Canon představuje nový ultra kompaktní přenosný skener pro zpracování dokumentů na cestách

PRAHA, 26. listopadu 2012 – Canon Europe, světový lídr v oblasti digitálního zpracování obrazu, představil nový lehký a kompaktní skener, který je napájen přes USB. imageFORMULA P-208 je určený pro mobilní pracovníky a umožňuje snímání a zpracování dokumentů a informací na cestách. Novinka má atraktivní design a snadné ovládání, které ocení i domácí uživatelé při skenování fotografií a domácích účtů. (TZ)

Nový skener je ultra tenký1 a váží pouze 600g, je vybaven automatickým podavačem dokumentů, který zvyšuje produktivitu a umožňuje skenovat až 10 listů v jedné dávce. Je osazen dvěma obrazovými snímači, které tak mohou zachytit obě strany dokumentu při jednom průjezdu a nabízí tak vysokorychlostní oboustranné skenování při rychlosti až 16 snímků za minutu, a to při jednom USB připojení. Nový skener imageFORMULA P-208 dokáže skenovat plastové karty, jako jsou občanské průkazy nebo embosované platební karty. Ve standardním nastavení nabízí prémiové funkce, jako jsou korekce sklonu, automatická detekce velikosti stránky, detekce dvojitého podávání nebo přeskočení prázdné stránky. Skenuje vysoce kvalitní snímky při rozlišení až 600 dpi a nový obrazový algoritmus optimalizuje reprodukci fotografií, textů a barevných dokumentů, takže jsou k nerozeznání od originálu.

Přenosný skener poskytuje pohodlné skenování na cestách, v kanceláři nebo doma. Uživatelé mohou začít skener používat okamžitě díky vestavěnému softwaru CaptureOnTouch Lite, bez nutnosti instalace dalších ovladačů nebo softwaru. Stačí pouze USB připojení k počítači s operačním systémem Windows nebo Mac.

„V posledních letech se změnil způsob práce a je kladen větší důraz na flexibilitu a mobilitu. Zaměstnanci již nejsou připoutáni ke svým pracovním stolům a chtějí rychle zpracovat různé dokumenty na cestách, u klientů, z domova nebo ze vzdálené pobočky. Velmi dobře si to uvědomujeme, a proto přinášíme technologie, které splňují vysoké nároky na skenování na cestách,” říká Jiří Jedlička, produktový manažer divize skenerů společnosti Canon CZ.

„Náš úspěšný skener imageFORMULA P-215, nejrychlejší přenosný skener napájený přes USB, pomohl formovat trh špičkových a výkonných přenosných skenerů,” dodává Jiří Jedlička. „Canon nyní rozšířil své portfolio přenosných skenerů o nový model imageFORMULA P-208, který je svými rozměry kompaktnější než model P-215a rovněž velmi výkonný. Je to vhodná volba pro osobní a domácí uživatele a zároveň umožňuje vzdáleným pracovníkům pracovat na cestách.“

Nový skener imageFORMULA P-208 rozšiřuje portfolio cloudových řešení pro skenování dokumentů, kam patří i ultra kompaktní stolní skener imageFORMULA DR-C125W s integrovanou Wi-Fi a volitelná Wi-Fi jednotka Canon WU10 pro přenosné skenery Canon. Navíc je k dispozici bezplatná aplikace CaptureOnTouch Mobile, pro Apple iOS a Android zařízení, která umožňuje přímé skenování dokumentů do cloudových aplikací a jejich sdílení.

Volitelná Wi-Fi jednotka WU10 rozšiřuje možnosti použití skeneru a je možné tak s imageFORMULA P-208 pohodlně skenovat dokumenty přímo do chytrých telefonů a tabletů přes aplikaci CaptureOnTouch Mobile. Dokumenty mohou být poslány přímo do firemního workflow nebo cloudových aplikací, jako jsou Evernote, Google Docs nebo SharePoint, což urychluje zpracování a poskytování služeb.

Skener imageFORMULA P-208 bude dostupný od ledna 2013 v celé prodejní síti Canon a u vybraných distribučních partnerů po celé Evropě.

312,5 x 55,5 x 40 mm (délka x šířka x výška)

O společnosti Canon Europe

Společnost Canon Europe je dceřinou společností japonské společnosti Canon Inc., předního světového inovátora a poskytovatele fotografických a zobrazovacích technologií.

Společnost Canon, Inc., byla založena v roce 1937 a již více než 70 let úspěšně působí v oblasti výzkumu a vývoje optických systémů. Canon v minulém roce slavil padesáté výročí své obchodní přítomnosti v Evropě.

Další informace o společnosti Canon Europe jsou k dispozici na webové adrese  www.canon-europe.com.