TP-LINK přináší sadu powerline adaptérů TL-PA2010KIT o rozměrech kreditní karty

Česká republika, Praha – 13. 11. 2012 – Společnost TP-LINK, celosvětový dodavatel domácích a SOHO síťových produktů, uvádí na český trh sadu miniaturních powerline adaptérů TL-PA2010KIT. Pro přenos dat využívá dvojice adaptérů TL-PA2010 domácí elektrické rozvody, takže uživateli stačí adaptéry pouze zapojit do běžných elektrických zásuvek a nemusí se již dále obtěžovat s kabeláží. Po připojení do zásuvky adaptéry automaticky navazují spojení a jsou připraveny pro přenos vašich dat. (TZ)

Internet jako po drátku

Díky adaptérům odpadá uživatelům starost s instalací ethernetové kabeláže či pořizováním Wi-Fi směrovače, neboť je pro přenos datových paketů využita stávající elektrická síť. Oproti bezdrátovým sítím mají navíc powerline adaptéry tu výhodu, že dovedou přivést internetové připojení i do míst s komplikovanou dostupností Wi-Fi signálu.

Vzhledný a kompaktní design

Díky kompaktnímu konstrukčnímu provedení a designérskému zpracování s využitím leskle bílého povrchu adaptéry v zásuvce nepřekáží a působí elegantně. Svou velikostí nedosahují ani velikosti kreditní karty, tloušťka je pak srovnatelná s průměrem běžné mince.

Rychle a daleko

Díky technologii HomePlug AV mohou uživatelé počítat datovou propustností až 200 Mbit/s, a to do vzdálenosti až 300 metrů. Společně s hardwarovou podporou AES šifrování představují adaptéry TL-PA2010KIT vhodné řešení pro domácí sítě propojující množství zařízení, ať už se jedná o klasické počítače, notebooky a síťové disky či herní konzole a Smart televizory.

Nízká spotřeba

Adaptéry TL-PA2010KIT umožňují pracovat v režimu Power-Saving Mode, který ve srovnání s běžnými powerline adaptéry zajišťuje výrazně nižší spotřebu elektrické energie. Ve chvíli, kdy adaptéry zaznamenají nečinnost připojených síťových zařízení, se automaticky přepnou z běžného pracovního režimu do úsporného, který v závislosti na podmínkách sítě zajistí redukci spotřeby až o 75 %.

Párování jedním tlačítkem

Propojení adaptérů je zjednodušeno na maximum, stačí tedy stisk jednoho tlačítka. Uživatel je tak zbaven nutnosti manuálního nastavování adaptérů a zabezpečení přenosu. Jakmile jsou adaptéry připojeny do elektrických zásuvek a uživatel stiskne tlačítko pro párování, během okamžiku se automaticky ustaví komunikace zabezpečená 128bitovým AES šifrováním.

Sadu miniaturních powerline adaptérů TP-LINK TL-PA2010KIT lze zakoupit v síti autorizovaných distributorů a prodejců společnosti TP-LINK za doporučenou maloobchodní cenu 1089 Kč včetně DPH.

Klíčové vlastnosti:

Podpora standardu HomePlug AV, vysokorychlostní datové přenosy (až 200 Mbit/s) vhodné pro streamování HD videa, 3D videa a hraní online her.

Kompaktní konstrukční zpracování o velikosti přibližně kreditní karty a tloušťce srovnatelné s průměrem běžné mince.

Možnost využití stávajících elektrických rozvodů pro datové spojení.

Dosah signálu přes elektrické vedení do vzdálenosti až 300 metrů.

Díky funkci Plug and Play není nutné zařízení konfigurovat.

Patentovaný režim Power-Saving Mode redukuje spotřebu elektrické energie až o 75 %.

128bitové AES šifrování zajišťuje bezpečnost přenášených dat.

Zabezpečení pouhým stiskem tlačítka pro párování.

Podpora protokolu IGMP pro multicastové přenosy.

Technické specifikace

Hardwarové specifikace

 

Standardy a protokoly

HomePlug AV, IEEE802.3, IEEE802.3u

 

Rozhraní

1 * 10M/100M ethernetový port

 

Typ přípojky

EU

 

Tlačítka

Tlačítko pro párování

 

LED indikace

PWR (napájení), PLC (PowerLine komunikace), ETH (ethernet)

 

Rozměry (š x h x v)

65 × 52 × 28,5 mm

 

Spotřeba

< 2,0 W

 

Dosah

300 metrů přes elektrickou kabeláž

Softwarové funkce

 

Modulační technologie

OFDM

 

Šifrování

podpora 128bitového AES šifrování

 

Ostatní

 

Certifikace

CE, FCC, RoHS

 

Obsah balení

Sada 2 powerline ethernetových adaptérů TL-PA2010

Ethernetový kabel (RJ45)

Disk CD s prostředky
Příručka pro rychlou instalaci

 

Systémové požadavky

Windows 2000/XP/2003/Vista, Windows 7, Mac, Linux

 

Nároky na prostředí

Provozní teplota: 0℃ – 40 ℃
Teplota pro uskladnění: -40℃ – 70 ℃
Provozní vlhkost: 10 % – 90 % nekondenzující
Vlhkost při uskladnění: 5 % – 90% nekondenzující

O společnosti TP-LINK

TP-LINK je celosvětovým dodavatelem síťových produktů dostupných ve více než 100 zemích světa. Za dominantní tržní podíl na čínském trhu a pozici největšího světového poskytovatele WLAN řešení vděčí inovativnímu přístupu oddělení výzkumu a vývoje, efektivní produkci a kvalitnímu řízení. Portfolio společnosti TP-LINK zahrnuje bezdrátové směrovače a adaptéry, bezdrátové přístupové body, 3G směrovače, ADSL modemy, adaptéry pro zapojení do domácí elektrické sítě, IP kamery, print servery, SOHO/SMB směrovače a SOHO/SMB switche. Další informace naleznete ve webové prezentaci společnosti na adrese http://www.tplink.com/cz/.