Chytré LED a plazmové televize Samsung předznamenávají novou éru v oblasti konektivity a ovládání

Las Vegas, USA – 10. ledna 2012 – Společnost Samsung Electronics Co., Ltd., celosvětový lídr v oblasti digitálních médií a konvergentních technologií, dnes představila své nejžhavější inovace nových řad LED a plazmových televizí, které zcela změní způsob, jimž spotřebitelé organizují svou domácí zábavu, pracují s televizí i ostatními zařízeními a přistupují k nejširší dostupné nabídce obsahu v oboru. (TZ)

  • Smart Interaction – Prostřednictvím ovládání pohybem, hlasem a rozpoznávání tváří můžete snadněji spouštět a používat aplikace.
  • Smart Content – Sdílejte fotografie, vzpomínky či záznamy s celou svou rodinou – počínaje televizí až po cloudy a chytrá zařízení, sledujte svůj vlastní zdravotní stav přímo prostřednictvím televize a vybírejte si z výukového obsahu pro děti. Nejširší nabídku filmů, TV pořadů a streamovaných videí v oboru máte k dispozici prostřednictvím oblíbené platformy pro televizní aplikace Samsung Apps a také Samsung Media Hub umožňující skutečný multitasking – můžete brouzdat po internetu a zároveň používat či stahovat různé aplikace.
  • Smart Evolution – Vybrané televize Samsung v modelovém roce 2012 nabídnou spotřebitelům možnost vychutnat si prostřednictvím instalačních sad každý rok zcela novou podobu televize s nejnovějšími vymoženostmi z oblasti chytrých technologií.

Vlajkové lodě značky Samsung, řady televizí LED ES8000 a Plasma E8000, společně s LED televizemi řad ES7500 a ES6800 získaly ocenění za inovace CES 2012 Innovations Design and Engineering Awards. Samsung představí nové televize na svém stánku číslo 12004 v rámci letošní mezinárodní přehlídky CES, která se uskuteční ve dnech 10. – 13. ledna 2012 v Las Vegas Convention Center (LVCC).

„V nastupující éře chytré zábavy mění spotřebitelé svůj přístup k zábavě a výběru obsahů,“ říká Hyun-suk Kim, výkonný viceprezident divize Visual Display Business společnosti Samsung Electronics. „Samsung zcela mění definici toho, čeho je televize schopná, takže uživatelé mohou při ovládání své zábavy využívat mnohem intuitivnějších postupů, udržovat těsnější kontakt s těmi, kdo jsou pro ně důležití, a zároveň jednoduše spravovat a sdílet obsah na několika různých zařízeních.“

Intuitivní ovládání pro nejsnadnější přístup k obsahům

Špičkové chytré televize od značky Samsung budou v roce 2012 vybaveny technologií Smart Interaction – intuitivní platformou využívající ovládání televize pohybem, hlasem i prostřednictvím rozpoznávání obličejů. Technologie Smart Interaction je doplňkem dálkového ovládání a chce uživatelům nabídnout větší výběr a pohodlí při ovládání jejich domácí zábavy.

Uživatelé mohou například televizi zapnout či vypnout, aktivovat vybrané aplikace nebo vyhledávat obsah ve webovém prohlížeči jednoduše hlasovými pokyny – technologie v současnosti podporuje 20 až 30 jazyků. Mávnutím ruky mohou prohlížet internetové stránky a vybírat odkazy na požadovaný obsah. Vestavěná kamera je schopná rozpoznat pohyb před obrazovkou a dva nesměrové mikrofony dokážou neuvěřitelně přesně rozeznávat zvukové pokyny. Technologie pro odstranění šumu pomáhá oddělit hluk pozadí od uživatelských příkazů.

Řada chytrých LED a plazmových televizí Samsung pro rok 2012 rovněž umožňuje připojení některých bezdrátových klávesnic a myší, což dále usnadňuje přístup k obsahu a jeho procházení.

Smart TV od Samsungu jsou teď ještě chytřejší a bližší rodině

Smart TV značky Samsung přivádějí rodinu zpět do obývacího pokoje. Nové televize vstupují do světa různých zařízení a umožňují uživatelům daleko větší možnosti využití prostřednictvím sady exkluzivních služeb, které jsou ve svém oboru jedinečné:

  • Family Story – album umožňující uživatelům uspořádávat si fotografie a užívat si jejich prohlížení na velké obrazovce. Členové rodiny si také mohou vyměňovat poznámky a upozornění, ať už jsou kdekoli, a to prostřednictvím mobilního telefonu, tabletu, PC nebo televize.
  • Fitness – umožňuje uživatelům propojit televizi Samsung s chytrým telefonem Samsung prostřednictvím mobilní aplikace Fitness. Mohou rovněž pomocí wi-fi připojit váhu a sledovat plnění cílů při kontrole hmotnosti a zároveň prostřednictvím vestavěné kamery vytvořit virtuální zrcadlo a pozorovat se při cvičení.
  • Kids – nabízí bohatý výběr infozábavy a her, a to v prostředí, v němž se děti snadno zorientují a jež mají rodiče zároveň pod kontrolou.

