Nejlépe se pracuje v SAS Institute

PRAHA, 27. listopadu 2012 – Společnost SAS Institute, přední světový dodavatel řešení a služeb v oblasti Business Analytics, která působí ve 135 zemích včetně České republiky, se umístila na první příčce elitního žebříčku nejlepších pracovních míst v nadnárodních společnostech (World´s Best Multinational Workplaces). Každoročně jej sestavuje společnost Great Place to Work®, která hodnotí úroveň podmínek na pracovišti. Spadají mezi ně i takové faktory jako jsou důvěryhodnost, respekt, slušnost, hrdost i přátelské vztahy. (TZ)

Společnost SAS Institute v čele s Jimem Goodnightem ví, co dělá a lidé to skutečně oceňují. Znají svou hodnotu a vědí, že si zaslouží takové prostředí, které jim nabídne víc, než jen dobrou sumu na výplatní pásce. „Jsme znalostní společnost. Všechno co děláme, pochází z hlav těch, kteří pro SAS pracují,“ řekl Jim Goodnight, CEO společnosti SAS Institute. „Jestliže se zaměstnanci jednáte tak, jako by byli tím, co je pro firmu nejdůležitější, budou pro společnost opravdu významní. Toto ocenění podtrhuje naše úsilí podporovat tvořivost a inovace na celém světě, bez ohledu na zemi, ve které SAS působí,“ dodává Goodnight.

Více k ocenění také ve videu http://www.youtube.com/watch?v=FPSarpfD-Sg&feature=player_embedded#!

Vysoká ocenění nejlepšího zaměstnavatele sbírá SAS Institute v jednotlivých zemích celého světa. V celkem patnácti ročnících ankety FORTUNE 100 Best Companies to Work For® byla společnost SAS Institute devětkrát zvolena jednou z deseti nejlepších společností, sedmkrát se umístila mezi nejlepšími třemi a v letech 2010 a 2011 tuto anketu vyhrála.

Tvořivou atmosféru globálního SASu implementuje do svého prostředí i jeho česká pobočka. Ačkoliv se SAS v České republice počtem zaměstnanců (50) řadí k menším společnostem, důraz na globální „best place to work“ tu má své pevné místo. „Naše firemní hodnoty a kulturu ale neznají pouze zaměstnanci společnosti, tvořivý a inovativní přístup se snažíme přenášet také na generaci studentů a denně je zprostředkováváme našim partnerům a klientům,“ říká Jan Medřický, generální ředitel SAS Institute ČR. SAS aktivně spolupracuje s akademickým prostředím a dlouhodobě podporuje české i slovenské studenty.

Great Place to Work®

Great Place to Work je globální společnost, která se již více než 25 let specializuje v oblasti lidských zdrojů na výzkum, poradenství, koučování a vzdělávání ve 45 zemích světa a všech šesti kontinentech. Každoročně osloví více než 10 milionů zaměstnanců na celém světě a spravuje tak rozsáhlá data do Indexu důvěry (Trust Index© Employee Survey). Každým rokem také její hodnocení těch nejlepších zaměstnavatelů (100 Best Companies to Work For®) otiskuje časopis FORTUNE.

Více o společnosti na http://www.greatplacetowork.com/.

O společnosti SAS

Společnost SAS Institute je celosvětovým předním dodavatelem řešení a služeb pro Business Analytics, Business Intelligence a Big Data. Jedná se o největší soukromě vlastněnou softwarovou společnost na světě, její stabilita a síla jsou podloženy trvalým nárůstem výnosů od založení v roce 1976, tedy po dobu více než 35 let. Přes 20 % z obratu společnosti investuje SAS každoročně do výzkumu a vývoje produktů. Výsledkem jsou moderní a inovativní řešení, která pomáhají celosvětově více jak 60 000 společnostem zlepšit výkon a vytvářet větší hodnotu díky realizaci lepších a rychlejších rozhodnutí. SAS dává zákazníkům THE POWER TO KNOW ®. V České republice vstoupila společnost SAS na trh v roce 1999. SAS Institute ČR se sídlem v Praze zaměstnává 50 lidí a pracuje pro více než 70 zákazníků, především z oblasti bankovnictví, pojišťovnictví, telekomunikací, služeb a veřejné správy. Mezi klienty patří například T-Mobile, Telefonica O2, Česká pojišťovna, Česká spořitelna, Komerční banka, Raiffeisenbank a řada dalších.

Více o společnosti na http://www.sas.com/offices/europe/czech/.