Kaspersky Lab: Microsoft už není mezi nejnebezpečnějšími programy, Česko patří mezi nejbezpečnější země

Produkty Oracle Java obsahují dvě kybernetickými zločinci nejvyužívanější zranitelná místa. V první desítce za nimi je pak pět produktů společnosti Adobe, dva od firmy Apple (QuickTime a iTunes) a jeden od Nullsoft (Winamp). Zjistila to analýza “IT Threat Evolution: Q3 2012” společnosti Kaspersky Lab. (TZ)

Zpráva zkoumala změny IT hrozeb během třetího čtvrtletí 2012. Ze seznamu, díky mechanismu automatických aktualizací, vypadly operační systémy Windows od společnosti Microsoft. Nejvážnější incidenty ze třetího čtvrtletí souvisely s aktivitami malwarů Madi, Gauss a Flame.

Změnila se i geografie hrozeb. Rusko s 23,3 % předhonilo USA (20,3 %) v seznamu zemí, z nichž škodlivé kódy pocházejí. Naopak Rusko předhonil Tádžikistán v žebříčku států, v nichž je připojení k internetu nejrizikovější. Česká republika je naopak devátou nejbezpečnější zemí.

Plná verze zprávy „IT Threat Evolution: Q3 2012“ je k dispozici na bezpečnostním webu Kaspersky Lab securelist.com.

Přehled nejbezpečnějších zemí k připojení k internetu naleznete níže

O společnosti Kaspersky Lab

Kaspersky Lab je největším soukromě vlastněným poskytovatelem koncových bezpečnostních řešení na světě. Společnost se řadí mezi čtyři největší prodejce bezpečnostních řešení pro koncové uživatele.* Již 15 let patří Kaspersky Lab mezi přední inovátory v oblasti informačních technologií a poskytuje efektivní digitální bezpečnostní řešení zákazníkům, malým a středním firmám i velkým podnikům. Aktuálně společnost působí v bezmála 200 zemích a oblastech a poskytuje ochranu více než 300 milionům uživatelů. Více informací o společnosti Kaspersky Lab najdete na www.kaspersky.com.

*Společnost zařadil na čtvrté místo žebříček „IDC Worldwide Endpoint Security Revenue by Vendor, 2011“. Žebříček vyšel ve zprávě „IDC Worldwide IT Security Products 2012-2016 Forecast and 2011 Vendor Shares – December 2011“ a řadil poskytovatele software podle zisku z prodeje koncových bezpečnostních řešení v roce 2011.