Špičkové Smart TV od Samsungu – včetně modelů UEES8000 LED TV a PSE8000 Plasma TV – jsou vybaveny novým dvoujádrovým procesorem umožňujícím multi-tasking, takže již není třeba aplikace ukončovat a znovu je spouštět.

Vyhledávání filmů, prohlížení internetu, stahování aplikací prostřednictvím Samsung Apps, přístup ke službě Video on Demand nebo chatování s přáteli nikdy nebylo pohodlnější.

Uživatelské prostředí Samsung Smart Hub rovněž prošlo zásadní proměnou a je nyní rychlejší a pohodlnější, přičemž zároveň disponuje jasnějším a intuitivnějším rozhraním plně využívajícím vysokého rozlišení (HD). Díky internetovému prohlížeči podporujícímu záložky mohou uživatelé zároveň otevírat různé webové stránky, zatímco nový prvek nazvaný Content Bar uchovává záznamy o posledních aktivitách a usnadňuje tak snadný přístup k obsahu.

Fanoušci videa mají v roce 2012 další důvod k oslavě. Díky více než 1400 aplikacím dostupným po celém světě se Samsung Apps stala špičkou v oboru aplikačních platforem pro televize a disponuje nejširším spektrem obsahů z oblasti videa od předních poskytovatelů. Kromě oblíbených jmen, jako jsou CNBC Real Time, ESPN ScoreCenter, Hulu Plus, MTV Music Meter, Netflix a TIME TV, patří v roce 2012 k novým aplikacím také Angry Birds, Discovery Channel, M-GO od MediNavi, Bravo od NBC Bravo, The Daily a ‘I Love the 80’s Trivia’ od VH1.

V roce 2012 Samsung do prostředí televize rozšíří i dostupnost své úspěšné aplikace Media Hub, která je v současné době předinstalována na chytrých telefonech řady Galaxy S a tabletech Galaxy Tab. Tato aplikace nabízí spotřebitelům špičkovou zábavu a rozmanitý výběr nejrůznějších filmů a televizních pořadů, a to hned následující den po jejich odvysílání, stejně jako starší díly pořadů. Kromě toho budou některé filmy nabídnuty již v době uvedení na DVD.

Nová možnost AllShare Play je pokračováním již známé funkce AllShare. AllShare Play umožňuje uživatelům nahrávat a sdílet multimediální obsah s kompatibilními zařízeními, jako jsou chytré telefony, tablety, kamery a počítače.

Pojistěte si budoucnost své televize prostřednictvím Smart Evolution

Spotřebitelé budou i nadále chtít na svých televizích využívat nejnovější technologie a služby. Smart TV od Samsungu jsou každým rokem „chytřejší“, nabízejí čerstvý obsah a nové možnosti. Těm, kdo chtějí, aby jejich televize Samsung držela krok s dobou, bude Samsung nabízet jedinečné aktualizační sady Evolution Kit, první svého druhu. Jde o snadno použitelné rozšiřující řešení, které stačí pouze zasunout do televize. Umožňuje stávajícím zařízením poskytovat rozšířené služby a zážitky další generace. Samsung je v současnosti jedinou společností schopnou nabízet takovéto řešení, a to díky specializované technologii čipů použité v televizích této značky.

LED televize Samsung nabízejí díky pokročilé konstrukci křišťálově jasnou kvalitu obrazu

Řada Full HD LED televizí Samsung pro rok 2012 dále zvyšuje laťku v oblasti kvality obrazu. Ať už se uživatelé dívají na detailní záběr z kamery nebo sledují obrazy v neuvěřitelné 3D hloubce, vždy je obraz fantasticky skutečný a má detailní kontrast.

Jak řada Samsung UEES8000 Smart LED TV, tak i řada UEES7500 Smart LED TV nabízejí špičkové technologie poskytující jasný obraz ve 2D i ve 3D. Technologie Micro Dimming Ultimate, jíž je vybaven model UEES8000, analyzuje stovky částí obrazu a v reálném čase optimalizuje podsvícení LED panelu i videosignál pro jednotlivé sekce, přičemž v oblastech s nižší gradací zvyšuje maximální hodnoty bílé. To vede k celkovému 20% nárůstu jasu a poskytuje nadšencům domácí zábavy zážitek z bohatších barev, jasnějšího obrazu a vyšších kontrastních poměrů. Tato technologie rovněž eliminuje „halo“ efekt a zkreslení obrazu související s rozptýleným světlem.

