Acer získal ocenění „CES Innovations 2013 Design and Engineering“

Praha, Česká republika (13. listopadu 2012) – Společnost Acer dnes oznámila, že získala ocenění „CES Innovations 2013 Design and Engineering“ za své dotykové Ultrabooky Aspire S7. Pro udělení ocenění jsou produkty posuzovány komisí složenou z nezávislých průmyslových návrhářů, inženýrů a zaměstnanců médií. Tato komise posuzuje design a technické zpracování špičkových produktů spotřební elektroniky napříč 29 produktovými kategoriemi. (TZ)
Aspire S7 jsou oslavovány jako jedny z nejzajímavějších letos představených dotykových Ultrabooků s Windows 8. Jsou tenké jako tablet a mají jednoduchý čistý design. Se svou konstrukcí šasi z jednoho kusu hliníku jsou nejen mimořádně tenké, ale také lehké a odolné. V závislosti na modelu mají tloušťku pouhých 11,9 mm a váží jen 1,04 kg. Mohou se pochlubit 13,3″ nebo 11,6″ dotykovým displejem s plným HD rozlišením (1 920 × 1 080 px), který je chráněn pevným víkem z bílého skla Gorilla Glass 2 nebo hliníku.

Modely S7-391 vynikají elegantním bílým designem a lesklým bílým víkem ze skla Gorilla Glass. To je hladké na dotek, krásné na pohled, tenké, a přesto mimořádně silné, odolné vůči poškrábání a snadno čistitelné. Pro optimální využití dotyků je možné víko sklopit až do úplné roviny (180°), díky čemuž lze utrabook provozovat zcela na plocho – stejně jako tablet.

Menší a lehčí model S7-191 má 11,6″ dotykový displej s vysokým rozlišením a může se pochlubit tělem z jednoho kusu hliníku (unibody design). Víko má také hliníkové, s elegantním broušeným povrchem.

Oba modely jsou vybaveny panty s duálním momentem, které umožňují, aby byl displej ve vzpřímené poloze stabilní i při používání dotyků. Novinkou je také inovativní návrh s patentovaným chlazením TwinAir, které prodlužuje životnost baterie a udržuje Ultrabooky studené. I díky tomu je práce s nimi pohodlná. Vše završuje podsvícená klávesnice se světelným senzorem. V závislosti na změně intenzity okolního světla se jas podsvícení klávesnice automaticky upraví.

Utlabooky jsou vybaveny třetí generací procesorů Intel Core a dvěma SSD zapojenými v režimu RAID 0 pro extrémně rychlé čtení i zápis. Zabudovaná Li-pol baterie poskytne až šest hodin práce a volitelná sekundární baterie tuto dobu zdvojnásobí až na dvanáct hodin.(1)
„Společnost Acer je hrdá na to, že obdržela prestižní ocenění CES Innovation,“ řekl Sumit Agnihotry, viceprezident produkt marketingu společnosti Acer. „Vážíme si uznání za vysokou úroveň kvality naší řady Ultrabooků Aspire S7 jak po technické, tak i po designové stránce. Ultrabooky Aspire S7 jsou vyráběny za pomoci prvotřídních konstrukčních metod, materiálů a špičkových výrobních postupů.“

Prestižní ocenění „Innovations Design and Engineering“ jsou sponzorována asociací Consumer Electronics Association (CEA)®, producentem mezinárodního veletrhu CES, největšího veletrhu spotřební elektroniky na světě. Oceněními jsou zdůrazňovány dosažené úspěchy v designu a technice už od roku 1976.

Technické a designové inovace jsou posuzovány na základě následujících kritérií:

Technická kvalita – na základě technických specifikací a použitých materiálů

Estetická a konstrukční kvalita – po posouzení dodaných fotografií

Předpokládané využití/funkce produktu a přínos pro uživatele

Unikátní/nové funkce, které budou pro uživatele atraktivní

Jak obstojí design a inovace produktu ve srovnání s ostatními produkty na trhu

Produkty, které byly oceněny, odráží inovativní design a konstrukci. Příkladem může být první použití kombinace různých technologií v jediném produktu nebo dramatické vylepšení předchozího designu produktů.

Produkty, které obdržely ocenění „Innovations 2013 Design and Engineering“ jsou uvedeny na stránce: http://cesweb.org/Awards/CES-Innovations-Awards.aspx. Jsou zde vypsány jak kategorie produktů, název produktu, informace o výrobci, tak i popis, fotografie a odkaz na jejich domovské stránky.

O společnosti Acer

Od svého založení v roce 1976 usiluje společnost Acer o odstraňování bariér mezi lidmi a technikou, aby usnadnila uživatelům poznání, tvorbu a rozvoj. V celosvětovém měřítku zaujímá společnost Acer druhé místo v prodeji notebooků (údaje společnosti Gartner za rok 2011). Skupina Acer má na celém světě 8 000 zaměstnanců a tržby za rok 2011 dosáhly 15,7 mld. US$.

Zásadně nepřímý obchodní model prodeje prostřednictvím prodejních kanálů skupiny Acer má zásadní význam pro její úspěch a víceznačková politika účinně propojuje značky Acer, Gateway a Packard Bell na světových trzích.

Skupina Acer je oprávněně hrdá, že se stala celosvětovým partnerem olympijského hnutí. Výsledkem této spolupráce je podpora zimních olympijských her ve Vancouveru v roce 2010 a letních olympijských her v Londýně v roce 2012.
Podrobnější informace naleznete na webových stránkách na adrese www.acer-group.com