Novell představuje ZENworks Application Virtualization 9

Praha, Česká republika – 18. ledna 2012 – Společnost Novell oznámila dostupnost nové verze aplikace Novell ZENworks Application Virtualization 9. Uživatelé mají nyní přístup ke knihovnám z prověřených zdrojů, mohou v nich vyhledat nejvhodnější uloženou verzi a dynamicky vytvořit požadovanou virtuální aplikaci. Za využití již hotové práce lze analyzovat koncové zařízení a téměř okamžitě pro něj sestavit kvalitní sadu potřebných virtualizovaných aplikací. (TZ)

ZENworks Application Virtualization 9  obsahuje přístup k velkému množství předpřipravených webových šablon pro vytváření virtuálních aplikací s otestovanou a optimalizovanou konfigurací. Tyto šablony umožňují administrátorům IT přístup k centrálnímu úložišti s nejaktuálnějšími verzemi běžných aplikací. Vytváření aplikací pomocí šablon významně zjednodušuje manuální práci, která je ke konfiguraci virtuálních aplikací potřebná. Díky přístupu prostřednictvím webu navíc není nutné aktualizovat ZENworks Application Virtualization pokaždé, když je třeba aktualizovat některou z aplikací, což snižuje náklady a čas potřebný na správu IT.

„ZENworks Application Virtualization 9 zbavuje administrátory komplikací typických pro zavádění aplikací tím, že navazuje na dosavadní práci stávajícího IT oddělení,“ řekl Eric Varness, viceprezident produktového managementu a marketingu společnosti Novell. „Využíváním naší databáze prověřených knihoven a předpřipravených šablon aplikací mohou klienti snížit náklady, omezit náročnost a zkrátit dobu potřebnou k testování kompatibility aplikací a na jejich správu.“

Další výhody nástroje Novell ZENworks Application Virtualization 9 pro zákazníky zahrnují:

  • Podpora offline streamování – Novell nabízí nejrychlejší adaptivní streamování aplikací v oboru, nyní doplněné o schopnost spouštění streamování aplikací bez stálého webového připojení.
  • „Juke-Boxing“ – Umožňuje spouštět jednotlivé produkty ze sady aplikací v rámci jednoho aplikačního streamu a snižuje tak časovou náročnost a odstraňuje komplikace související se stahováním jednotlivých produktů z různých programových sad, které nejsou v daném prostředí aktuálně využívány.
  • Kontrola nad aplikacemi – Umožňuje nakonfigurovat přenosné virtualizované aplikace tak, aby je mohli spustit pouze uživatelé, kteří splňují předem definovaná kritéria, jako je například členství v Microsoft Active Directory, nebo v případě, že je dané zařízení spravováno prostřednictvím ZENworks. Tato funkcionalita pomáhá IT oddělením dodržovat podmínky licenčních ujednání.

Dostupnost

Produkt Novell ZENworks Application Virtualization je již k dispozici. Podrobnější informace o cenách a dostupnosti nástroje Novell ZENworks Application Virtualization 9 získáte na adrese: www.novell.com/zav.

O společnosti Novell

Společnost Novell věří, že zákazníci by měli mít možnost výběru a plnou kontrolu nad svými IT systémy. Jako  celosvětový lídr v oblasti podnikových aplikací přináší Novell řešení, díky kterým jsou pracovní prostředí produktivnější, bezpečnější a snadno spravovatelná. Podporuje tisíce organizací po celém světě prostřednictvím technologií pro spolupráci, zabezpečení koncových zařízení a souborové a síťové služby. Díky produktům jako Novell GroupWise, Novell ZENworks a Novell Open Enterprise Server mohou zákazníci dosáhnout vyšší úrovně produktivity a zároveň minimalizovat náklady, složitost a rizika spojená s jejich IT infrastrukturou. Více informací naleznete na webu www.novell.cz.