Kaspersky Lab: Bezpečnostní události roku 2012 a co čekat v roce 2013

Experti Kaspersky Lab na svém blogu Securelist.com shrnuli, co se ve světě kybernetického zločinu za uplynulý rok událo, a jaké trendy očekávají v roce příštím. Bezpečnost kybernetického prostoru nejvíce formovaly sofistikované malwarové útoky na OS X počítačů společnosti Apple a také až explozivní nárůst hrozeb Androidu. Samozřejmě se nesmí zapomínat na Flame a Gauss, jako na důkazy pokračující, státy podporované kybernetické bitvy. V žebříčku figurují i úniky hesel z LinkedInu a dalších sociálních sítí nebo krádež certifikátů Adobe produktů. Celkový přehled naleznete v blog postu analytiků Kaspersky Lab. (TZ)

Odborníci antivirové společnosti tak trochu nahlédli do svých křišťálových koulí nul a jedniček a předpověděli bezpečnostní trendy kybernetického roku 2013. Většina z předpovědí vychází z letošních zkušeností – pokračování růstu cílených útoků, hacktivismu, státem sponzorovaných kybernetických útoků, vládou podporované sledování v kyberprostoru nebo kontinuální narušování digitálního soukromí. Za pozornost určitě stojí to, že kybernetičtí odborníci Kaspersky Lab odhadují nárůst útoků na cloudové služby a také rozsáhlejší šíření Ransomwaru a podobných.

Podrobněji si shrnutí odborníků Kaspersky Lab i jejich predikce můžete přečíst zde.

O společnosti Kaspersky Lab

Kaspersky Lab je největším soukromě vlastněným poskytovatelem koncových bezpečnostních řešení na světě. Společnost se řadí mezi čtyři největší prodejce bezpečnostních řešení pro koncové uživatele.* Již 15 let patří Kaspersky Lab mezi přední inovátory v oblasti informačních technologií a poskytuje efektivní digitální bezpečnostní řešení zákazníkům, malým a středním firmám i velkým podnikům. Aktuálně společnost působí v bezmála 200 zemích a oblastech a poskytuje ochranu více než 300 milionům uživatelů. Více informací o společnosti Kaspersky Lab najdete na www.kaspersky.com.

*Společnost zařadil na čtvrté místo žebříček „IDC Worldwide Endpoint Security Revenue by Vendor, 2011“. Žebříček vyšel ve zprávě „IDC Worldwide IT Security Products 2012-2016 Forecast and 2011 Vendor Shares – December 2011“ a řadil poskytovatele software podle zisku z prodeje koncových bezpečnostních řešení v roce 2011.