Aaron fotoškola – fotografická škola zdarma pro všechny

V říjnu 2012 společnost Aaron spustila projekt on-line fotoškoly, která všem zájemcům bezplatně zpřístupňuje videoseriál nazvaný Foto v kostce. Ten obsahuje rady, tipy a vysvětlení z oblasti fotografování, výběru fotoaparátů a příslušenství. Aaron k natáčení přizval známé osobnosti, profesionální fotografy, ale také zkušené produktové manažery ze svých řad. (TZ)

Fotoškola Aaronu se nachází na adrese http://www.fotograficka-skola.cz/

Seriál Foto v kostce by měl návštěvníkům pomoci při výběru fotoaparátů, stativů, brašen a příslušenství. Pro zkušenější fotografy jsou připravovány díly o kompozici, makro fotografii apod.  Firma Aaron, která provozuje i stejnojmenný e-shop, si klade za cíl poradit potenciálním zákazníkům se vším, co je zajímá a místo placených kurzů fotografování jim poradit přes internet zdarma.

„Aaron se snaží přiblížit co nejvíce svým zákazníkům a zlepšit jejich znalosti o fotografování, případně jim pomoci lépe se orientovat při výběru vhodné techniky. Lidé o informace ze světa fotografování stojí, a proto jsme se rozhodli jít touto cestou. Dalším důvodem je, že více jak 70 % zákazníků dnes přijde čistě přes internet,“ uvedl Tomáš Kůs, obchodní ředitel internetového obchodu Aaron.cz, který patří mezi tři nevýznamnější online prodejce fotografické techniky v ČR. „Lidé dnes nemají čas zúčastňovat se večerních kurzů fotografování, a proto je pro ně lepší internetová alternativa.“ dodal Kůs.

Natáčení seriálu se zúčastní známé osobnosti, profesionální fotografové a produktoví manažeři z Aaronu. Spolupráci přislíbili a realizují například Ondřej Neff či Barbora Šlapetová. Videa jsou uložena na YouTube, a proto je lze dále jakýmkoliv způsobem šířit. „Snažíme se dát lidem novou formu rad. Za pomoci profesionálů a jejich zkušeností předáváme v podobě videí jejich know-how ze světa fotografické techniky. Naším cílem je získat určitou sledovanost a tím nejen podávat informace veřejnosti, ale i udržovat povědomí o značce Aaron.“ doplnila Hana Gajdošíková, specialistka marketingu internetového obchodu Aaron.cz.


Dosud zveřejněné díly seriálu Foto v kostce:

1. Výběr stativů

2. Hlavy stativů

3. Hříchy se stativy

4. Kompozice: Vyhledávání motivu

5. Kompozice: Linie, tvary a struktury

O společnosti Aaron shop s.r.o.

Firma Aaron shop je již 15 let (od roku 1997) zapsána do povědomí milovníků fotografické techniky jako specializovaný prodejce digitálních fotoaparátů. Kromě internetového obchodu Aaron.cz provozuje také kamenné prodejny v Praze, Brně a Ostravě. Od konce roku 2009 se společnost Aaron shop zaměřuje rovněž na tiskové služby pro amatérské i profesionální fotografy.