Canon představuje čtyři nové síťové Full HD kamery

Praha, 19. září 2012 – Canon Europe, světový lídr v oblasti digitálního zpracování obrazu, představil čtyři nové síťové Full HD kamery. Modely VB-H41, VB-H610VE, VB-H610D a VB-H710F jsou osazeny optikou nejvyšší kvality a pokročilými technologiemi pro zpracování obrazu. Kamery budou poprvé představeny na veletrhu Security Essen 2012, který proběhne od 25. do 28. září 2012, na stánku Canon (hala 2.0, stánek 540). (TZ)

Canon při vývoji a výrobě nových kamer využil svých více než 70 let zkušeností s výrobou optiky. Všechny použité optické prvky jsou speciálně upravené pro použití v tomto typu kamer a mají několik oboustranných asférických členů, které zajišťují maximální optický výkon. Objektivy jsou vyrobené ze skla s vysokým indexem lomu, mají vynikající rozsah zoomu s širokým úhlem záběru. Výkonnost při nízkém osvětlení je zvýšena pomocí originální povrchové úpravy čoček, která pomáhá snižovat ghosting při IR osvětlení. Uživatelé si tak mohou být jisti, že bezpečnost sledovaných objektů bude zajištěna za všech okolností.

Všechny čtyři síťové HD kamery poskytují vysokou kvalitu obrazu a jsou vybavené stejným obrazovým procesorem DIGIC DV III jako filmová kamera Cinema EOS C300 a profesionální videokamery XF300/XF305. Čip síťového procesoru DIGIC NET II umožňuje několik různých HD video toků, takže je možné efektivně monitorovat více míst najednou.

„Naše nová řada síťových Full HD kamer kombinuje špičkové zobrazovací technologie Canon, naše odborné zkušenosti s vývojem objektivů a znalosti z oblasti sítí. Z pohledu našeho růstu na trhu síťových kamer, je představení nových produktů významným krokem vpřed,“ říká Julian Rutland, ředitel divize Visual Communication Products and Solutions společnosti Canon Europe.

VB-H41 má 20x optický zoom a kamery VB-H610VE, VB-H610D a VB-H710F nabízí 3x optický zoom. VB-H610VE, VB-H610D a VB-H710F mají úhel záběru 112 stupňů, díky kterému je možné mít maximální pokrytí. I při slabém osvětlení nabízí všechny čtyři kamery nejlepší HD výkon ve své třídě, takže je možné monitorovat i temná prostředí. VB-H41 nabízí výkon při nízkém osvětlení až 0,4 luxu pro barevný záznam a až 0,2 luxu pro černobílý záznam. VB-H610VE, VB-H610D a VB-H710F zachytí detaily i v podmínkách při 0,3 luxu pro barevné video a 0,15 luxu pro černobílé. Funkce Canon Smart Shade Control umožňuje natáčení jasných snímků při špatných světelných podmínkách, kompenzuje tmavé oblasti a zachovává světlé oblasti. Je proto možné sledovat vnitřní prostory, i když je obraz ovlivňován jasným venkovním světlem, které proudí skrz okno.

Stejně jako je pro společnost Canon důležitá vysoká kvalita obrazu, tak je důležitá i pomoc systémovým integrátorům při zajištění bezpečnosti. Všechny nové přístroje obsahují vysoce výkonné technologie, které umožňují jednoduché ovládání a uživatelé mohou nastavit na zvolené kameře detekci zvuků, detekci odstraněných nebo opuštěných objektů, detekci pohybu ve sledovaném prostoru nebo detekci manipulace s kamerou. Je také možné nakonfigurovat nahrávání v případě, že někdo překročí pomyslnou čáru v záběru určitým směrem. Kombinace několika takto stanovených hranic umožňuje zaznamenávat vstup lidí do chráněné oblasti, aniž by kamery zaznamenávaly odchody zaměstnanců.

Všechny nové kamery šetří čas a peníze systémovým integrátorům, jelikož je může vzdáleně konfigurovat jediný operátor. Úkoly, které obvykle trvají hodinu, vykoná jeden technik za 5 minut.

VB-H610VE a VB-H610D obsahují funkci Canon PRTZ, takže technici mohou samostatně a jednoduše na dálku nastavit úhel snímání kamery, zoom nebo ostření během instalace nebo rekonfigurace systému. Tím se snižují náklady na personál, čas a všechna speciální opatření, která by bylo nutné provést při úpravách nastavení.

Kamery jsou kompatibilní se všemi hlavními řešeními třetích stran a jsou kompatibilní s ONVIF v2.2 a Profile S. Nové kamery budou v prodeji od prosince 2012.

O společnosti Canon Europe

Společnost Canon Europe je dceřinou společností japonské společnosti Canon Inc., předního světového inovátora a poskytovatele fotografických a zobrazovacích technologií.

Společnost Canon, Inc., byla založena v roce 1937 a již více než 70 let úspěšně působí v oblasti výzkumu a vývoje optických systémů. Canon v minulém roce slavil padesáté výročí své obchodní přítomnosti v Evropě.

Další informace o společnosti Canon Europe jsou k dispozici na webové adrese  www.canon-europe.com.