Norton představil novou verzi Norton Mobile Security s ochranou i pro iOS

Praha – 21. listopadu 2012 – Tým Norton společnosti Symantec (Nasdaq: SYMC) představil nejnovější verzi mobilního bezpečnostního řešení Norton Mobile Security, která je lokalizovaná i do češtiny. Nový Norton Mobile Security poskytuje účinnou ochranu pro mobilní zařízení, včetně podpory pro iOS zařízení, a umožňuje jednoduché zálohování kontaktů a ovládání. (TZ)

Mobilní telefony a tablety jsou nedílnou součástí našich životů. Dvě třetiny dospělých po celém světě používá mobilní zařízení pro přístup k internetu. Ale tento trend přináší i svá rizika. Jeden ze tří uživatelů mobilních zařízení někdy přišel o své zařízení vinou krádeže nebo ztráty. Citlivé informace jsou tak v ohrožení#. Norton Mobile Security pomáhá uživatelům chránit jejich zařízení, obnovit ztracené nebo odcizené zařízení a zabránit cizím lidem v přístupu k jejich informacím.

„Není žádným tajemstvím, že lidé používají mobilní zařízení více než kdy dříve. Používají je na vše, od komunikace s přáteli až po platbu za nákupy,“ říká Dave Cole, viceprezident, produktový management, Consumer Business Unit, Symantec Corporation. „Telefon nemusí být jen telefon. Může být i peněženka, občanský průkaz, adresář a rodinné foto album. Telefony používáme novými způsoby, a zároveň tak vystavujeme citlivé informace riziku, pokud dojde ke ztrátě nebo krádeži přístroje. Nejnovější verze Norton Mobile Security jednoduše chrání uživatele, ať už používají jakékoli mobilní zařízení.“

Mezi nové a vylepšené funkce Norton Mobile Security patří:

Různá zařízení, různé platformy – Norton nyní chrání spotřebitele napříč různými zařízeními, včetně chytrých telefonů a tabletů Android a iPhonů a iPadů.

Zálohování a obnova kontaktů – Novinka umožňuje zálohovat kontakty v Android nebo iOS zařízení, takže je možné je snadno obnovit v případě ztráty nebo vymazání. Kontakty lze také obnovit napříč různými zařízeními.

Webová správa – Umožňuje uživatelům jednoduše a s lehkostí z jednoho místa na internetu kontrolovat bezpečnost jejich zařízení. Po přihlášení k účtu Norton Account (na stránce https://mobilesecurity.norton.com) lze mobilní zařízení vzdáleně vyhledat, vymazat, zablokovat a podobně.

Lokalizace zvukovou signalizací – Zapíná vypnutý zvuk a spouští zvukový alarm, takže uživatelé mohou rychle najít jejich ztracené mobilní zařízení.

Vzdálená lokalizace – Označí na mapě polohu ztraceného nebo odcizeného zařízení, takže uživatelé mohou zařízení velmi rychle najít.

Cena a dostupnost

Norton Mobile Security bude v prodeji u vybraných prodejců za 499 Kč a licence platí až na 3 různá mobilní zařízení (chytré telefony, tablety). Produkt lze zakoupit i přes Google Play. Zákazníci Norton s platným předplatným produktu mají nárok vždy na tu nejaktuálnější verzi. Pro více informací navštivte Centrum aktualizace Norton: http://updatecenter.norton.com.  Uživatelé mohou pro více informací navštívit mobilesecurity.norton.com a zdarma také vyzkoušet Norton Mobile Security Lite.

Pro více informací a postřehy odborníků Norton o bezpečnosti mobilních zařízení, včetně článků, videí, widgetů a infografiky, navštivte mobilesecurity.com.

O týmu Norton společnosti Symantec

Norton chrání, na čem záleží, a to ve všech aspektech digitálního života. Norton poskytuje řadu bezpečnostních řešení, včetně technologií pro počítače a mobilní zařízení, živé technické podpory a online zálohování. Sledujte tým Norton na Facebooku.

O společnosti Symantec

Společnost Symantec zaujímá světové prvenství v poskytování softwaru, zařízení a služeb, díky nimž mohou podniky i jednotliví zákazníci důvěřovat připojení ke světové síti. Společnost svým zákazníkům poskytuje software a služby zaměřené na předcházení bezpečnostních rizik a rizik týkajících se dostupnosti, dodržování norem a výkonu, a pomáhá jim tak chránit jejich infrastrukturu a informační zdroje a procesy. Společnost Symantec má ředitelství ve městě Mountain View v Kalifornii a pobočky ve více než 40 zemích. Další informace jsou k dispozici na adrese www.symantec.com.