahu v podobě videa na vyžádání, a to v několika kategoriích – Communication (komunikace), Exercise (cvičení), Arts & Play (hry a umění), Science (věda), Social Activity (společenské aktivity) a Math (matematika), a odměňovat děti virtuálními nálepkami nebo jinými cenami, což děti jistě pobaví a přinese jim zajímavý zážitek z interaktivního učení.

Více informací dohledáte na adrese:

http://samsungblog.cz/post/2012/01/05/Live-streaming-z-tiskove-konference-Samsung-na-CES-2012-v-Las-Vegas.aspxO společnosti Samsung Electronics Co., Ltd.

Společnost Samsung Electronics Co., Ltd. je předním světovým výrobcem polovodičů, telekomunikačních zařízení, digitálních médií a technologií určených pro digitální konvergenci. V roce 2010 dosáhly její konsolidované tržby výše 135,8 mld. USD. Ve 206 pobočkách v osmašedesáti zemích po celém světě zaměstnává přibližně 190 500 pracovníků. Je rozdělena do dvou samostatných organizací, které koordinují činnost devíti nezávislých divizí: Digital Media & Communications, pod níž spadají Visual Display, Mobile Communications, Telecommunication Systems, Digital Appliances, IT Solutions a Digital Imaging; a Device Solutions, jež se skládá z divizí Memory, System LSI a LCD. Společnost Samsung Electronics si vydobyla uznání za špičkové výsledky, kterých dosahuje při plnění celé řady ekonomických, ekologických a sociálních kritérií, a byla vyhlášena nejudržitelnější technologickou společností z Dow Jonesova indexu udržitelnosti za rok 2011. Další informace získáte na adrese www.samsung.com.

Více informací naleznete na www.samsung.cz a www.samsung.cz/blog