Alza.cz spustila jako první prodej chytrého uživatelského systému Celebrio, který usnadní ovládání počítačů a tabletů převážně seniorům

Praha, 6. listopadu 2012 – Společnost Alza.cz a.s., největší prodejce počítačů a elektroniky, spustila jako první prodej chytrého uživatelského systému Celebrio, který se vyznačuje zejména velmi přehledným uživatelským prostředím. Snadné ovládání z něj dělá dokonalý operační systém pro seniory. Zároveň jej ocení také všichni, kteří preferují komfort a jednoduchost. (TZ)

Práci s počítačem nebo tabletem teď zvládne opravdu každý. Chytrý uživatelský systém Celebrio lze nainstalovat na běžně používaných Windows (až do verze Win7) nebo na Android. Uživatel tak získá chytrý, přehledný, komfortní a jednoduchý systém, který mu usnadní každodenní práci s počítačem a tabletem. Zároveň je zachována možnost rychle přepínat mezi základním softwarem a systémem Celebrio. I člověk, který počítač nikdy neviděl, zvládne velmi snadno jeho ovládání. Vždy existuje jedna jednoduchá možnost jak se dobrat k cíli. Systém je natolik inteligentní, že například k napsání e-mailu přátelům si nemusíte pamatovat žádné adresy a ani vědět, co je to internetová URL, abyste si mohli přečíst zprávy on-line. Vše je vytvořeno tak jednoduché, že pokud chcete používat svého oblíbeného poskytovatele e-mailu, vložíte jen svoji e-mailovou adresu, heslo a to je vše. Není potřeba se probírat nějakými serverovými porty nebo protokoly. Navíc v případě jakýchkoli komplikací můžete kontaktovat Celebrio on-line asistenční službu přímo skrze systém a problém okamžitě vyřešit.

„Na trhu je velké množství zákazníků, kterým se nepracuje dobře se současnými operačními systémy, protože jsou pro ně příliš složité. Celebrio je skvělým a jednoduchým řešením, které ovládne opravdu každý“, říká Jaromír Řánek, Marketingový ředitel Alza.cz a.s.

Alza.cz prodává Celebrio v podobě elektronické licence, takže zákazník může během několika minut používat systém ve svém počítači. Během testování bylo zjištěno, že i uživatelé, kteří doteď ze strachu práci s počítačem odmítali, s lehkostí zvládli veškeré ovládání. S přicházejícím obdobím Vánoc Alza.cz očekává, že se notebooky a tablety, ve spojení s chytrým uživatelským systémem Celebrio, stanou oblíbeným dárkem, kterým mnoho lidí potěší své rodiče nebo prarodiče.

Program Celebrio se umístil v TOP 18 světového finále soutěže Microsoft Imagine Cup 2012 a je s Windows plně kompatibilní. Uživatel se tak nemusí obávat jakýchkoli systémových chyb nebo jiných komplikací.

Více informací o produktu – http://www.alza.cz/celebrio-elektronicka-licence-d364161.htm

O společnosti Alza.cz, a.s.

Společnost Alza.cz se zabývá prodejem výpočetní techniky a elektroniky od roku 1994 a dlouhodobě je lídrem českého internetového trhu. Už v roce 2005 přesáhl obrat společnosti Alza.cz hranici 1 miliardy Kč. Na českém trhu šlo o první pokoření této hranice internetovým obchodem. Společnost Alza.cz každý rok upevňuje svou pozici a v roce 2011 dosáhla obrat již  6,8 miliardy Kč a vyřídila přes 2 285 000 objednávek, což je o 42 % více než v předchozím roce. Celkově Alza.cz zvýšila počet svých zákazníků o 46 % oproti roku 2010. Denní návštěvnost webových stránek www.alza.cz přesahuje 290 000 uživatelů. Portál www.alza.cz jsou nejnavštěvovanější stránky v oblasti počítačů a elektroniky na českém internetu.

Jedničkou na trhu je Alza.cz zejména díky bezkonkurenční skladové dostupnosti zboží, široké nabídce produktů a nadstandardním službám, které doprovázejí samotný prodej i poprodejní služby.

V předchozích letech získala společnost Alza.cz a.s. za své obchodní úspěchy i řadu prestižních ocenění. Jmenujme například GE Money Multiservis Obchodník roku 2008 či absolutní prvenství

HP Partner roku v letech 2009, 2010, 2011 a vítězství v anketě Shop Roku 2011 a 2012 v kategorii Cena kvality – Obchodní domy.