Samsung apps se stává oblíbenou platformou pro chytré televizory u spotřebitelů, poskytovatelů obsahu i vývojářů

Las Vegas, USA – 10. ledna 2012 – Přední světová společnost v oblasti digitálních médií a digitální konvergence Samsung Electronics Co., Ltd dnes představila nové milníky určené pro chytré televizory, mezi něž patří Samsung Apps a dále také nové aplikace a služby, které na největší obrazovku, jaká se v domácnostech nachází, přinášejí ještě bohatší možnosti zábavy. (TZ)

S více než 1 400 dostupnými aplikacemi a průměrným počtem denně stažených aplikací dosahujícím 50 000 se obchod Samsung Apps stal nejpoužívanější platformou pro chytré televizory jak mezi vývojáři aplikací tak mezi poskytovateli prémiového obsahu.

Spotřebitelé stále více používají své televizory k přehrávání streamovaného obsahu a stále populárnější jsou také aplikace nabízející interaktivní a uživatelsky přizpůsobený obsah přinášející to, co diváky skutečně zajímá, ať už je to hudba, sport, fitness, sociální sítě či zpravodajství.

Mezi nové aplikace budou v roce 2012 patřit Angry Birds, Discovery Channel, M-GO od MediaNavi, Bravo od NBC, The Daily a ‘I Love the 80’s Trivia’ od VH1. Přidávají se tak k plejádě již existujících oblíbených aplikací zahrnujících např. AOL HD, CNBC Real-Time, Comcast Xfinity ESPN ScoreCenter, Hulu Plus, MLB.TV, MTV Music Meter, NBA Game Time, Netflix, NHL Gamecenter, TIME TV, The Broadway Channel, Verizon Flex View a Wall Street Journal Live.

V České republice má zákazník navíc k dispozici lokální obsah v podobě široké nabídky všech žánrů včetně 3D filmů z on-line půjčovny společnosti Topfun, počasí nebo Ocko TV. Další aplikace s multimediálním obsahem budou následovat během prvního čtvrtletí 2012.

Společnost Samsung očekává, že v průběhu ledna 2012 bude pokořena hranice 15 milionů stažených aplikací, což představuje 50% procentní nárůst oproti předchozím 10 milionům, které byly překonány v říjnu 2011.

„Podle našeho výzkumu k úspěšnému prosazování chytrých televizorů přispívá především zájem o přistup k videu a TV kdykoli a kdekoli,“ uvedl Eric Anderson, viceprezident divize Content and Product Solutions společnosti Samsung Electronics America. „Kromě toho spotřebitelé stále častěji očekávají, že k obsahu a aplikacím budou mít přístup i prostřednictvím dalších obrazovek, které ve svých domácnostech mají. Vzájemně propojený ekosystém společnosti Samsung, do něhož patří naše chytré televizory, telefony, fotoaparáty a dokonce i chytré domácí spotřebiče, je schopen těmto očekáváním dostát, protože v roce 2012 se naše platforma dále dramaticky rozvíjí, takže je schopna poskytnout dokonalejší uživatelský zážitek. Také obchodní model společnosti Samsung se velice dobře doplňuje s obchodními modely televizních společností a velkých mediálních společností.“

Jednoduché intuitivní rozhraní služby Samsung Smart Hub

Samsung přepracoval uživatelské rozhraní poskytující přístup ke službě Smart Hub, takže její použití je nyní mnohem intuitivnější. Nový Smart Hub je nyní k dispozici ve Full HD rozlišení a rozhraní je výrazně zjednodušeno, takže uživatelé mohou intuitivnějším způsobem vyhledávat i objevovat obsah prostřednictvím funkce Smart Interactions. Spotřebitelé mohou nové uživatelské rozhraní ovládat prostřednictvím hlasu, gest i pomocí funkce rozpoznávání tváře, takže výsledkem je snadnost použití, s jakou jsme se u televizoru ještě nesetkali.

Nový Smart Hub také nabízí skutečnou podporu multitaskingu – uživatelé mohou díky novému webovému prohlížeči s podporou zobrazení na více kartách přepínat mezi webovými stránkami, aplikacemi a stahovat více aplikací současně.

Nová funkce AllShare Play od společnosti Samsung navíc umožňuje přehrávat obsah na všech zařízeních podporujících technologii DLNA. Funkce AllShare Play nabízí webové úložiště, na nějž mohou uživatelé nahrát obsah, který chtějí sdílet na více zařízeních včetně televizorů, fotoaparátů a chytrých telefonů, laptopů nebo stolních PC bez ohledu na to, kde na světě se právě nacházejí.

Značkové služby pro poskytování bohatého obsahu dále posouvají hranice domácí zábavy

Společnost Samsung přináší několik nových značkových služeb zcela nového typu, které nově definují možnosti, jež může TV spotřebitelům nabídnout, a opět přispívají k setkávání celé rodiny v obývacím pokoji.

Family Story od společnosti Samsung umožňuje jednotlivým členům rodiny sdílet obsah prostřednictvím cloudového úložiště. Jednotliví členové rodiny takto mohou sdílet fotografie, vytvářet alba pro promítání, nechávat si vzájemné vzkazy a plánovat společné události. K tomuto obsahu mohou přistupovat odkudkoli prostřednictvím chytrých telefonů, tabletů, PC a chytrých televizorů Samsung, přičemž podpora různých typů zařízení bude v budoucnosti rozšířena i na lednice vybavené LCD displejem a na digitální fotoaparáty. Jednotliví členové rodiny také mohou sdílet fotografie v reálném čase odesíláním snímků na televizní přístroje jednotlivých členů rodiny prostřednictvím funkce „live chat“, takže takto rodiny mohou zůstat mnohem snadněji ve vzájemném kontaktu bez ohledu na to, kde se jejich drazí právě nacházejí.

