Eugene Kaspersky: Virtuální sejf pro virtuální peníze, který skutečně funguje

Zakladatel a ředitel společnosti Kaspersky Lab Eugene Kaspersky na svém blogu zhodnotil nejnovější hrozby pro uživatele peněžních transakcí online a také popsal novou metodu jejich ochrany. (TZ)

Podle Kasperského blogpostu možná někteří stále používají babiččinu důvěrnou skrýš pod matrací, ale ochrana onlinových transakcí se stala problémem číslo jedna pro většinu ostatních lidí. Trojští koně, phishing, sofistikované útoky jako sniffing a další jsou hlavními triky kybernetických zločinců k tomu, aby se dostali lidem do jejich peněženek. Vyvstávají tři hlavní problémy – nedostatek spolehlivé identifikace na stránkách, nedostatek důvěryhodných internetových připojení mezi online službami a klienty a nedostatek záruk, že software instalovaný v počítači nemá slabá místa zneužitelná malwarem.

„Mnoho těchto problémů řeší nejnovější produkty internetové ochrany,“ konstatuje na svém blogu Eugene Kaspersky a dodává: “Ale nikdy neexistuje dost ochrany v reálných životních situacích. Navíc většina produktů nenabízí všechny nezbytné nástroje ke komplexní ochraně. Co je horší, nástroje, které nabízejí, nespolupracují na řešení specifických problémů. Je zapotřebí mnohostranná ‚léčba‘. A to je chvíle pro Safe Money!“

Aplikace Safe Money je součástí nejnovějšího produktu společnosti Kaspersky Internet Security 2013. Její technologie je navržena k zabezpečení finančních a dalších důvěrných informací během online transakcí. Skládá se ze tří složek. První je databáze důvěryhodných adres bank a platebních systémů obsahující přes 1 500 různých bank s 84 doménami. Druhou klíčovou složkou Safe Money je služba ověření certifikátu, díky níž lze zjistit, zda je stránka pravá, nebo ne. Zároveň se spustí technologie zabezpečeného prohlížeče a zjišťují se slabá místa v počítači – to je třetí klíčový komponent Safe Money.

To vše vytváří integrovanou, mnohovrstvou ochranu speciálně upravenou k boji proti finančním podvodům a vysoce specializovanému malwaru. Důležité je také to, že všechny nezbytné složky produktu jsou synchronizovány tak, aby proti těmto hrozbám účinně zasáhly.

Plnou verzi blogu Eugena Kasperského si přečtěte na:

http://eugene.kaspersky.com/2012/08/14/safe-money-online-banking-security/

O společnosti Kasperky Lab

Kaspersky Lab je největším soukromě vlastněným poskytovatelem koncových bezpečnostních řešení na světě. Společnost se řadí mezi čtyři největší prodejce bezpečnostních řešení pro koncové uživatele.* Již 15 let patří Kaspersky Lab mezi přední inovátory v oblasti informačních technologií a poskytuje efektivní digitální bezpečnostní řešení zákazníkům, malým a středním firmám i velkým podnikům. Aktuálně společnost působí v bezmála 200 zemích a oblastech a poskytuje ochranu více než 300 milionům uživatelů. Více informací o společnosti Kaspersky Lab najdete na www.kaspersky.com.

*Společnost zařadil na čtvrté místo žebříček „IDC Worldwide Endpoint Security Revenue by Vendor, 2011“. Žebříček vyšel ve zprávě „IDC Worldwide IT Security Products 2012-2016 Forecast and 2011 Vendor Shares – December 2011“ a řadil poskytovatele software podle zisku z prodeje koncových bezpečnostních řešení v roce 2011.