Nokia představuje „Slam“ pro nové telefony Nokia Asha 205 a Nokia 206

Espoo, Finsko – Společnost Nokia dnes představila dva nové telefony ze svého portfolia klasických mobilních telefonů, které nabízejí uživatelům přístup k internetu za dostupnou cenu. Nokia Asha 205 a Nokia 206 jsou dostupné jak ve verzi pro jednu, tak pro dvě SIM karty, a nabízejí lidem inovativní způsoby, jak přistupovat k sociálním sítím a sdílet jejich oblíbený obsah. Oba dva telefony staví na dědictví společnosti Nokia a kombinují tak špičkový design a akumulátory s dlouhou výdrží. (TZ)

Představujeme Slam pro okamžité sdílení obsahu

Nokia Asha 205 a Nokia 206 jsou prvními mobilními telefony, které nabízejí exkluzivní funkci Slam od společnosti Nokia. Slam umožňuje uživatelům téměř v reálném čase sdílet multimediální obsah jako fotografie a videa s přáteli v jejich okolí. Slam funguje s většinou mobilních telefonů vybavených technologií Bluetooth, a to bez nutnosti párovat obě zařízení a bez potřeby toho, aby příjemce měl v telefonu k dispozici Slam*. Během několika málo kliknutí mohou uživatelé poslat svůj obsah do jiného telefonu rychleji než prostřednictvím samotného Bluetooth a bez potřeby přístupu k mobilním datům.

„Nejnovější telefony Nokia dávají uživatelům k dispozici nové možnosti, jak mohou vyjádřit svoji osobnost skrze design, barvy a nové inovativní funkce jako Slam,“ vysvětluje Timo Toikkanen, výkonný viceprezident divize mobilních telefonů Nokia. „Oba telefony jsou vyrobeny s důrazem na kvalitu, kterou lidé očekávají od značky Nokia, a nabízejí chytřejší přístup k internetu, který pomáhá šetřit uživatelům peníze.

Nokia Asha 205: dokonalý telefon s podporou sociálních sítí

Výrazná Nokia Asha 205 disponuje QWERTY klávesnicí velice příjemnou na dotek. Navíc nabízí také nové dedikované tlačítko pro přístup k Facebooku, což z ní dělá perfektní telefon pro milovníky sociálních sítí, kteří potřebují co nejrychlejší přístup ke svému facebookovému profilu. Díky dalším funkcím jako eBuddy Chat, Twitter a podporou pro populární emailové služby jako Gmail, Nokia Asha 205 zajistí, že uživatelé nikdy nebudou více než pár kliků od svých sociálních sítí.

Další klíčové funkce Nokia Asha 205 zahrnují:

  • Upozornění ze sítě eBuddy přímo na obrazovce, díky čemuž mají uživatelé neustálý přehled o nových konverzacích

  • Bezplatnou webovou aplikaci Nokia Life+, včetně služeb Life Skills a Live Healthy

  • Kompletní balíček mobilní zábavy zahrnující 40 bezplatných her od EA dostupných ke stažení spolu s desítkami tisíc dalších aplikací v Nokia Obchodě.

  • Modely pro jednu nebo dvě SIM karty nabízející exkluzivní technologii Nokia EasySwap, která umožňuje uživatelům měnit SIM karty bez nutnosti vypnout telefon.

  • Skvělou výdrž: až 37 dní pro telefon pro jednu SIM a až 25 dní pro telefon pro dvě SIM.

Nokia Asha 205 je dostupná v azurové, purpurové a oranžové barvě. Předpokládaná prodejní cena Nokia Asha 205 je okolo 62 USD bez daní a dotací a telefon se na trhu objeví během 4. čtvrtletí 2012.

Nokia 206: krásně plnohodnotný Internet

Nokia 206 nabízí klasickou alfanumerickou klávesnici a velký 2,4“ displej, který dává více než dostatek prostoru pro surfování po internetu, hraní her nebo chat s přáteli. Uživatelé také mohou využít rychlého přístupu na Facebook a Twitter přímo z pohotovostní obrazovky. Díky živé paletě barev, včetně azurové, purpurové a žluté je Nokia 206 ideálním telefonem pro ty, kteří chtějí snadno použitelný telefon se známým prostředím, líbivým designem a všemi výhodami mobilního internetu.

Další klíčové funkce Nokia 206 zahrnují:

  • Vestavěný 1,3 Mpix fotoaparát, který optimalizuje pořízené fotografie pro sdílení na Facebooku.

  • Kompletní balíček aplikací pro sociální sítě a mobilní zábavu s eBuddy Chat, WhatsApp** a dárkovým balíčkem 10 bezplatně dostupných prémiových aplikací.

  • Modely pro jednu nebo dvě SIM s exkluzivní technologií EasySwap umožňující uživatelům měnit SIM karty bez nutnosti vypnout telefon.

  • Skvělou výdrž: až 47 dní pro model pro jednu SIM a až 28 dní pro model určený pro dvě SIM.

Předpokládaná prodejní cena Nokia 206 je okolo 62 USD bez daní a dotací a telefon se na trhu objeví v průběhu 4. čtvrtletí 2012.

Nové telefony plně využívají výhod internetové platformy Nokia Xpress, která staví na cloudovových technologiích Nokia snižujících objem přenášených dat až o 90 %, což přináší uživatelům levnější přístup k internetu. Oba telefony také nabízejí webovou aplikaci Nokia Nearby, která pomáhá uživatelům objevovat zajímavá místa jako restaurace, obchody a bankomaty v jejich okolí.

*„Slam“ není v současné době kompatibilní s telefony na platformě iOS a Windows Phone

**K dispozici pouze pro varianty pro jednu SIM

O společnosti Nokia

Společnost Nokia je globálním leaderem v oblasti mobilních komunikací, jehož produkty se staly integrální součástí životů lidí po celém světě. Každý den více než 1,3 miliardy lidí používá svůj telefon Nokia k zachycení a sdílení zážitků, přístupu k informacím, k nalezení cesty nebo jednoduše k tomu, aby si spolu popovídali. Technologické a designové inovace společnosti Nokia z této značky vytvořily jednu z nejznámějších značek světa. Pro více informací navštivte http://www.nokia.com/about-nokia.