Kaspersky Lab o 2012: Česko sice hostí malware, ale jinak je bezpečné

Moskva, 10. prosince 2012 – Společnost Kaspersky Lab vydala každoroční bezpečnostní zprávu se statistikami za rok 2012. Analyzovaná data pocházejí z cloudové databáze Kaspersky Security Network (KSN), která slouží k telemetrii a k okamžité ochraně ve formě blacklistů a heuristických pravidel vytvořených na ochranu před nejnovějšími hrozbami. (TZ)

Zpráva Kaspersky Security Bulletin na dvou místech uvádí také Českou republiku – a to ve dvou rozdílných rolích. Na jedné straně je Česko jedenáctou zemí v žebříčku TOP 20 států, v nichž jsou umístěny servery, které se využívají k malwarovým útokům. Nicméně je kybernetičtí zločinci nevyužívají k útokům na místní uživatele – zpráva totiž jedním dechem dodává, že je Česko zároveň mezi těmi zeměmi, v nichž je nejbezpečnější se k internetu připojit.

Kaspersky Lab v současnosti detekuje a blokuje více než 200 tisíc škodlivých programů denně. V prvním pololetí to přitom bylo v průměru „jen“ 125 tisíc denně. Kaspersky Lab v roce 2012 úspěšně zablokovala více než 3 miliardy lokálních infekcí.  99 % veškerého mobilního malwaru bylo zacíleno na OS Android. Nicméně Apple také nezůstává ušetřen – nárůst útoků na Mac OS X je oproti loňsku téměř třetinový.

Více informací naleznete v publikaci Kaspersky Security Bulletin.

O společnosti Kaspersky Lab

Kaspersky Lab je největším soukromě vlastněným poskytovatelem koncových bezpečnostních řešení na světě. Společnost se řadí mezi čtyři největší prodejce bezpečnostních řešení pro koncové uživatele.* Již 15 let patří Kaspersky Lab mezi přední inovátory v oblasti informačních technologií a poskytuje efektivní digitální bezpečnostní řešení zákazníkům, malým a středním firmám i velkým podnikům. Aktuálně společnost působí v bezmála 200 zemích a oblastech a poskytuje ochranu více než 300 milionům uživatelů. Více informací o společnosti Kaspersky Lab najdete na www.kaspersky.com.

*Společnost zařadil na čtvrté místo žebříček „IDC Worldwide Endpoint Security Revenue by Vendor, 2011“. Žebříček vyšel ve zprávě „IDC Worldwide IT Security Products 2012-2016 Forecast and 2011 Vendor Shares – December 2011“ a řadil poskytovatele software podle zisku z prodeje koncových bezpečnostních řešení v roce 2011.