Fascinující jas díky novým displejům

Berlín/Praha, 5. září 2012. Výjimečná dotyková citlivost extrémně úsporné obrazovky, která poskytuje obraz ve špičkové kvalitě, to je důvod, proč IGZO technologie (indium, gallium, zinek a kyslík), kterou Sharp představuje během veletrhu IFA 2012, způsobila takový rozruch. „IGZO je skutečně výrazný skok vpřed v technologii displejů. (TZ)

Tato technologie může být mimo jiné použita pro mobilní zařízení, jako jsou chytré telefony, u kterých se požadavky na rozlišení obrazovky neustále zvyšují, ale je vhodná také na použítí v televizích“, vysvětluje Alberico Lissoni, viceprezident pro spotřební elektroniku společnosti Sharp Europe. Ve srovnání s tradičními LCD TFT displeji mají IGZO produkty výrazně vyšší světelnou propustnost. Toto vylepšení znamená, že pro podsvícení je potřeba méně LED diod, které mohou být i menších rozměrů. Proto jsou tyto nové displeje nejen menší, ale také mají mnohem nižší spotřebu energie.

Obě společnost, tedy Sharp a SEL,  se dohodly na urychlení vývoje především v oblasti životnosti a výrobních nákladů s cílem uspokojit výraznou poptávku na trhu. Lissoni pokračuje: „Sharp bude představovat LCD displeje s novou technologií IGZO po celém světě. Jsme jen na začátku tohoto nového vývoje a pevně věříme, že IGZO má obrovský potenciál.“

Sharp oznámil, že bude vyrábět tři varianty panelů s IGZO technologií: 10palcový LCD panel s rozlišením 2560 x 1600 pixelů, 7palcový panel s 1280 x 800 pixelů a 32palcový panel s 3840 pixelů x 2160. Současně Sharp zkoumá další oblasti možného využití.

Pro další informace prosím navštivte:

www.sharpifanews.com
www.sharp.eu
www.youtube.com/user/SharpEurope
www.facebook.com/SharpEurope
www.twitter.com/Sharp_Europe

O společnosti Sharp

Sharp je lídrem v oblasti výzkumu a vývoje špičkových technologických produktů. Rozsah nabídky spotřební elektroniky japonské elektronické společnosti sahá od LCD televizorů a audio systémů přes domácí spotřebiče (např. chladničky a mikrovlnné trouby) až k čističkám vzduchu, které zajišťují dokonalé klima v místnosti. Nové výsledky vývoje, jako jsou Steamwave (trojkombinace parního hrnce, grilu a mikrovlnné trouby), Quattron technologie v LCD televizorech a plazmacluster iontová technologie používaná v domácích spotřebičích, dokazují tvrzení společnosti o lídrovství v inovacích. Ekologická strategie společnosti je navíc jedním ze základních kamenů její filozofie a má zásadní význam pro vývoj a výrobu všech produktů. Šetrné využívání surovin, nízká spotřeba energie a dobrá recyklovatelnost jsou na špici současného technologického vývoje.