HERE TRUE vozidla mapují pro Nokia Českou republiku ve 3D

Praha 18. března 2015 – Společnost Nokia ve spolupráci se svou dceřinou společností HERE zahájila tento měsíc mapování České republiky. Podklady, které získá, budou sloužit pro tvorbu nejdetailnějších světových map. (TZ)

Speciálně vybavená HERE TRUE vozidla využívají k obrazové dokumentaci ulic a zachycení prostoru ve 3D nejmodernější současné technologie. Díky tomu budou mapy uživatelům poskytovat veškeré možné informace ke snadné orientaci v okolí. V nadcházejících týdnech budou HERE TRUE vozidla projíždět ulicemi největších českých měst – kromě hlavního města Prahy se vypraví také do Brna, Olomouce nebo Ostravy. Zmapovány budou také některé významné silniční tahy v zemi.

Celý proces snímaní je zcela plynulý a nijak nenaruší běžný provoz. Vozidla jsou zřetelně označena logem HERE a vybavena několika kamerami s 3D a panoramatickým záznamem. Při snímkování zároveň shromažďují důležité datové body, snímky významných komunikací a oblastí s množstvím užitečných míst, jako jsou obchody, čerpací stanice nebo restaurace.

Samozřejmostí je maximální respekt k ochraně soukromí. Proto jsou snímky zaznamenané společností Nokia ukládány přímo ve vozidle a teprve později v zašifrované formě převáděny na bezpečné datové uložiště. Zde se data zpracují s pomocí špičkového softwaru a pokročilých algoritmů, díky kterým dojde k rozmazání detekovaných tváří a poznávacích značek vozidel. Teprve poté se snímky uveřejňují. Pokud nejsou citlivé informace ve snímku správně detekovány, Nokia komukoli jednoduše umožňuje snímek nahlásit. Stačí jej otevřít na webu a kliknout na odkaz „Report Image“ v levém dolním rohu mapy.

Pro více informací o tomto projektu a o ochraně vašeho soukromí navštivte http://here.com/help.

Obrázky HERE TRUE v tiskové kvalitě naleznete zde:

http://company.nokia.com/en/news/media-library/image-gallery/here

O společnosti Nokia a HERE

Nokia prostřednictvím své dceřiné společnosti HERE zaujímá vedoucí pozici v oblastech navigace, mapování a lokačních služeb. Přesné a aktuální mapy doplňuje o cloudovou technologii k zajištění real-time lokačního využití v širokém spektru propojených zařízení – od smartphonů a tabletů až po nositelnou elektroniku (tzv. wearables) a vozidla. Pro více informací o HERE včetně projektů v oblasti propojených a autonomních vozidel navštivte http://360.here.com.

Na celém světě Nokia investuje do klíčových technologií a propojuje tak miliardy zařízení. Zaměřuje se na tři hlavní odvětví: software síťové infrastruktury, hardware a síťové služby; lokační expertízu, kterou dodává prostřednictvím HERE; a vývoj pokročilých technologií a jejich licencování, které rozvíjí prostřednictvím Technologies. V každém z těchto zaměření se řadí do světové špičky. http://company.nokia.com