Mobilní telefon může zavolat o pomoc „chytrým tlačítkem“

PRAHA, 28. května 2012 — Pokud se řidiči porouchá na cestách auto či se cestující ztratí na letišti, pomoc může být jen jeden stisk tlačítka daleko. Takové „chytré tlačítko“ začala nabízet firmám společnost Genesys v rámci technologického řešení Genesys Mobile Engagement, které zákazníka okamžitě spojí s operátorem call centra. (TZ)

„Operátoři mají okamžitě k dispozici všechny potřebné informace o dotyčném zákazníkovi: kontext, zákaznické údaje z minulosti i místo, kde se právě zákazník nachází. Může tak okamžitě nabídnout pomoc,“ říká Marie Udal, marketingová manažerka společnosti Genesys. Řešení je k dispozici pro všechny klíčové mobilní platformy: iPhone, Android, Blackberry či Windows Phone. Společnost Genesys patří mezi přední světové výrobce technologií pro péči o zákazníky.

První verze Genesys Mobile Engagement přináší na trh čtyři klíčové funkce: „Zákazníci si mohou vyžádat pomoc živého operátora prostřednictvím hovoru, chatu, SMS zprávy, nebo dokonce videohovoru. GPS poskytne údaje o poloze zákazníka a umožní přijmout bezprostřední rozhodnutí, například odkázáním klienta k nejbližšímu servisu. Klienti si rovněž mohou naplánovat harmonogram komunikace, takže hovor proběhne v době, kdy to pro ně bude nejvýhodnější,” vysvětluje Marie Udal.

Mobily se stávají významným nástrojem pro péči o zákazníka

Do roku 2017 budou na světě v provozu neuvěřitelné dvě miliardy chytrých telefonů. Přesto je potenciál těchto chytrých komunikačních zařízení minimálně využíván pro péči o zákazníky. „Kdykoli klient požaduje osobní asistenci, musí opustit prostředí mobilní aplikace a zavolat do kontaktního centra na číslo, které mu aplikace poskytne. Musí vyčkat, až na něj přijde řada, prokázat svou totožnost, procházet složitým menu a neustále opakovat, co vlastně chce. To je strašně frustrující,“ popisuje obvyklé nesnáze zákazníků Marie Udal.

Genesys Mobile Engagement využívá potenciálu mobilních aplikací a klientům poskytuje efektivní řešení pro spojení s operátorem nebo specializovaným odborníkem: osobním bankéřem, zástupci cestovních kanceláří, pojišťovacími agenty a podobně. Vytváří proaktivní a osobní spojení mezi zákazníky a poskytovateli služeb. Podrobný popis technologického řešení Genesys Mobile Engagement je k dispozici zde: www.genesyslab.com/mobile/.

Ilustrační obrázky jsou k dispozici zde.

O společnosti Genesys

Genesys je přední světový dodavatel softwaru a služeb pro centra péče o zákazníky, který se zaměřuje na zvyšování uživatelského komfortu. Společnost má přes 2000 zaměstnanců v 80 zemích světa a má tudíž nejlepší předpoklady k tomu, aby svým klientům mohla pomoci dosáhnout nové, lepší úrovně komunikace s koncovými zákazníky. Software vyvíjený společností Genesys řídí každý den na 100 milionů interakcí od kontaktních center až po servisní organizace a společnostem umožňuje poskytovat rychlé, jednoduché a vysoce individualizované služby. Software Genesys rovněž napříč firmou optimalizuje procesy a výkon zaměstnanců, kteří přicházejí do kontaktu s koncovým zákazníkem.

www.genesyslab.com