Minimalistický a luxusní design výrobků Samsung se díky nejnovější řadě LED televizí posouvá na novou úroveň. U špičkových modelů je tu znovu ultratenký rámeček o tloušťce 0,5 cm, který byl poprvé představen v roce 2011, zatímco ostatní modely LED televizí jsou vsazeny do tenkého, půlpalcového (1,27cm) rámečku. Ve všech případech mají spotřebitelé oproti běžným modelům televizí k dispozici vetší plochu obrazovky, aniž by zároveň narostla celková velikost zařízení.

Řada UEES8000 se rovněž honosí novým kovovým stojanem ve tvaru U, který dále zvyšuje rafinovanost. Jedinečný minimalistický design tohoto stojanu jako by popíral svou pevnost a stabilitu. Televize a stojan tak společně dotvářejí harmonické spojení přímek a křivek a působí jako nadčasové umělecké dílo.

Samsung rovněž nabízí volitelný ultratenký závěs na zeď, který uživatelům umožňuje podtrhnout jemné linie zařízení tím, že jej zavěsí jako obraz.

Nejlepší plazmové televize od Samsungu – nekompromisní setkání formy a obsahu

U plazmových televizí Samsung PSE8000 se snoubí nový černý design rámečku s rozšířenými zobrazovacími technologiemi a dávají společně vzniknout nejvýjimečnější plazmové televizi, jakou Samsung kdy vytvořil.

Hloubka PSE8000 je pouze 3,81 cm, a zároveň se může pochlubit ultratenkým rámečkem Plasma +1, který omezuje mezeru mezi rámečkem a obrazem, přičemž rozšiřuje plochu obrazovky, aniž by zároveň narůstaly rozměry přístroje. Rámeček má novou titanově černou metalickou barvu s transparentními okraji podobnými sklu, díky čemuž je možné se do zábavy ponořit intenzivněji než kdykoli předtím.

Uživatelé zde mají možnost spatřit jedny z nejhlubších černých odstínů, jakých kdy televize značky Samsung dosáhly, a to díky inovativnímu panelu Real Black Pro Panel, jímž jsou modely řady PSE8000 vybaveny. Tento nový panel v sobě spojuje pokroky v oblasti struktury plazmových panelů i softwarová vylepšení, díky nimž panel dosahuje hlubších odstínů černé, sytějších barev, vyššího kontrastu a výjimečné kvality obrazu. Tyto technologické inovace zlepšují úroveň černé o 10 % a nabízejí tak neuvěřitelné zážitky podobné kinu.

Stejně jako LED televize UEES8000, tak i řada PSE8000 je vybavena funkcemi Smart TV, 3D, Smart Interaction a dvoujádrovým procesorem umožňujícím multitasking – to nejlepší v plazmových televizích.

Všechny televize Samsung modelového roku 2012 splňují zásady Energy Star® 5.1.

Více informací dohledáte na adresách:

http://www.samsungces.com/

http://samsungblog.cz/post/2012/01/05/Live-streaming-z-tiskove-konference-Samsung-na-CES-2012-v-Las-Vegas.aspx

O společnosti Samsung Electronics

Společnost Samsung Electronics Co., Ltd. je předním světovým výrobcem polovodičů, telekomunikačních zařízení, digitálních médií a technologií určených pro digitální konvergenci. V roce 2010 dosáhly její konsolidované tržby výše 135,8 mld. USD. Ve 206 pobočkách v osmašedesáti zemích po celém světě zaměstnává přibližně 190 500 pracovníků. Je rozdělena do dvou samostatných organizací, které koordinují činnost devíti nezávislých divizí: Digital Media & Communications, pod níž spadají Visual Display, Mobile Communications, Telecommunication Systems, Digital Appliances, IT Solutions a Digital Imaging; a Device Solutions, jež se skládá z divizí Memory, System LSI a LCD. Společnost Samsung Electronics si vydobyla uznání za špičkové výsledky, kterých dosahuje při plnění celé řady ekonomických, ekologických a sociálních kritérií, a byla vyhlášena nejudržitelnější technologickou společností z Dow Jonesova indexu udržitelnosti za rok 2011.

Více informací naleznete na www.samsung.cz a www.samsung.cz/blog