Debutuje řada Intel Solid-State Drive 335 Series – Využívá špičkovou paměť NAND Flash postavenou na 20nm standardu

SANTA CLARA, USA, 29. října 2012 — Společnost Intel dnes oznámila, že uvádí na trh první SSD disky postavené na špičkové paměti NAND a 20nm standardu. (TZ)

Nová řada Intel® Solid-State Drive 335 Series (http://www.intel.com/pressroom/kits/ssd ) využívá nejmenších a nejvýkonnějších víceúrovňových NAND flash pamětí na trhu, takže klientské SSD disky mohou být posunuty na technologii nové generace. SSD disky nabízejí zvýšení celkového výkonu počítače, zrychlení produktivních aplikací a dalších činností prováděných na počítači, jako je prohlížení internetu, sledování filmů, videochat nebo vytváření digitálního obsahu.

Intel SSD 335 Series je 6Gbps disk typu SATA, který dokáže nahradit tradiční a pomalejší pevné disky a nabídnout uživateli rychlejší přístup k souborům a programům. Intel SSD 335 se dodává s kapacitou 240 GB a dokáže provádět čtení rychlostí 500 MB/s a sekvenční zápis rychlostí 450 MB/s, díky čemuž nabídne uživateli špičkový výkon, ověřenou kvalitu spojovanou se značkou Intel a dostupnou cenu.

Jde o vůbec první SSD disk od Intelu, který používá paměť NAND na 20nm standardu  vyvinutou společně s IM Flash Technologies (IMTF). Paměť 20nm IMFT NAND byla představena loni v dubnu a první dodávky odstartovaly v prosinci 2011. Paměť využívá zcela novou strukturu buněk, jež umožňuje podstatně agresivnější škálování než v případě tradiční architektury. Paměť 20nm 64Gb NAND využívá planární strukturu buněk – jako taková je vůbec první v odvětví – a tímto způsobem překonává překážky spojené s vyspělou technologií zpracování dat, takže dokáže nabídnout výkon i spolehlivost rovnající se předchozí 25nm generaci. Planární struktura buněk úspěšně proráží limity škálovatelnosti standardního „plovoucího“ (FG) hradla integrací prvního hradla Hi-K/metal na NAND.

„Intel SSD 335 využívá technologii hradla Hi-K/metal, díky němuž je možné překonat překážky škálování NAND procesu a nabídnout nejmenší buňku NAND a nejmenší die v celém počítačovém odvětví,“ říká Rob Crooke, viceprezident společnosti Intel a generální manažer divize Intel Non-Volatile Memory Solutions (NVM). „Posunutím technologických hranic a s využitím procesních inovací se nám daří dál rozvíjet technologii SSD disků a přitom pomáhat našim klientům dosahovat výrazných úspor,“ dodává Rob Crooke.

Intel SSD 335 Series nabízí špičkový výkon, kvalitu a poměr ceny/hodnoty. Při měření náhodných vstupních/výstupních (I/O) operací za sekundu (IOPS) dosáhly disky Intel SSD 335 hodnoty čtení 42 000 IOPS a zápisu 52 000 IOPS. Disky jsou silné 9,5 mm a nabízejí rychlou alternativu konvenčním HDD. Intel SSD 335 se dodává se standardní tříletou zárukou a je dostupný celosvětově ode dneška.

Klienti pořizující si disky Intel SSD si mohou přikoupit Intel® SSD Toolbox s nástrojem Intel® SSD Optimizer, což je bezplatná utilita pro uživatele operačního systému Microsoft Windows*, jež nabízí výkonnou sadu nástrojů pro správu disku, informace a diagnostiku. Intel® SSD Toolbox je k dispozici v jedenácti jazycích a je kompatibilní i s nejnovějším systémem Windows* 8. Pro snazší instalaci si mohou všichni uživatelé disků Intel SSD bezplatně stáhnout software Intel® Data Migration a s jeho pomocí naklonovat celý obsah předchozího disku (SSD nebo HDD) na jakýkoli Intel SSD.

Více informací o discích Intel SSD najdete na www.intel.com/go/ssd nebo sledujte Intel SSD na Twitteru (@intelssd) či Facebooku (www.intel.com/go/ssdfacebook nebo communities.intel.com).

Multimediální press kit je k dispozici na adrese: www.intel.com/newsroom/ssd.

O společnosti Intel

Společnost Intel je světovým lídrem v oblasti výroby a vývoje polovodičů, technologií, produktů a iniciativ s cílem soustavně zlepšovat pracovní prostředí a životy lidí. Další informace o společnosti Intel jsou dostupné na www.intel.com/pressroom a http://blogs.intel.com.