Aplikace Fitness umožňuje uživatelům přehlednějším způsobem sledovat pokrok při cvičení v přírodě i doma či v posilovně.  Kromě přístupu k obsahu zaměřenému na různé typy cvičení umožňuje uživatelům také prostřednictvím speciální mobilní aplikace připojit jejich chytré telefony Samsung k chytrým televizorům. Uživatelé také mohou k chytrým televizorům Samsung připojit osobní váhu Withings s podporou WiFi a sledovat tak, jak se jim daří hlídat si hmotnost. S pomocí speciálních aplikací mohou uživatelé svůj televizor vybavený vestavěnou kamerou proměnit ve „virtuální zrcadlo“, s jehož pomocí si mohou ověřit, zda cviky skutečně provádějí správně dle pokynů trenéra.

Prostřednictvím aplikace Kids mohou rodiny také na vyžádání přistupovat k velkému množství vzdělávacích videopořadů z celé řady oblastí. Rodiče mohou děti za sledování těchto pořadů odměňovat nálepkami a sledovat, kolik času tráví u televize.

Prostřednictvím aplikace Media Hub získávají fanoušci zábavných pořadů také na vyžádání přístup k bohaté škále pořadů včetně filmů a televizních seriálů, které je možné sledovat den po jejich uvedení na obrazovky, nebo zpětně sledovat starší díly oblíbených seriálů. Aplikace Media Hub je v současné době k dispozici na chytrých telefonech Galaxy S a na tabletech Galaxy a k vybraným filmům nabídne přístup v tentýž den, kdy budou vydány na DVD.

Samsung také oznámil nové strategické partnerství se společností NBC Universal, díky němuž nabídne některé z oblíbených pořadů této televizní společnosti ve 3D. Prvním z těchto pořadů bude Battlestar Galactica, jeden z nejoblíbenějších sci-fi seriálů uplynulého desetiletí. Tento a další pořady budou k dispozici ve streamované podobě prostřednictvím aplikace Samsung Media Hub.

Výherci soutěže Osvoboďte televizi“ (Free The TV Challenge) odkrývají potenciál aplikací určených pro chytré televizory

V souladu se svým odhodláním podpořit vývoj nových aplikací zaměřených na využití potenciálu televizorů s připojením k internetu dnes společnost Samsung vyhlásila vítěze soutěže „Free the TV Challenge“ za rok 2011. V tomto roce byli vývojáři postaveni před úkol vytvořit konvergované aplikace, které by uživatelům k interakci s obsahem zobrazovaným prostřednictvím televizoru umožnily použít více než jedno zařízení.

Vítězem ročníku 2011 se stal itaas se svoji interaktivní aplikací Party Shots, která umožňuje uživatelům na večírcích a dalších společenských událostech pořizovat fotografie na mobilní telefon a okamžitě je odeslat na chytrý televizor Samsung. Z pořízených fotografií lze okamžitě vytvořit promítané pásmo a uživatelé k nim také mohou přidávat popisky a další zprávy. Aplikace Party Shots pořízené fotografie také uloží, takže po skončení večírku se k nim každý z účastníků může vrátit a vystavit je na některé ze stránek určených pro sdílení fotografií.

„Díky rozsáhlému ekosystému, který jsme vytvořili, se obchod Samsung Apps stal oblíbenou platformou pro nové aplikace a služby. V současné době pro naše televizory vyvíjí aplikace více než 25 000 společností,“ uvedl Eric Anderson. „Díky stále rostoucímu počtu aplikací a služeb určených pro chytré televizory si Samsung i nadále uchovává své přední postavení a nadále bude rozšiřovat typ aplikací poskytujících uživatelům jedinečné možnosti zábavy na míru šité jejich potřebám i zájmům.“

Aplikace Party Shots a také další aplikace vyvinuté finalisty soutěže „Free the TV Challenge“ budou k vidění v Centrální hale na stánku č. 12004 během Mezinárodního veletrhu spotřební elektroniky (International Consumer Electronics Show, CES), který se bude konat ve dnech 10. až 13. ledna 2012 v Convention Center v Las Vegas. Aplikace jsou k dispozici také na adrese http://FreeTheTvChallenge.com.

Více informací dohledáte na adresách:

http://www.samsungces.com/

http://samsungblog.cz/post/2012/01/05/Live-streaming-z-tiskove-konference-Samsung-na-CES-2012-v-Las-Vegas.aspx

O společnosti Samsung Electronics Co., Ltd.

Společnost Samsung Electronics Co., Ltd. je předním světovým výrobcem polovodičů, telekomunikačních zařízení, digitálních médií a technologií určených pro digitální konvergenci. V roce 2010 dosáhly její konsolidované tržby výše 135,8 mld. USD. Ve 206 pobočkách v osmašedesáti zemích po celém světě zaměstnává přibližně 190 500 pracovníků. Je rozdělena do dvou samostatných organizací, které koordinují činnost devíti nezávislých divizí: Digital Media & Communications, pod níž spadají Visual Display, Mobile Communications, Telecommunication Systems, Digital Appliances, IT Solutions a Digital Imaging; a Device Solutions, jež se skládá z divizí Memory, System LSI a LCD. Společnost Samsung Electronics si vydobyla uznání za špičkové výsledky, kterých dosahuje při plnění celé řady ekonomických, ekologických a sociálních kritérií, a byla vyhlášena nejudržitelnější technologickou společností z Dow Jonesova indexu udržitelnosti za rok 2011. Další informace získáte na adrese www.samsung.com.

Více informací naleznete na www.samsung.cz a www.samsung.cz/blog