Počet spamů celosvětově klesá, říká studie Symantec

Praha – 30. listopadu 2012 – Symantec Corp. (Nasdaq: SYMC) zveřejnil výsledky říjnové studie Symantec Intelligence Report. Studie informuje o nové cestě podvodníků k získání osobních dat na sociálních sítích, tentokrát na síti Instagram. Počty podvodných webových stránek narůstají, oproti tomu počet spamů poklesl o více než 10%. (TZ)

Zpráva se zabývá novou sociální sítí Instagram a odhaluje, jakou cestou se podvodníci pokoušejí získat osobní údaje. Jejich cílem je přesvědčit uživatele, aby se zaregistrovali k jimi nabízené službě a vybízejí ke kliknutí na vlastní falešné profily s atraktivní fotograií domnělého vlastníka profilu. Zpravidla nabízejí možnost stažení hry zdarma nebo jiné „výhodné služby“, link potom směruje na inzerování podvodných nabídek zaměstnání.

Studie se dále zabývá obecně současnými globálními trendy a analýzou internetových hrozeb. Globální inteligentní síť společnosti Symantec (GIN) se skládá z více než 64milionů senzorů, které zaznamenávají tisíce útoků na síti za sekundu. Tato síť monitoruje činnost na síti ve více než 200 zemích prostřednictvím produktů Symantec a služeb, jako je např. Symantec DeepSight Threat Management System, Symantec Managed Security Services a Norton Internet Security a dalších zdrojů od domácích uživatelů. Mimo to udržuje Symantec jednu z nejkomplexnějších databází zranitelností, která se v současné době skládá z více než 47662 záznamů. Data o spamech, malweru a phishingu jsou zachycena prostřednictvím různých nástrojů, bezpečnostní technologie Symantec dokáží zaznamenat důmyslné hrozby dříve, než se dostanou do sítě uživatelů. Každý den je prostřednictvím patnácti datových center zpracováno více než 8 miliard e-malových zpráv a více než 1,4 miliardy webových požadavků. Symantec také shromažďuje informace o phishingu prostřednictvím rozsáhlé komunity zákazníků z řad podniků, bezpečnostních dodavatelů a více než 50 milionů domácích uživatelů. Tyto zdroje poskytují analytikům společnosti Symantec bezkonkurenční množství dat, která lze analyzovat a identifikovat tak nové vznikající trendy v útocích, škodlivých kódech, phishingu i spamu.

Krátce v číslech:

Spam – 64.8 % (pokles o 10.2 %)

Phishing – jeden z 286.9e-mailových zpráv identifikováno jako phishing (pokles o 0,059 %)

Malware – jeden z 229,4 e-mailů obsahoval  malware (pokles o 0,04%)

Podvodné webové stránky – 933  podvodných stránek blokováno za den (nárůst o 19,7%)

Buďte se Symantecem ve spojení:

O Symantec Intelligence Report

Zpráva Symantec Intelligence Report kombinuje nejzajímavější výzkumy a analýzy ze Symantec.cloud MessageLabs Intelligence Report a Symantec State of Spam & Phishing Report. Symantec Intelligence Report poskytuje nejnovější analýzy o kybernetických hrozbách, trendy a poznatky týmu Symantec Intelligence o malwaru, spamu a další hrozbách pro firemní prostředí. Aktuální zpráva obsahuje data ze září a října 2012.

O společnosti Symantec

Společnost Symantec zaujímá světové prvenství v poskytování řešení zabezpečení, úložišť a správy systémů, která pomáhají jednotlivým zákazníkům i organizacím zabezpečit a spravovat informace. Náš software a naše služby chrání komplexněji a efektivněji, před více riziky a ve více místech a poskytují jistotu při užívání a ukládání informací. Společnost Symantec má ředitelství ve městě Mountain View v Kalifornii a pobočky ve více než 40 zemích. Další informace jsou k dispozici na adrese www.symantec.com.