Známe jména nových mistrů ve FIFA 13 a Battlefield 3.

Praha, ČR – 22. října 2012 – Ve dnech 19. až 21. října hostil Kongres hotel Jezerka v Seči u Pardubic 2. ročník obnoveného oficiálního Mistrovství České republiky v počítačových hrách, na kterém se soutěžilo i o titul mistra ČR v titulech FIFA 13 a Battlefield 3. (TZ)

Kvalifikace do finálového turnaje ve FIFA 13 probíhala ještě ve starší FIFA 12, poněvadž k vydání novějšího dílu došlo necelý měsíc před MČR 2012. Do bojů o šestnáct příček, zajišťujících účast na Jezerce, se online zapojilo 127 hráčů, mezi nimiž nechyběl ani loňský vítěz s přezdívkou CZZZECH.

Právě obhájci titulu se ale příliš nedařilo, když nestačil na jiné tři hráče, kteří dominovali turnaji. Zlato a společně s ním i certifikovanou sestavu MČR sestavenou společností HAL3000 si domů na Slovensko odvezl virtuální fotbalista SiR, jenž přehrál stříbrného Kubela odměněného procesorem i7 od Intelu i bronzového Brassilka, na něhož pro změnu připadla odměna v podobě streamovací karty od AverMedia.

V Battlefield 3 turnaji se pro změnu nejsilnější ukázali zástupci organizace eSuba, kteří porazili jak druhé Gunrunners, tak i třetí FeW-GamerS. Za to, že se ukázali v nejlepší formě při online kvalifikaci s účastí 79 pětičlenných týmů i mezi finálovou čtyřkou, si medailisté odnesli grafické karty GIGABYTE GTX660 Ti, streamovací karty AverMedia a herní myši GIGABYTE Aivia Krypton.

Celá akce MČR 2012 byla živě přenášena včetně komentovaných zápasů ve FIFA 13 a Battlefield 3 na čtyřech kanálech PLAYzone TV, na které během 50 hodin vysílání dorazilo bezmála 150 tisíc diváků. Na místě si navíc diváci mohli vyzkoušet jak zmíněné hry společnosti EA, tak navíc také NHL 13 a ještě před vydáním Medal of Honor Warfighter, ve kterém se zde dokonce odehrál zápasový showmatch.

Projekt MČR vzniká a běží za podpory generálních partnerů NVIDIA, BenQ, INTEL, Western Digital Corporation, CZC.cz, GIGABYTE, DELL, AlienWare, HAL3000, Logitech, Electronic Arts, hlavních partnerů SteelSeries, Sea Sonic, Playman, eSubaWear, FakaHeda a mediálních partnerů Svethardware.cz, Evropa 2, Zing.cz, GameLeader.cz, Sector.sk, NextGen Expo, Gamesite.sk, NextGen magazín, Recenzeher.eu, Starcraftcz.com, ESL.eu/cz, TRYHARD.cz, Euro-liga.cz a RE-PLAY.

O Mistrovství České republiky v počítačových hrách

Mistrovství ČR v počítačových hrách je vrcholnou akcí profesionálního a poloprofesionálního hraní (progamingu) České i Slovenské republiky. Turnaj s dlouholetou tradicí byl obnoven po tříleté pauze v roce 2011. Velký finálový turnaj probíhá vždy v atraktivním prostředí Kongres hotelu Jezerka (Seč u Pardubic) a sledují jej statisíce diváků. Pořadatelem MČR je od roku 2011 společnost PLAYzone s.r.o.

O PLAYzone.cz

Server www.playzone.cz je zaměřen na podporu a rozvoj online her v České republice a na Slovensku. Každý den přináší kompletní zpravodajství z domácí i zahraniční hráčské scény. Pro komunity pořádá krátkodobé i dlouhodobě trvající soutěže. Web www.playzone.cz nabízí množství komunitních funkcí jako fórum, blogy, soutěže, sázkový systém, uživatelská videa a desítky dalších. Součástí je i jedná herní online televize v České republice. V současné době ho měsíčně navštíví více jak 80 000 hráčů. Provozovatelem portálu je společnost PLAYzone s.r.o.