Bezpečnostní expert, Karel Obluk, přichází na pozici předsedy představenstva společnosti Lamantine Software

Brno, 15. Listopadu 2012 – Lamantine Software, výrobce software pro správu hesel Sticky Password, oznamuje příchod bývalého technického ředitele AVG Technologies Karla Obluka na pozici předsedy představenstva. (TZ)

“Velmi mě těší, že mohu posílit Lamantine Software a navázat tak na spolupráci s řadou bývalých kolegů”, říká Obluk. “Poté, co jsem letos opustil AVG, hledám nové investiční příležitosti i možnosti zúročení svých zkušeností v prostředí začínajících i úspěšně se rozvíjejících firem. Lamantine, disponuje výbornou technologií a já jsem rád, že mohu pomoci prosadit ji na mezinárodním poli.“

V době, kdy si stále více uživatelů internetu uvědomuje důležitost ochrany osobních údajů, má Sticky Password velmi dobré předpoklady k dalšímu rozšiřování uživatelské základny. Dnes technologii Sticky Password používá více než milion uživatelů. Kromě správy a zabezpečení hesel a dalších osobních údajů využívají i spolehlivé vyplňování on-line formulářů na jedno kliknutí. Samozřejmostí je výběr z nejvýkonnějších šifrovacích algoritmů v oboru, ochrana před phishingovými útoky, keyloggery a krádežemi identity.

“Jsem též velmi rád, že budu mít příležitost opět s Karlem spolupracovat,” říká Petr Bílek, ředitel Lamantine Software. “Chceme využít jeho zkušeností z AVG, kde řídil vývoj, podílel se na určování dlouhodobé produktové strategie a nějaký čas zastával i funkci CEO. Slibujeme si od něj komplexní pohled na naše podnikání a cenné rady pro další směřování naší firmy.“

Karel Obluk začal svou kariéru v roce 1991 jako vývojář a později vedoucí vývojového týmu ve společnosti VEMA. V roce 2003 přišel do firmy Grisoft, kde v průběhu deseti let vedl výzkum a vývoj, působil jako technický ředitel a po vice než rok byl také členem představenstva a byl pověřený řízením celé společnosti. Ve stejné době byl také členem představenstva iniciativy AMTSO.

O Lamantine Software

Lamantine Software se specializuje na vývoj kompaktní, robustní bezpečnostní technologie, která pomáhá domácnostem a malý firmám chránit jejich osobní a firemní údaje proti hackerům, phishingu a dalším formám útoků, včetně těch, které využívají sociálního inženýrství. Vlajkovému produktu společnosti – Sticky Password, dalo důvěru více než milion uživatelů na celém světě. Sticky Password je k dispozici v češtině, angličtině, němčině, francouzštině a ruštině. V současné době je dostupný pro Windows XP, Windows Vista, Windows 7 a 8 a Apple iPhone.

www.stickypassword.cz

www.facebook.com/StickyPasswordCZ

http://blog.stickypassword.cz