Poprvé v Evropě překročily roční výdaje držitelů debetních karet Visa 1 bilion euro

Praha, 28. ledna 2013 – Roční útraty debetními kartami Visa napříč Evropou poprvé překročily 1 bilion euro. Asociace Visa Europe v rámci svých výročních výsledků zveřejnila údaj, který představuje meziroční nárůst o 8.8% (30. 9. 2011 až 30. 9. 2012).  (TZ)

Navzdory obtížné ekonomické situaci útraty držitelů karet Visa na prodejních místech vzrostly o 8,0% na 1,3 bilionu euro. Na tomto zvýšení se podílel i 16% nárůst v oblasti         e-commerce, který se zařadil mezi nejrychleji rostoucí odvětví společnosti Visa Europe. Výdaje prostřednictvím karet Visa formou online nákupů poprvé dosáhly částky 200 miliard euro (202 mld) a tvoří tak více než 20% zpracovaných transakcí společnosti Visa Europe. Každé 1 euro z 6,75 je v Evropě utraceno právě kartou Visa.

Růst byl také silný v dalších klíčových oblastech, kde Visa Europe působí. Útraty prostřednictvím komerčních karet se navýšily o 17,6% a útraty prostřednictvím předplacených karet vzrostly o 18,3%.

Visa Europe je členská organizace poskytující široké spektrum služeb svým členům a dlouhodobě pracuje s vysokoobjemovým a nízkonákladovým obchodním modelem.
Už druhým rokem její tržby přesahují 1miliardu euro (1,11 mld). Dále Visa Europe dosáhla před zdaněním přebytku ve výši 260 milionů euro, které budou znovu použity k investicím do obchodních aktivit Visa a také ke zhodnocení kapitálu a rezerv.

Asociace Visa Europe investovala za posledních šest let více než 1miliardu euro do své technologie a infrastruktury, investice putovaly také do vybudování silné a bezpečné platební platformy, ze které se již vyvíjí nová generace technologií. Asociace pokračuje v poskytování bezkonkurenčně nejlépe zabezpečených plateb zákazníkům, velkoobchodníkům i maloobchodníkům. Už druhým rokem po sobě se podíl zneužitých karet ocitl na historickém minimu (v celé Evropě činí 0,04%).

V roce 2013 dojde ke spuštění produktu V.me by Visa. Tato digitální peněženka bude jako první uvedena na trhu ve Velké Británii, Francii a Španělsku. Visa Europe věří, že do roku 2020 bude V.me používat jedna třetina všech evropských spotřebitelů.

V.me by Visa umožňuje zákazníkům za pomoci karet od různých poskytovatelů provést
on-line transakci pouhým kliknutím poté, co se přihlásí do služby prostřednictvím internetového prohlížeče na svých chytrých telefonech, tabletech, počítačích nebo noteboocích. Digitální peněženka V.me je výjimečně bezpečná, chrání citlivé údaje o zákazníkovi před zneužitím ze strany on-line obchodníka  a používá víceúrovňovou bezpečnostní technologii Visa. Služba V.me se bude i nadále vyvíjet, aby se plnohodnotně začlenila mezi již zaběhnuté platební technologie Visa, včetně bezkontaktních transakcí
na prodejních místech či při přímém prodeji z „ruky do ruky“.

V tomto roce budeme nadále sledovat rozvoj bezkontaktních plateb kartou a mobilními zařízeními. Bezkontaktní transakce se v roce 2012 zčtyřnásobily a Visa Europe předpovídá stejný růst i v  roce 2013. Dle očekávání bude v roce 2013 po celé Evropě nabízet bezkontaktní mobilní platební služby už 40 vydavatelů a na konci tohoto roku bude schopno provádět bezkontaktní platby okolo 80 druhů smartphonů, které budou společností Visa certifikovány.

„Asociace Visa Europe v loňském roce dokázala i navzdory obtížným ekonomickým podmínkám pokračovat ve svém úspěšném podnikání. Debetní karty, které představují téměř 80% útrat kartami Visa, si udržely silné tempo růstu a oblast e-commerce se zapsala mezi nejrychleji rostoucí odvětví našeho podnikání. Předpokládáme, že i v budoucnosti dále poroste, neboť trh pro tento druh služeb teprve dozrává“, předpovídá Małgorzata O´Shaughnessy, generální manažerka Visa Europe pro Polsko, Českou a Slovenskou republiku a doplňuje:

„Investovali jsme zejména do technologie a bezpečnosti, která nám pomohla zajistit nejen 100% dostupnost zpracování, ale také rekordně snížila počet zneužitých karet za rok 2012. Zároveň nám tato investice umožnila předvést bezkontaktní mobilní platby na Letních olympijských hrách v Londýně. Vedle toho podpoří i nástup nových platebních technologií během tohoto roku. Naší hlavní prioritou nyní bude poskytnout zákazníkům rychlejší a bezpečnější způsoby mobilních plateb a pracovat budeme i na dalším přijetí mobilních zařízení, která umožňují využívat naše platební služby.

Posledních šest let jsme strávili přípravou a budováním evropské platební infrastruktury
pro podporu evropského obchodu a poskytování nových platebních technologií. Rok 2013 bude ve znamení bezkontaktních mobilních plateb a vůbec prvního uvedení digitálních peněženek do praxe.“

Víme, že zákazníci a maloobchodníci plně důvěřují nových technologiím společnosti Visa, které jsou spolehlivé, bezpečné a přizpůsobivé. Právě tato kombinace inovací a silné infrastruktury vysvětluje, proč Visa i nadále zůstává v čele platebních technologií v Evropě“, uzavírá Małgorzata O´Shaughnessy.

O asociaci Visa Europe

Visa Europe je společnost zabývající se platebními technologiemi, kterou vlastní a provozují členské banky a další poskytovatelé platebních služeb ve 36 zemích Evropy.
Visa Europe vyvíjí nejmodernější technologie a vytváří infrastukturu umožňující elektronické platby milionům evropských zákazníků, podniků i vlád. Její členové nesou odpovědnost za vydávání karet, registraci prodejců a stanovování výše poplatků pro držitele karet a obchodníky.

Asociace Visa Europe poskytuje vysokoobjemový a zároveň nízkonákladový obchodní model, který svým členům nabízí široké spektrum služeb. Přebytek jejích investic je znovu reinvestován do podnikání podniku a zároveň použit ke zhodnocení kapitálu a rezerv. Za posledních šest let investovala Visa Europe více než 1 miliardu euro do nových technologií a infrastruktury.

V Evropě nyní existuje 466 milionů karet Visa, přičemž každé euro z 6,75 euro je utraceno právě touto kartou. Téměř 80% obchodu společnosti Visa Europe tvoří debetní karty. Do září loňského roku byl tímto typem karty utracen více než 1 bilion euro. Roční útraty prostřednictvím online nakupování se poprvé vyšplhaly na 200 miliard euro (202 mld).

Asociace Visa Europe byla založena v roce 2004. Je nezávislá na organizaci Visa Inc. a má exkluzivní, nezrušitelnou a trvalou provozní licenci v rámci Evropy. Obě společnosti fungují s cílem zajistit bezchybné globální platby Visa. Jakožto specializovaný evropský platební systém dokáže Visa rychle a pružně reagovat na konkrétní požadavky evropských bank a jejich klientů – držitelů karet i obchodníků. Zároveň efektivně pomáhá naplňovat cíl Evropské komise tj. vytvoření skutečného vnitřního platebního trhu.
Více informací naleznete zde: www.visaeurope.com