Láska prochází mobilem

Praha, 7. prosince 2012 – Mobilní telefony změnily nejen způsob jak Češi komunikují, tráví volný čas, nebo shánějí informace, ale i způsob, jak se milují. Polovina z nás prostřednictvím mobilu flirtuje, a to často s někým jiným, než s vlastním partnerem, 41 % respondentů alespoň občas pošle SMS s erotickým vyzněním a pro 41 % respondentů do 25 let je SMS standardním způsobem rozchodu. To vše vyplývá z nedávného průzkumu Vodafone Zoom, který pro Vodafone realizovala agentura Data Collect. (TZ)

Mobil a rozchod

Mladší uživatelé ve věku 18 – 24 let tráví s mobilem i více než tři hodiny denně a proto mají také nejblíž k tomu používat mobil pro různé aktivity týkající se vztahů a erotiky. Mobil jim proto usnadňuje i nepříjemné partnerské chvilky. S SMS zprávou jako oznámením o ukončení vztahu má zkušenost 41 % lidí v tomto věku.

Erotické zprávy

Mobil se stal také médiem pro posílání zpráv s lechtivým obsahem. Alespoň vyjímečně pošle takovou SMSku 41 % respondentů. I tahle aktivita ale hodně závisí na věku. Zatímco lidé nad 65 let tvrdí, že erotické zprávy přes mobil neposlali ani jednou, mezi mladými od 18 do 34 let je posílá více než polovina.

Ženy, muži a mobil

Obecně s mobilem hřeší spíše muži, ale ani ženy nejsou zcela nevinné.
12 % mužů a 10 % žen nemůže půjčit svůj mobil partnerovi, protože by mohl objevit něco, co nemá. Celkově přes mobil flirtuje alespoň čas od času necelá polovina všech respondentů, a z toho více než 60 % s někým jiným, než se svým partnerem.

Nevěra přes mobil

V dnešní době by si nevěrníci měli hlídat hlavně svůj mobil. Podle průzkumu totiž již 17 % Čechů někdy odhalilo nevěru prostřednictvím mobilního telefonu. Nejčastěji je na vině seznam SMS zpráv, dále archiv hovorů, a v neposlední řadě SMSka zaslaná nesprávnému adresátovi.

Mobil a sex

Ačkoliv mobily už ovládly skoro všechny oblasti lidského života včetně vztahů, do nejintimnější sféry života Čechů zatím příliš nepronikly. Na volání ani SMS během milování naprostá většina Čechů (bezmála 90 %) nereaguje.

Průzkum probíhal mezi internetovou populací nad osmnáct let a na otázky odpovídalo 1050 respondentů.