Kaspersky Lab: Podniky sázejí na enkrypci při ochraně nejcitlivějších dat

Enkrypce je velice oblíbeným a stane se ještě oblíbenějším nástrojem na ochranu informací v boji proti kybernetickému zločinu. Vyplývá to z výzkumu B2B International a společnosti Kaspersky Lab mezi 3 300 IT specialisty ve 22 zemích. Podle studie jich 44 % využívá šifrování k ochraně klíčových korporátních dat. (TZ)

Ve srovnání s loňskem je to prudký nárůst. Enkrypce je nyní pátým nejoblíbenějším nástrojem, zatímco rok před tím se dostala sotva do první desítky. Je přitom poslední defenzivní bariérou – i když už kybernetický zločinec pronikne do IT infrastruktury v podniku, šifrovaná data mu přístup k důležitým informacím značně ztíží.

Každopádně ne všichni enkrypci zavedli plně. Dle studie jen zhruba třetina IT specialistů (36 %) využívá full-disk enkrypci (známou také jako šifrování informačních polí). Šifrování dat na externích zařízeních, například USB discích, využívá 32 % respondentů. Nicméně v žebříčku plánovaných opatření na ochranu dat je enkrypce na druhém místě, hned za samotnou ochranou před malwarem.

Je ale důležité, aby podniky chránily své IT sítě na několika úrovních. Korporátní produkty Kaspersky Lab, jako je například Kaspersky Open Space Security, nabízí ochranu pracovních stanic, e-mailových a datových serverů a také koncových mobilních zařízení centrálně.

Plné znění zprávy z výzkumu B2B mezi specialisty, kteří mají ve firmách na starosti strategická rozhodnutí v oblasti IT, naleznete zde.

Více o podnikových řešeních Kaspersky Lab si přečtěte na těchto stránkách.

O společnosti Kaspersky Lab

Kaspersky Lab je největším soukromě vlastněným poskytovatelem koncových bezpečnostních řešení na světě. Společnost se řadí mezi čtyři největší prodejce bezpečnostních řešení pro koncové uživatele.* Již 15 let patří Kaspersky Lab mezi přední inovátory v oblasti informačních technologií a poskytuje efektivní digitální bezpečnostní řešení zákazníkům, malým a středním firmám i velkým podnikům. Aktuálně společnost působí v bezmála 200 zemích a oblastech a poskytuje ochranu více než 300 milionům uživatelů. Více informací o společnosti Kaspersky Lab najdete na www.kaspersky.com.

*Společnost zařadil na čtvrté místo žebříček „IDC Worldwide Endpoint Security Revenue by Vendor, 2011“. Žebříček vyšel ve zprávě „IDC Worldwide IT Security Products 2012-2016 Forecast and 2011 Vendor Shares – December 2011“ a řadil poskytovatele software podle zisku z prodeje koncových bezpečnostních řešení v roce 2011.